کارناوال - راهنمای سفر

غار بورنیک فیروزکوه

استان تهران، فیروزکوه، روستای هرانده

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 24 ساعته

ورودی

رایگان

آشنایی با غار بورنیک فیروزکوه

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

غار بورنیک فیروزکوه در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

در حدود 130 کیلومتری تهران و 20 کیلومتری شهر فیروزکوه، روستایی با نام هرانده قرار دارد که با طبیعت زیبای خود آماده است تا آرامش و زیبایی را به شما هدیه دهد. علاوه بر طبیعت زیبا، کوچه باغ های دیدنی، رودخانه خروشان و ... در هرانده یک غار با نام بورنیک وجود دارد که به خصوص برای پایتخت نشینان مقصد خوبی برای یک سفر و گشت و گذار یک روزه به حساب می آید. شما بعد از رسیدن به روستای هرانده باید اتومبیل خود را در یک مکان مناسب پارک کنید و ادامه راه تا غار را پیاده طی کنید. با توجه به نبود راهنما و تابلوهای راهنما، خوب است مسیر درست را از افراد محلی جویا شوید. تا رسیدن به غار شما چیزی در حدود 2 ساعت پیاده روی در پیش دارید که به آمادگی جسمانی بالا و شناخت مسیر نیاز دارد؛ چرا که در برخی نقاط، مسیر بسیار ناهموار می شود. همچنین ممکن است به دلیل آشنا نبودن به مسیر، راه را گم کنید.

بعد از رسیدن به غار و بعد از طی کردن چندین پله به دنیای درون غار وارد می شوید؛ دنیایی متفاوت که گویی در گذشته های دور محل سکونت انسان های اولیه بوده است. درون غار زیبایی های طبیعی مثل آستالاگمیت های (چکنده) نخودی رنگ و میخی شکلی را می بینید که زینت بخش غار هستند و یکی از ویژگی های شاخص آن به شمار می روند. جنس این غار زیبا آهکی است و از سه تالار بزرگ تشکیل شده است.

تخمین زده می شود که غار بورنیک چیزی در حدود 3473 متر طول داشته باشد و از این حیث طولانی‌ترین غار استان تهران و چهارمین غار طولانی ایران است.

ارزش های تاریخی و باستان شناسی غار بورنیک موجب شد تا در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ با شماره ثبت ۶۳۳۷ در فهرست آثار ملی ایران قرار گیرد.

نکته

در سفر به غا بورنیک به این نکته توجه کنید که پیاده روی به نسبت سختی در پیش دارید.

حتما با یک راهنما به بازدید غار بروید.

آب آشامیدنی و خوراکی سبک با خود حتما به همراه داشته باشید.

انتشار

30 مهر 1398

به روز رسانی

18 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

حال و هوای خوش?
مسیر دسترسی?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از غار بورنیک فیروزکوه را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.