کارناوال - راهنمای سفر

برج گالاتا در استانبول

ترکیه، استانبول، ناحیه اروپایی بی اوغلو، محله برکت‌زاده

4.3

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 6 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

45 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه 9:00 صبح تا 20:30

شماره تماس

هزینه ورودی

100 لیر ترکیه(238,000تومان)

همه چیز درباره برج گالاتا در استانبول

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

سحر بحیرائی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 آبان 1398

به روز رسانی

05 بهمن 1400

معرفی /

برج گالاتا در استانبول

کارناوال این بار سفری به یکی از زیباترین شهرهای جهان، استانبول داشته تا شما را با برج گالاتا استانبول، یکی از جاذبه های مشهور این شهر آشنا کند. در این مطلب سعی کردیم راهنمای خوبی برای بازدیدتان از این برج باشیم و از آخرین قیمت ورودی برج گالاتا برای تان خواهیم گفت. اگر هم این سوال برای تان مطرح است که " چگونه به برج گالاتا بریم ؟ " این مطلب را از دست ندهید.

چرا برج گالاتا استانبول ؟


 • یکی از نمادهای تاریخی شهر استانبول و یکی از قدیمی ترین برج های جهان است.
 •  از محبوب ترین دیدنی های استانبول محسوب می شود.
 • این برج در زمان ساختش در سال 1348 میلادی، به عنوان بلندترین ساختمان استانبول شناخته می شد.
 • برج گالاتا این امکان را به شما خواهد داد تا بر فراز استانبول بایستید و یک چشم انداز 360 درجه از شهر ببینید و بیش از نیمی از جاذبه های شاخص شهر مثل پل بسفر، کاخ توپکاپی و مسجد سلطان احمد را از زاویه ای متفاوت تماشا کنید.
 • رستوران برج گالاتا یکی از گزینه های خوب شکم گردی در استانبول است چرا که منظره تمام نمای شهر را برای شما به نمایش می گذارد.
Photo by : Paulo França

آشنایی با برج گالاتا | Galata Tower

به شهر استانبول و محله تاریخی گالاتا می رویم تا با یکی از محبوب ترین جاذبه های تاریخی شهر، یعنی برج گالاتا آشنا شویم. این برج استوانه ای سنگی که در زبان ترکی به آن «Galata Kulesi- گالاتا کولیسی» و در زبان لاتین «Christeen Turris- برج مسیح» می گویند، درست در شمال شاخ طلایی استانبول (1) واقع شده و طبق گمانه زنی ها قدمت ساخت آن به میانه های قرن 14 میلادی بر می گردد. این برج توسط جنوایی های ایتالیایی (2) و به عنوان جایگزین برج چوبی ماگالوس پیکرز (برج بزرگ) ساخته شد و از آن به عنوان زندان، برج دیدبانی و مکانی برای کنترل رفت و آمد کشتی ها استفاده می شد. برج چوبی ماگالوس پیکرز سال ها پیش از برج گالاتا توسط بیزانسی ها برای کنترل قسطنطنیه (3) احداث شد اما بر اثر آتش سوزی و زلزله به طور کامل از بین رفت. گالاتا با ارتفاع 67 متر و 9 طبقه، در زمان ساختش بلندترین ساختمان استانبول محسوب می شد.

این برج از 3 بخش وروردی، رستوران و سکوی بازدید تشکیل شده است و بازدید کنندگان برای رسیدن به طبقات فوقانی از آسانسورهای تعبیه شده در برج استفاده می کنند و دسترسی به 2 طبقه بالای برج تنها از طریق پله امکان پذیر است.

پاورقی


1- شاخ طلایی از مسیر های اتصالی آبی در کشور ترکیه بوده و بخش اروپایی این کشور را به دو بخش تقسیم می کند. علت نام گذاری آن این است که این بخش به شکل یک شاخ تیز است و در غروب آفتاب رنگ دریای آن طلایی می شود.

2- نام پیشین شهر استانبول که تحت سلطه رومی ها بود و به خاطر احترام به کنستانتین یکم این نام را به شهر داده بودند.

3- نام حکومتی است که در شمال غرب ایتالیا تا مرزهای فرانسه بین سال های 1347 تا 1868 میلادی حکومت می کرد.

Artur Bogacki 
Sadok Kohen 

بخش های مختلف برج گالاتا

بخش ورودی

در این بخش می توانید از استندهای اطلاعات تاریخی برج گالاتا بهره مند شوید یا از راهنمایان گردشگری که در این بخش مستقر هستند سوالات خود را بپرسید و سپس بسته به سلیقه و توانایی تان با آسانسور یا پله های مارپیچی برج به طبقات بالا بروید.

سکوی تماشای برج گالاتا

می توان گفت جذاب ترین بخش برج گالاتا، سکوی بازدید است که بیشتر گردشگران برای تماشای منظره 360 درجه شهر استانبول از این قسمت بازدید می کنند. در این سکوی بزرگ می توانید تمام دیدنی های این شهر زیبا را یک جا ببینید. از مسجد سلطان احمد، کاخ توپکاپی و پل بسفر گرفته تا دریای مرمره و مسجد بی نظیر ایا صوفیه.

توجه داشته باشید که بهترین زمان برای بازدید از برج گالاتا صبح زود است چرا که این مکان یکی از محبوب ترین دیدنی های استانبول است و در ساعات میانی روز بسیار شلوغ می شود. اما اگر بخواهید یکی از زیباترین مناظر شهر یعنی غروب خورشید را ببینید باید شلوغی برج را مد نظر قرار ندهید.

رستوران و کافه برج گالاتا

رستوران برج گالاتا بی شک یکی از جذاب ترین رستوران های شهر استانبول است که ارزش یک بار امتحان کردن را دارد، چرا که تجربه غذا خوردن در بلندترین برج تاریخی قسطنطنیه با چشم اندازی جادویی از شهر زیبای استانبول هر جایی پیدا نمی شود.

İbrahim Bozgül 

تاریخچه برج گالاتا

برج دیدبانی چوبی | بیزانس

پیش از تسلط عثمانی ها بر ترکیه امروزی، امپراتوری بیزانس بر این محدوده حکمرانی می کرد و یادگارهای زیادی از آن ها در کشور ترکیه باقی مانده است. سال ها پیش از آن که برج گالاتا ساخته شود، (حدود 200 سال قبل) بیزانسی ها برای تسلط بر دریای مرمره و کنترل رفت و آمد کشتی ها برج چوبی را در مکان امروزی گالاتا و در قالب فانوس دریایی ساخته بودند که در اثر زمین لرزه و آتش سوزی در سال 1203 یا 1204 به طور کامل از بین رفت.

برج سنگی گالاتا | جنوایی ها

برج چوبی که پیش از این به آن اشاره کردیم نقش مهمی در تسلط حکومت بیزانس بر قسطنطنیه داشت و بعد از آن که حکومت ایتالیایی جنواها این منطقه را به دست گرفتند، جای خالی این برج دیدبانی را برای تسلط به کشتی ها به شدت احساس کرده و تصمیم گرفتند تا برجی محکم و بادوام تر را جایگزینش کنند؛ در نتیجه در سال 1348 میلادی برج بلند گالاتا در شاخ طلایی استانبول ساخته شد.

برج گالاتا | عثمانی

با ورود عثمانی ها به قسطنطنیه، همه چیز به دست آن ها افتاد و خیلی از بناها، تغییر کاربری دادند. برج گالاتا نیز یکی از همین بناها بود. در زمان سلطنت سلطان سلیمان از بخش بالایی برج مثل گذشته به عنوان برج و سکوی دیدبانی استفاده می شد؛ اما بخش های زیرین برج به زندان و سیاه چاله ای تبدیل شد که در آن زندانیان را تا زمان مرگ نگهداری می کردند.

در سال 1509 میلادی این برج به خاطر زلزله به شدت آسیب دید؛ اما توسط معمار مشهور عثمانی ها، هایردین- معمار مسجد بایزید- مرمت شد. چند سال پس از بازسازی برج، یکی از ستاره شناسان معروف عثمانی به نام تاج الدین افندی تصمیم گرفت تا از موقعیت مناسب برج استفاده و رصدخانه ای در قسمت فوقانی آن بنا کند؛ چندی بعد از ساختن رصدخانه، برج دچار حریق شد و عده ای زیادی علت آن را جلوگیری از ادامه کار رصدخانه در برج گالاتا می دانند. در این مدت برج گالاتا کاربری زندان را نداشت؛ اما پس از گذشت چند سال و در زمان سلطنت سلطان مراد سوم بین سال های 1546 تا 1595، گالاتا یک بار دیگر به زندان کارگران اجباری تبدیل شد. حدود 150 سال بعد در سال 1794 میلادی برج گالاتا مجدد دچار آتش سوزی شد و بار دیگر در دوران سلطنت سلطان سلیم سوم مورد بازسازی قرار گرفت. 50 سال بعد در سال 1831 برج گالاتا باز هم در امان نماند و دچار حریق شد و در طی مرمت آن در زمان سلطنت سلطان محمود دو طبقه دیگر و یک گنبد مخروطی شکل به آن اضافه شد. پس از این مرمت برج گالاتا باز هم آسیب های شدیدی دید و در سال 1875 میلادی بار دیگر گنبد آن مرمت شد.

برج گالاتا | جمهوری ترکیه

تا حدود سال ۱۹۶۰ میلادی همچنان از برج گالاتا برای دیده‌ بانی و روشن کردن آتش در هنگام شب استفاده می شد و همیشه فرد یا افرادی برای سرکشی و کنترل کشتی های در حال عبور و مرور در این برج حضور داشتند. در سال 1965 تا 1967 میلادی گنبد برج بار دیگر مرمت شد و گنبدی که امروزه شاهد آن هستیم یادگار مرمتگران از همان سال هاست. اما از این زمان به بعد آرام آرام برج گالاتا کاربری سابق خود را از دست داد و به سازه ای تاریخی و جایی برای سرگرمی گردشگران تبدیل شد.

امکانات برج گالاتا

 • کافه
 • رستوران
 • سرویس بهداشتی
 • آسانسور
 • فروشگاه خرید سوغات
Onur Demir 

مسیر و هزینه

آدرس: ترکیه، استانبول، محله برکتزاده، برج گالاتا

 Address: Bereketzade, Galata Kulesi, Beyoğlu, Turkey

هزینه بازدید : 100 لیر ترکیه (238,000 تومان)

کودکان کمتر از 7 سال رایگان

ساعت های بازدید: 09:00 تا 20:30

(در فصل زمستان ساعات بازدید از 8:30 الی 24:00 و در فصل تابستان از 10:00 الی 20:30 است و مناسبت‌های خاص یا اجرای برنامه بر روی این ساعات تاثیر می‌گذارد.)

دسترسی به برج گالاتا با وسایل حمل و نقل عمومی

 تراموا

با تراموا خود را به ایستگاه توپخانه (Tophane) برسانید و سپس وارد خیابان (lüleci hendek) شوید. پس از 650 متر پیاده روی به برج خواهید رسید.

با فونیکولار

از میدان تکسیم (taksim) تا کاباتاش (kabataş) را با فونیکولار طی کنید و پس از آن با تراموای جدید به کاراکوی (karakoy) بروید. 

با مترو

با مترو از تکسیم به شیشانه (Şişhane) بروید و از آن جا تا خیابان گلیپ ۱۵۰ متر پیاده روی کنید. پس از آن ۳۰۰ تا ۳۵۰ متر به سمت پایین خیابان بروید. برج گالاتا را در سمت راست خود خواهید دید.

دیدنی های اطراف

پل گالاتا | فاصله 900 متر پیاده

کاخ دلمه باغچه | 3.4 کیلومتر

میدان تقسیم | 3.3 کیلومتر

Valerio GIGANTE 

برج گالاتا را در این ویدیو به تماشا بنشینید

پرواز از بالای برج گالاتا

جالب است بدانید که در طول تاریخ یک نفر از بالای برج گالاتا به پایین پریده است و آن هم تنها با استفاده از دو بال و بدون استفاده از هیچ تکنولوژی خاصی. نام این فرد شجاع هزارفن احمد چلبی (Hezarfen Ahmet Celebi) بود که شانس خود را برای پرواز در قرن هفدهم از بالای برج گالاتا امتحان کرد. در سفرنامه ها و دست نوشته های عثمانیان آمده که وی توانست از تنگه بسفر عبور کند و در منطقه اسکودار (ÜSKÜDAR) فرود آید، این منطقه در ۶ کیلومتری برج گالاتا واقع شده و بعید به نظر می رسد که چلبی سالم فرود آمده باشد؛ اما راویان بیان کرده اند که وی پروازش را با سلامتی کامل و زنده به پایان رساند. امروزه نام احمد چلبی با لقب خلبان افسانه ای عثمانی یاد می شود.

Photo by : Unknown

سخن آخر

با کارناوال سفری جذاب بر فراز استانبول داشتیم و این شهر توریستی را از بالا تماشا کردیم. این برج تاریخ پر فراز و نشینی را پشت سر گذاشته و روزگاری محلی خوفناک برای زندانیان بوده است اما امروزه تنها مکانی تفریحی برای گردشگران است. نظر شما درباره این برج زیبا چیست؟ آیا تاکنون به شهر استانبول سفر کرده اید و از این برج بازدید داشته اید؟ نظر خود را درباره این برج با ما به اشتراک بگذارید و یا اگر قصد سفر به استانبول را دارید آیا این برج را در لیست دیدنی های خود قرار می دهید؟

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.4

بررسی شده توسط سحر بحیرائی

ارزش تاریخی(خوب) 4
ارزش معماری(خوب) 4
سهولت در دسترسی(عالی) 5
تفریحات و خوشگذرانی(خوب) 4
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(عالی) 5

نقاط قوت

 • بلندترین ساختمان استانبول در گذشته
 • یکی از نماد های تاریخی مهم شهر استانبول
 • فرصت تماشای چشم انداز زیبای شهر استانبول به صورت 360 درجه

نقاط ضعف

 • هزینه به نسبت بالای رستوران
 • عدم ایمن سازی کافی سکوی بازدید

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 6 رای

4.3

زوج

2

دوستان

1

آیا بازدید از برج گالاتا در استانبول را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش هزینه به لذت(خوب) 4.1
کیفیت کافه و رستوران(خوب) 4.4
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی(خوب) 4.4
حال و هوای خوش(معمولی) 3

برج گالاتا در استانبول را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
حسن

بعد از گذشت بیش از نیم ساعت در صف برای رسیدن به برج و وقتی که در نهایت به بالای رسیدیم با یک پیاده روی باریک و شلوغ اطراف برج مواجه شدیم ، حالا باید اعتراف کنم که نماها از بالا خارق العاده است اما به دلیل تعداد زیاد افراد ان بالا عکاسی سخت میشه.

4.8

سفر با همسر, دوستان
تجربه سفر حسن به برج گالاتا در استانبول

انتشار: 19 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
جعفر عزیزی

4.7

نواحی اطراف برج هم خیلی انرژیزاست ما حدود 25 دقیقه صبر کردیم تو صف برای بلیط اما ارزش داشت

سفر با همسر
تجربه سفر جعفر عزیزی به برج گالاتا در استانبول

انتشار: 19 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
behnam

برج خودش از بیرون به همان اندازه خیره کننده نیست که ممکنه انتظار داشته باشیم ، اما نمای 360 از بالا ارزش صعود داره.

4.2

تجربه سفر behnam به برج گالاتا در استانبول

انتشار: 14 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

علیرضا واحدی
پرسش:

سلام اگر اینترنتی خرید بشه قیمت بلیط ارزانتر میشود؟

انتشار: 19 فروردین 1402

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست