کارناوال - راهنمای سفر

دیدنی ترین جنگل های پاییزی ایران

زیباترین جنگل های ایران در فصل پاییز کدامند ؟

پاییز، فصلی که با شنیدن نام آن آنچه در ذهن تداعی می‌شود، رقص برگ‌های هزار رنگ با نوایی آرامش‌بخش است. مگر می‌شود پاییز بیایید و شاهد این حجم از زیبایی نبود؛ رفتن به‌سمت دیدنی ترین جنگل های پاییزی ایران، راهی است به‌سوی مقصدهای خاطره‌انگیز برای خلق پاییزی دل‌نشین که همیشه در ذهنتان بماند. در جنگل های پاییزی ایران این فرصت را خواهید داشت تا طبیعتی که در آن عشق موج می‌زند را ببینید. همراه ما در زیباترین جنگل های ایران در فصل پاییز قدم بگذارید.

امتیاز کارناوال

4

استان گلستان، 5 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان

امتیاز کاربران: 4.6 از 10 رای


مدت بازدید: 

1 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

پارک جنگلی النگدره با مساحتی به‌وسعت 185 هکتار یکی از جاذبه‌های طبیعی گرگان به شمار می‌آید و به‌عنوان یکی از پارک‌های جنگلی شاخص کشور نیز شناخته می‌شود. این پارک بخشی از جنگل‌های انبوه شمال کشور به حساب می‌آید و به‌دلیل وجود درختان سربه‌فلک‌کشیده و گذر رودخانه‌ای از میان آن، آب‌وهوای بسیار خنک و دل‌چسبی دارد. النگدره از آن دست طبیعت‌هایی است که می‌توان در چهارفصل سال به آن سفر کرد و از بودن در آن لذت برد؛ اما برای پاییزهای هزاررنگ خود بسیار مشهور شده است.

امتیاز کارناوال

4.3

استان مازندران، تنکابن، جاده سه هزار

امتیاز کاربران: 4.3 از 7 رای


مدت بازدید: 

3 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

سفر به جنگل سه هزار یکی از بهترین گزینه‌ها برای گشت‌وگذار در جنگل و رانندگی در جاده‌های جنگلی شمال کشورمان است. این جنگل درست در کنار جنگل دو هزار تنکابن قرار گرفته و توسط کوه‌هایی مرتفع از آن جدا شده است. درهم آمیختگی این دو ناحیه، طبیعتی چشم‌نواز را پدید آورده است.

از میان جنگل سه هزار همانند دوهزار، جاده‌ای عبور می‌کند که گردشگران را در مسیری رویایی به جلو می‌برد.

جنگل تماشایی سه هزار که در حقیقت در دل یک دره شکل گرفته است، منطقه‌ای بكر با چشم‌اندازهای بدیع است و چمنزارها، جنگل‌های مرتفع و جلگه‌ای و رودخانه پرخروش سه هزار طبیعت تماشایی آن را تشکیل داده‌اند.

اگر فصل پاییز را برای بازدید از جنگل سه هزار انتخاب کنید، فرصت آن را دارید که طبیعت را با رنگ‌هایی حیرت‌انگیز ببینید و از زرد و قرمز و نارنجی درختان لذت ببرید. اگر از کوتاه بودن روزها صرفه‌نظر کنیم، باران‌های این فصل خاطره‌ای به یاد ماندنی برایتان می‌سازند.

امتیاز کارناوال

4.5

استان مازندران، شهرستان رامسر، جاده ییلاق جنت رودبار

امتیاز کاربران: 4.3 از 38 رای


مدت بازدید: 

2 تا 12 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

یکی از زیباترین جنگل های ایران، جنگل سحرانگیز دالخانی‌ است که در فاصله 30 کیلومتری جنوب‌شرقی رامسر دلبری می‌کند. جنگلی نیمه کوهستانی که در ارتفاعات کوهستان البرز و در مسیر جاده ییلاقِ جنت رودبار واقع شده است و گردشگران را به سوی خود می‌خواند. جنگل دالخانی در ارتفاع 800 متری از سطح دریا قرار دارد و با 600 هزار مترمربع مساحت، یکی از جاذبه‌های نسبتا بکر شهر رامسر به شمار می‌آید. دالانی بهشتی با پوشش متراکم جنگلی و مه‌های غلیظ که در انتهای مسیر شما را به ییلاق‌های تماشایی اکراسر،‌ گرسماسر و جنت رودبار می‌رساند.

نقش زیبای پاییز، به دالخانی نیز می‌رسد و آن را غرق در رنگ‌های شگفت‌انگیز خود می‌کند. این زمان از سال، هوا به نسبت در جنگل سرد است و باران‌های مداوم باعث لغزندگی جاده و گل شدن زمین می‌شود. بنابراین با تجهیزات کافی به دل جنگل بزنید.

امتیاز کارناوال

4.8

استان مازندران، ۵۰ کیلومتری شیرگاه، روستای سنگده

امتیاز کاربران: 3.8 از 12 رای


مدت بازدید: 

2 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

کافیست راهتان را به‌سمت جاده هراز کج کنید و خودتان را به روستایی به نام سنگده در سایه‌سار قله خرونرو برسانید تا یکی از زیباترین و ارزشمندترین جاذبه‌های طبیعی ایران را ببینید. جنگل راش یا مرسی‌سی در جوار این روستا جای خوش کرده و دل بسیاری را برده است. آنچه که به این جنگل اهمیتی دو چندان می‌بخشد، حضور درختان زیبای راش است که درختی کمیاب در مناطق کم ارتفاع شمال کشور به شمار می‌رود و ارزش طبیعی بسیاری دارد.

چیزی که در جنگل راش نصیبتان می‌شود، قدم زدن در مسیری رویایی و لذت‌بردن از چشم‌اندازهای زیبا است. اگر خستگی را به جان بخرید و هر چه بیشتر در جنگل پیش بروید عیش‌تان با دیدن آبشار زیبای این جنگل که نامش اوبن است، کامل می‌شود. در کنار این‌ها در فصل پاییز می‌توان شاهکار خلقت را در سنگده و جنگل زیبایش به نظاره نشست؛ برگ‌هایی هزار رنگ که همه جا را پوشانده‌اند و تصویری به یادماندنی را به شما هدیه می‌دهند.

استان گلستان، جاده گرگان-بجنورد

امتیاز کاربران: 4.3 از 5 رای


مدت بازدید: 

2 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

پارک زیبای قرق با مساحتی نزدیک به 650 هکتار، ترکیبی است از هنرمندی طبیعت رنگارنگ که در قسمت شمالی منطقه حفاظت شده چل چلی و در ضلع جنوبی جاده تهران – مشهد و در فاصله ۲۲ کیلومتری شرق گرگان قرار گرفته است.

یکی از جالب‌توجه‌ترین ویژگی‌های این پارک جنگلی وجود گونه خاص و منحصربه‌فرد گوزن قرمز ایرانی است که به‌طور خاص و ویژه در این پارک نگهداری می شود و این پارک به‌نوعی زیستگاه اصلی او به شمار می‌رود.

امتیاز کارناوال

4.7

استان مازندران، شهرستان تنکابن، جاده جنگلی دو هزار

امتیاز کاربران: 4.5 از 8 رای


مدت بازدید: 

2 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

دوهزار نام یک منطقه توریستی، وسیع و فوق‌العاده سرسبز در بخش خرم‌آباد از توابع شهرستان تنکابن است که به شما فرصت می‌دهد به دل جنگل‌ های شمال بروید و طبیعت‌گردی منحصربه‌فردی را تجربه کنید. زمانی که از سمت تنکابن به سمت این پهنه سرسبز حرکت می‌کنید، تقریبا در تمام طول مسیر رودخانه دوهزار (که از ارتفاعات الموت سرچشمه می‌گیرد) و درختان هیرکانی، راش، چنار و غیره شما را همراهی می‌کنند. پیاده‌روی در دل طبیعت، آب‌وهوای دل‌پذیر، شکم‌گردی تجربه‌های دل‌چسبی‌اند که دوهزار برای شما رقم خواهد زد.

امتیاز کارناوال

4.5

استان گلستان، شهر گرگان، ۸ کیلومتری مرکز شهر گرگان

امتیاز کاربران: 3.4 از 12 رای


مدت بازدید: 

2 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

ناهارخوران نام جنگلی در جنوب شهر گرگان با حدود 300 هکتار وسعت است که به عنوان تفرجگاه اصلی شهر شناخته می‌شود و با طبیعت دل‌نشین و زیبای خود دل از هر گردشگری می‌برد. البته اهمیت جنگل ناهارخوران تنها در طبیعت تماشایی آن خلاصه نمی‌شود؛ این جنگل قدمتی 40 میلیون ساله دارد و بخشی از جنگل‌های با ارزش هیرکانی به حساب می‌آید. این منطقه که با نام پارک جنگلی ناهارخوران هم شناخته می‌شود، جذابیت‌های بسیاری را در خود جای داده است.

در فصل پاییز برگ‌های درختان انجیلی که به‌صورت قرمز و زرد و گلبهی در آمده‌اند و مِهی که منطقه را گاه‌وبیگاه در آغوش می‌گیرد، رویایی‌ترین تصویر جنگل را به نمایش می‌گذارند.

استان مازندران، نور، 2.5 کیلومتری چمستان، پارک جنگلی کشپل

امتیاز کاربران: 4.8 از 3 رای


مدت بازدید: 

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

پارک جنگلی کشپل یکی از جاذبه‌های شهرستان نور در استان مازندران است که با چشمه‌‌های متعدد، رودخانه‌های پرآب، درختان سربه‌فلک‌کشیده و دریاچه‌ای دیدنی و زیبا از شما میزبانی می‌کند. از دیدنی‌ترین بخش‌های این جنگل می‌توان به دریاچه سد الیمالات اشاره کرد که فضایی زیبا دارد و امکان قایق‌سواری و تجربه لحظاتی لذت بخش را به شما می‌دهد. چشمه کشپل نیز مسافران زیادی را به سوی خود می‌کشاند و دوستداران کمپینگ نیز بر روی جنگل کشپل حساب ویژه‌ای باز می‌کنند.

امتیاز کارناوال

5

استان مازندران، 52 کیلومتری شهرستان آمل

امتیاز کاربران: 4.2 از 22 رای


مدت بازدید: 

5 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

الیمستان، نام جنگلی رویایی و مه آلود است که در کنار روستایی به همین نام قرار دارد که طبیعت بکر و زیباییِ درختان و مراتعش زبانزد خاص و عام است. با ورود به این جنگل با منظره زیبای قله دماوند، انبوه درختان سبز و دشت‌های پر گل، جادو می‌شوید و لحظه‌ای دست از تماشای این نقاشی بی‌نظیرِ طبیعت برنمی‌دارید.

این جنگل محل رویش گیاهی به نام الیما است که در اردیبهشت ماه بساطش را در میان طبیعت پهن می‌کند و به همین دلیل نام الیمستان را برای آن برگزیده‌اند. الیما گیاهی بومی شبیه پیازچه است و در کنار جوی آب می‌روید و به‌صورت خوراکی در خورشت به مصرف می‌رسد.

پاییز فصلی است که در آن با تغییر رنگ برگ درختان، جنگل لباس دیگری به تن می‌کند و نمایش هزار رنگ طبیعت آغاز می‌شود.

استان گلستان، 20 کیلومتریِ جنوب شرق شهر گرگان، جاده توسکستان

امتیاز کاربران: 3.5 از 4 رای


مدت بازدید: 

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

استان گلستان جاذبه‌های طبیعی بسیاری را در خود جای داده که یکی از آن‌ها جنگل توسکستان است. این مکان که بخشی از منطقه گردشگری توسکستان به شمار می‌رود در دامنه‌های شمالی کوهستان البرز واقع شده است و از جنوب‌شرقیِ گرگان، در حدود 20 کیلومتر فاصله دارد. در این جنگل درختان تماشایی نظیر ارس، بلوط، توسکا، سرخدار و غیره به چشم می‌خورند و به‌ویژه در فصل پاییز، با رنگ آمیزی حیرت‌انگیزشان منظره‌ای فراموش‌نشدنی پدید می‌آورند.

دسترسی به جنگل توسکستان کار دشواری نیست و تنها کافی است خودتان را به جاده آسفالته توسکستان برسانید که از میان این جنگل تماشایی می‌گذرد و دو شهرستان گرگان و شاهرود را به هم پیوند می‌دهد. جاده‌ای که در میان زیباترین جاده‌های جنگلی ایران قرار دارد و شما را به سفری تماشایی در میان جنگل‌های هیرکانی می‌برد.

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست