کارناوال - راهنمای سفر

دریاچه الیمالات نور

استان مازندران، شهرستان نور، جاده نور-چمستان- جاده دریاچه الیمالات

3.4

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 19 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 24 ساعته

هزینه ورودی هر نفر

1300 تومان

هزینه ورودی هر ماشین

6500 تومان

همه چیز درباره دریاچه الیمالات نور

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

17 خرداد 1397

به روز رسانی

03 مرداد 1399

معرفی /

دریاچه الیمالات نور | نگینی در میان جنگل های مازندران

هر زمان که فرصتی برای سفر به شمال ایران پیدا می شود اغلب ما راهی دریا یا جنگل می شویم یا اینکه در یکی از شهرک های توریستی خانه یا ویلایی اجاره می کنیم و از مراکز خرید و دیدنی های همان شهر لذت می بریم. این درست که طبیعت شمال، دریا، کوه و جنگل را در کنار هم دارد؛ اما در هر سفر چندان فرصت اینکه بخواهیم تمام این زیبایی ها را با هم تجربه کنیم وجود ندارد. در صورتی که در زندگی شلوغ و درگیری های فراوان این روزها، بیشتر ما ترجیح می دهیم در هر سفر، تا جایی که امکان دارد از دیدنی های مختلف بازدید کنیم و چیزی از جاذبه های مقصد را از قلم نیندازیم. 

امروز اما در کارناوال می خواهیم همراه شما شویم و به جاذبه ای سر بزنیم که مجموعه ای بی نظیر از مناظر تکرار نشدنی کوه، انبوه جنگل و پهنه آبی دریاچه ای زیبا را در کنار هم در خود جای داده است و هر بیننده ای را سر ذوق و نشاط می آورد. جایی که برای رسیدن به آن باید از مسیری رویایی گذر کنید و به دل جنگل های شمال بزنید و دریاچه الیمالات را از پس درختان انبوه کشف کنید. همراه مان شوید تا به شهر نور برویم و از زیبایی های دریاچه الیمالات پرده برداریم.

ورود به صفحه اختصاصی دریاچه های ایران و جهان

Photo by : Unknown
Photo by : pendar-akbari

چرا دریاچه الیمالات؟


  • مسیر رسیدن به این دریاچه بسیار رویایی و دلنشین است. 
  • در مسیر دریاچه می توانید با گردشگران دیگر آشنا و دوست شوید و خاطره های خوشی برای خودتان بسازید. 
  • طبیعت سرسبز و تماشایی دریاچه الیمالات در میان درختان سرسبز و کوه هایی که پس زمینه کارت پستالی به آن دادند؛ منظره و محیط دلنشینی را برای گذران اوقات فراغت و استراحت به وجود آورده است. 
  • امکانات رفاهی خوبی در نزدیکی دریاچه ساخته شده است.
mohsen-shafiey 
pendar-akbari 

آشنایی با دریاچه الیمالات | نگینی در میان جنگل های مازندران

به دل جنگل های سرسبز شمال می رویم و از میان دیدنی های بی شمار آن دریاچه الیمالات را برای تفریح و گذران اوقات فراغت انتخاب می کنیم. راهی شهرستان نور می شویم و از مسیر نور-چمستان، به سمت جنگل کَشپِل به راه می افتیم. در میان انبوه درختان جنگل و بعد از گذر از مسیری رویایی و خاطره انگیز، به پهنه آبی وسیعی می رسیم که به مانند الماسی در میان قامت سبز درختان می درخشد و از گردشگران دلبری می کند. گستره آبی که از آن به عنوان سد خاکی الیمالات یاد می شود و بین مردم به نام دریاچه الیمالات شهرت دارد. سدی که در ارتفاع 125 متری از سطح دریا قرار دارد و یکی از تفرجگاه های محلی مردم نور به شمار می رود. گردشگران بسیاری هم از نقاط دیگر کشور برای استفاده از طبیعت و زیبایی های آن به این دریاچه سری می زنند.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

دیدنی ها و تفریحات 

از جذابیت های مسیر رسیدن به دریاچه شروع می کنیم و به تفریحات خود دریاچه می پردازیم. 

1- در مسیر دریاچه 

به سمت شهرستان نور حرکت می کنیم و وارد جاده نور-چمستان می شویم. راه را طی می کنیم تا به فرعی جاده دریاچه الیمالات برسیم. اندکی داخل مسیر پیش می رویم تا اینکه کم کم جاده ای رویایی در برابرمان ظاهر می شود؛ راهی تماشایی که درختان سر به فلک کشیده، آن را به مانند مرواریدی در صدف در آغوش کشیده اند. نور آفتاب با تلاشی بسیار سعی می کند راهی از میان شاخه ها و برگ های انبوه درختان به داخل پیدا کند؛ اما چندان موفق نمی شود. هوای خنک با بوی سبزه و خاک در هم آمیخته شده است و هر گردشگری را سر وجد می آورد. مسیر به قدری تماشایی ست که هر لحظه وادارمان می کند گوشه ای بایستیم و زیبایی محیط را در قاب تصویر ثبت کنیم. راه را ادامه می دهیم و کم کم صدای پر طراوت رودخانه همراه مان می شود. مسیر به قدری تماشایی و دلنشین است که بسیاری از گردشگران ترجیح داده اند تا ماشین شان را در قسمت های پایین جاده پارک و مسیر رسیدن به دریاچه را پیاده طی کنند تا از منظره های اطراف لذت بیشتری ببرند. در راه بسیاری از تورهای گردشگری را می بینید که با سر و صدا و شادی در حال طی جاده هستند و نشاط خاصی به فضا بخشیده اند. خیلی از مردم اینجا با هم آشنا می شوند، گرم می گیرند و ادامه راه تا دریاچه را همراه هم طی می کنند، چه بسا که حتا بعد از این گردش با هم دوست می مانند. مسیر را در پیش می گیریم و به پلی کوچک اما بی نهایت زیبا می رسیم. تقریبا تمام مسافران در این قسمت راه می ایستند و عکسی به یادگار می گیرند. از روی پل عبور می کنیم و راه را ادامه می دهیم. به ناگاه از پس درختان و جاده، منظره ای وسیع از دریاچه ای آبی در پس زمینه ای از درختان انبوه و کوه های بلند در مقابل مان ظاهر می شود و نفس را در سینه حبس می کند. به مقصد رسیده ایم، اینجا دریاچه الیمالات است. 

Hamidreza Poshtkouhi 
shahabiaida.2017 
pendar-akbari 

2- قایق سواری 

حالا که تا اینجا آمده ایم نمی توانیم از قایق سواری در دریاچه لذت نبریم. اصلی ترین تفریح دریاچه الیمالات قایق سواری در آن، با قایق های پدالی و موتوری ست. اگر اهل هیجان هستید می توانید یکی از قایق های موتوری را کرایه کنید، داخل دریاچه به پیش بروید، از خنکی هوا و قطره های آب بر روی صورت تان لذت ببرید و از داخل دریاچه منظره اطراف را تماشا کنید. 

اگر هم برای استراحت و کسب آرامش به اینجا آمده اید یکی از قایق های پدالی را کرایه کنید و به دل آب بزنید. سوار بر این قایق ها از همهمه و هیاهوی محیط اطراف دریاچه دور شوید، دغدغه ها و نگرانی های تان را به کناری بگذارید و در آرامش دریاچه غرق شوید. نکته جالب دریاچه الیمالات در این است که زمانی که کمی از ساحل دور می شوید دیگر از صدای اطراف محیط چیزی به گوش تان نمی رسد و فقط و فقط سکوت و آرامش است که شما را در بر می گیرد. 

هزینه استفاده از قایق موتوری:

بین 22000 تا 25000 تومان تا 6 نفر. از 6 نفر به بالا برای هر نفر، مبلغ 5000 تومان اضافه دریافت می شود.

هزینه استفاده از قایق پدالی: 

قایق پدالی دو نفره: 12000 تومان

قایق پدالی چهار نفره: 22000 تومان

به روز رسانی 1398/08/17

Photo by : pendar-akbari
Photo by : mehrad-dotfa
Photo by : Unknown

3- عکاسی | مکانی زیبا برای گرفتن سلفی 

همان گونه که پیش از این گفتیم شگفتی ها و زیبایی های مسیر و دریاچه به اندازه ای ست که فرصت های بی شماری برای عکاسی و ثبت خاطره ها و زیبایی ها در اختیار شما قرار می دهد. به این نقطه تماشایی که می رسید دوربین ها و گوشی های تان را بیرون بیاورید و زیبایی ها را شکار کنید. پس زمینه درختان که در فصل های مختلف به رنگ های متفاوت در می آیند و انعکاس آنها بر روی آب تصویری ست که می تواند در قاب هر دوربینی، زیبا به نظر بیاید. در کنار آن، بلندی های کنار دریاچه به گونه ای ست که می توانید از آنها برای گرفتن یک سلفی خوب و دیدنی استفاده کنید. 

Photo by : mehdi-adhami
Photo by : majid-shirvani

4- ماهیگیری

از جمله تفریحاتی که بسیاری از محلی ها و حتا خیلی از گردشگران را به سمت دریاچه الیمالات می کشاند ماهیگیری ست. اگر شما هم از علاقه مندان به ماهیگیری هستید لوازم و تجهیزات تان را بردارید و راهی الیمالات شوید تا هم از منظره زیبای آن لذت ببرید و هم به تفریح مورد علاقه تان بپردازید. اینجا می توانید با کمی صبر و مهارت انواع ماهی از جمله قزل آلا و آمور (کپور) را که در این دریاچه زندگی می کنند صید کنید. اگر هم کمی دقت داشته باشید می توانید به راحتی ماهی های قرمزی که مردم بعد از عید نوروز در آب دریاچه رها کرده اند را مشاهده کنید. 

5- پیک نیک و پیاده روی در ساحل و جنگل 

در نزدیکی دریاچه آلاچیق ها و باربیکیوهایی دیده می شود که می توانید با پرداخت هزینه، یکی از آنها را برای یک پیک نیک خانوادگی اجاره و خاطره ای خوش همراه با دوستان و خانواده خلق کنید. در کنار آن می توانید در ساحل دریاچه گشتی بزنید، خود را از جمعیت دور یا اینکه کمی جنگل نوردی کنید و برای بعد از تعطیلات تان انرژی تازه ای بگیرید. البته توجه داشته باشید خیلی به داخل جنگل نروید چرا که بدون همراهی راهنمایی کاربلد، امکان گم شدن وجود دارد.

S Λ J J Λ D 

اقامت 

در نزدیکی دریاچه، هم سوییت ها و اقامتگاه هایی برای شب مانی وجود دارد و هم محوطه هایی که می توانید با پرداخت هزینه ای در آنها کمپ بزنید و شب را در نزدیکی دریاچه سپری کنید. فقط توجه داشته باشید که هوای جنگل در شب به ویژه در کنار دریاچه سرد می شود، به همین دلیل حتما لباس و پتوی گرم همراه خود ببرید.

هزینه شب مانی با چادر اطراف دریاچه: 5000 تومان

هزینه شب مانی در آلاچیق های دور دریاچه: 12000 تومان

هزینه اجاره آلاچیق روزانه: 4000 تومان

به روز رسانی 1398/08/17

 

امکانات

اطراف دریاچه امکانات خوبی برای رفاه مسافران ایجاد شده است و مسافران می توانند با پرداخت هزینه ای از آنها استفاده کنند. 

سرویس بهداشتی

رستوران و کافی شاپ بین راهی

رستوران و کافی شاپ در ساحل دریاچه 

 آلاچیق 

سوییت های اقامتی

reza-spring 
pendar akbari 

فصل سفر 

بهار: طبیعت زنده و جوان الیمالات در این فصل بسیار چشمگیر است. باران های بهاری و مه های گاه و بیگاه، طراوت بیشتری به دریاچه و جنگل می دهد و زیبایی آن را دو چندان می کند. 

تابستان: در این فصل هوای دریاچه شرجی و گرم است و باز بودن فضا باعث می شود گرمای خورشید را بیشتر احساس کنید. همراه داشتن کرم ضدآفتاب، کلاه آفتابگیر، عینک آفتابی و لوازمی از این دست را فراموش نکنید. 

پاییز: پاییز الیمالات از بهترین فصل ها برای گردش و تفریح در این منطقه است. در پاییز هوا بسیار خنک است و آرام آرام رو به سردی می رود و منظره دریاچه رنگارنگ و متفاوت می شود.

زمستان: سرمای هوا و لغزنده بودن جاده باعث می شود که تنها برخی از طبیعت گردان حرفه ای به این منطقه سفر کنند. 

لوازم ضروری سفر تابستان
آب آشامیدنی
تلفن همراه
دارو های عمومی
دفترچه بیمه
دمپایی و صندل
دوربین
زیرانداز
شارژر موبایل
عصا
عینک آفتابی
لباس اضافه
میان وعده
هیزم و ذغال
وسایل بازی
وعده های غذایی
پاور بانک
پتو و لوازم خواب
پول نقد
چادر مسافرتی
چراغ قوه
کارت شناسایی
کبریت یا فندک
کرم ضد آفتاب
کرم دافع حشرات
کفش پیاده‌روی
کلاه آفتابگیر
کوله پشتی
کمک های اولیه
کیسه خواب
کیسه زباله
حشره کش
حوله
لباس نخی و خنک
لوازم ضروری سفر بهار و پاییز
آب آشامیدنی
بادگیر
بارانی و لباس ضدآب
تلفن همراه
حوله
دارو های عمومی
دفترچه بیمه
دمپایی و صندل
دوربین
زیرانداز
شارژر موبایل
عصا
لباس اضافه
لباس گرم
میان وعده
هیزم و ذغال
وسایل بازی
کارت شناسایی
چراغ قوه
چادر مسافرتی
پول نقد
پتو و لوازم خواب
پاور بانک
وعده های غذایی
کبریت یا فندک
کرم ضد آفتاب
کفش پیاده‌روی
کلاه گرم
کمک های اولیه
کوله پشتی
کیسه خواب
کیسه زباله
Photo by : Narges

مسیر دسترسی 

آدرس: ایران، استان مازندران، 9 کیلومتری شهر نور 

از هر جایی که قصد دارید به دریاچه الیمالات سفر کنید باید باید خود را به جاده نور-چمستان برسانید. مسیر جاده را در پیش بگیرید تا به سه راهی جاده فرعی دریاچه الیمالات برسید. ادامه راه در این جاده شما را به دریاچه می رساند، فقط در نظر داشته باشید که قسمت هایی از مسیر فرعی خاکی ست. 

 هزینه ورودی ماشین ها: 

سواری و وانت: 6500 تومان 

ون و نیسان: 8500 تومان

مینی بوس: 12000 تومان 

اتوبوس: 12000 تومان

هزینه ورودی پیاده نفری:

1300 تومان

به روز رسانی 1398/08/17

Photo by : pendar akbari

توصیه های کارناوال 

در زمان حضور در دریاچه به ویژه اگر قصد شب مانی دارید حتما لوازم سفر طبیعت گردی را به همراه داشته باشید. 

مسوولان شهری در تلاش هستند تا با گرفتن هزینه ای محیط اطراف دریاچه را تمیز نگه دارند، با جمع آوری زباله های تان درون کیسه های زباله و گذاشتن در محل جمع آوری آن، در تمیزی و حفظ محیط طبیعی دریاچه سهیم باشید. 

Saeid moradi 
mahdizrj 
pendar akbari 

سخن آخر 

امروز به همراه شما گشتی در طبیعت زیبای شمال زدیم و به دریاچه الیمالات در شهر نور سفر کردیم. سوار بر قایق به دل آب زدیم و غرق در تماشای مناظر اطراف و سکوت محیط شدیم و با چند عکس زیبا از چشم انداز دریاچه دست پر به خانه برگشتیم. 

نظر شما در مورد این جاذبه طبیعی استان مازندران چیست؟ چگونه می توان کیفیت سفر به این منطقه را بهبود بخشید و لذت سفر برای گردشگران را چند برابر کرد؟ 

دیدگاه و پیشنهادهای خود را با ما و دوستان کارناوالی تان به اشتراک بگذارید. اگر هم تجربه سفر به این مقصد زیبا را داشته اید می توانید با استفاده از لینک زیر عکس ها و سفرنامه های خود را در کارناوال به ثبت برسانید.  ورود به صفحه کارناوالـی شـو

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

3.6

بررسی شده توسط مهدیه اکبری پارسا

سطح امنیت(خوب) 4
تفریحات و خوشگذرانی(خوب) 4
سهولت در دسترسی(خوب) 3.5
نظافت و شرایط محیط زیستی(معمولی) 3
امکانات اولیه(خوب) 3.5

نقاط قوت

  • دریاچه ای با مناظر بسیار زیبا و رویایی
  • مسیر رویایی و دلنشین رسیدن به دریاچه
  • امکانات مناسب اطراف دریاچه

نقاط ضعف

  • ندارد

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 19 رای

3.4

خانواده

4

دوستان

2

زوج

1

انفرادی

1

آیا بازدید از دریاچه الیمالات نور را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
سهولت در دسترسی(خوب) 3.6
سطح امنیت(خوب) 3.9
تفریح و خوشگذرانی(خوب) 3.8
نظافت و شرایط محیط زیستی(خوب) 3.8
کیفیت امکانات(خوب) 3.6

دریاچه الیمالات نور را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد

3.8

ما فقط جنگلش را رفتیم خیلی زیبا بود ولی رودخانه اش تقریبا خشک شده بود

سفر با خانواده
تجربه سفر undefined به دریاچه الیمالات نور

انتشار: 09 مرداد 1401

آیا این دیدگاه مفید بود؟

4

سلام من دیروز از این

سفر با دوستان
تجربه سفر undefined به دریاچه الیمالات نور

سلام شنبه 15 میخوام برم باز هست؟ ترو خدا جواب بدین میشه کمپ زد شب موند

انتشار: 11 شهریور 1399

انتشار: 04 شهریور 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

3.7

مکانی بی نظیر و شگفت انگیز

سفر با خانواده, دوستان, همسر, به تنهایی
تجربه سفر undefined به دریاچه الیمالات نور

انتشار: 04 شهریور 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

محمد براتی
پرسش:

درود دریاچه جهت زدن کمپ باز هست یا نه سپاس

انتشار: 15 شهریور 1400

آیا این دیدگاه مفید بود؟
علی فرامرزی
پرسش:

سلام وقت بخیر در این جنگل خط اینترنت گوشی هم جواب میده یا خیر؟

در پاسخ به علی فرامرزی:

لام بله خیالت راحت من الان اینجام

انتشار: 21 اسفند 1400

در پاسخ به علی فرامرزی:

سلام بله خیالت راحت

انتشار: 21 اسفند 1400

انتشار: 28 خرداد 1400

آیا این دیدگاه مفید بود؟
دوستار طبیعت
پرسش:

آیا اخر هفته باز هست؟

انتشار: 27 اردیبهشت 1400

آیا این دیدگاه مفید بود؟

سوالات متداول

برای اطلاع از نحوه دقیق رسیدن به دریاچه الیمالات و آشنایی با مسیر، تنها کافی ست سری به این لینک بزنید و به منوی مسیر و هزینه بروید. 

اگر در زمان سفر به نور به دنبال گزینه های مناسب برای اقامت هستید، می توانید روی پیشنهادهای متنوع کارناوال حساب باز کنید و با کلیک روی صفحه اقامت در نور با شرایط رزرو آنلاین اقامتگاه های مختلف در این شهر آشنا شوید. 

اگر به بازدید از دریاچه ها علاقه دارید و دوست دارید در سفرتان به شمال ایران، سری به این جاذبه های طبیعی تماشایی بزنید، می توانید به صفحه معرفی دریاچه های شمال بروید و اطلاعات لازم مورد آنها را به دست آورید. 

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست