کارناوال - راهنمای سفر

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
اقتصادی
ساعت دسترسی:
امروز چهارشنبه صبح 9:30 تا 12:00, شب 17:00 تا 20:30
مدت زمان پیشنهادی:
45 دقیقه تا 5 ساعت
آدرس:
استان اصفهان، شهر کاشان، خیابان بابا افضل

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

تیمچه امین الدوله

بازار کاشان یا بازار سنتی کاشان یکی از دیدنی ترین اماکن تاریخی شهر است که قدمت آن به دوران آل بویه و پس از آن، سلجوقی باز می گردد. این بازار در دوره صفوی، به اوج شکوه خود رسید و آنچه امروزه برجای مانده، بازاری است که بر روی بقایای بازار قدیم در دوران قاجار ساخته شده است. به دلیل این سیر تاریخی گفته می شود که بازار کاشان هفت قرن معماری ایران، از قرن هفتم تا اواخر دوره قاجار را در قلب خود دارد. این بازار از اواسط خیابان بابا افضل تا دروازه دولت ادامه دارد و بیش از 40 اثر تاریخی از جمله تیمچه امین الدوله، بازار میانچال، آب انبار، مسجد، مدرسه و ... را در خود جای داده است. بازار کاشان با داشتن مغاز های متنوع محلی مناسب برای خرید روزانه و سوغات کاشان به شمار می رود.

همانطور که از تمام بازارهای تاریخی انتظار می رود، در هر بخش و راسته بازار کاشان، یک صنف خاص فعالیت می کند؛ در بخشی مسگران را می بینید و در قسمت دیگر با بازار کفاش ها روبرو می شوید. اما یکی از معروف ترین بخش های این بازار تاریخی، تیمچه امین الدوله است که با معماری بی نظیر و سقف تماشایی اش، هوش از سر بازدیدکنندگان می برد و برای دقایقی آن ها را محو تماشای زیبایی های خود می کند.

این بنا از تاریخ ۸ شهریور ۱۲۵۵ با شماره ۱۲۸۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. 

انتشار

20 شهریور 1398

به روز رسانی

20 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.