کارناوال - راهنمای سفر

دروازه هادریان آنتالیا

ترکیه، آنتالیا، ناحیه مورات پاشا، محله بارباروس، دروازه هادریان

مدت پیشنهادی بازدید

15 تا 30 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز شنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با دروازه هادریان آنتالیا

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

دروازه هادریان آنتالیا در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

دروازه هادریان یا اوچ‌کاپیلار (Üçkapılar) یک طاق پیروزی ست که در شهر آنتالیای ترکیه و در محله بارباروس قرار دارد. این بنا را می توان مهمترین و زیباترین بنای تاریخی در شهر آنتالیا دانست. دروازه هادریان در حقیقت، بخشی از یک دیوار باستانی است که در دوران امپراتوری روم دورتادور شهر قدیمی کشیده شده بود. از آن جایی که این سازه را به افتخار سفر و بازدید هادریانوس (Hadrian)، امپراتور روم در سال ۱۳۰ پس از میلاد ساختند، نامش را چنین گذاشته اند و آن را دروازه هادریان می خوانند. 

این بنا تنها دروازه باقیمانده در شهر باستانی آنتالیا به شمار می رود و از همین حیث، اهمیت بالایی در تاریخچه و سرگذشت این شهر  دارد و به همین خاطر، بازدید از آن را به علاقمندان آثار تاریخی پیشنهاد می کنیم. دروازه هادریان درست در مرکز شهر قرار گرفته و دسترسی به آن بسیار ساده است، ضمن آن که هزینه ورودی هم ندارد.

بد نیست بدانید جنس این دروازه از مرمر سفید است و به صورت سه قوس با ستون های قُرنتی که در روم باستان بسیار مرسوم بوده اند ساخته شده است. دروازه در حقیقت دو طبقه بوده و روایت است که بر روی طبقه دوم آن تندیس امپراتور و خوانواده اش وجود داشته است. این دروازه، در مجموع ۸ ستون گرانیتی دارد که در دو طرف چهار پایه‌ نگهدارنده سه طاق قرار گرفته اند. دو برج نیز در دو طرف دروازه هادریان قرار دارند که البته مستقل از آن ساخته شده اند. برج سمت چپ از نظر تاریخی به دوران روم باستان تعلق دارد اما بخش بالایی برج سمت راست، در زمان دودمان سلجوق و در نیمه اول قرن سیزدهم بازسازی شده است. 

انتشار

13 فروردین 1398

به روز رسانی

13 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

دروازه هادریان آنتالیا را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست