کارناوال - راهنمای سفر

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

آشنایی با جاده های زیبای ایران

همیشه مقصد و رسیدن به آن بخش مهمی از سفر است اما مسیر پیش رویمان را نباید نادیده بگیریم. جاده‎ های شگفت انگیز ایران کم نیستند؛ جاده‌هایی که در آن‌ها مسیر را با طمأنینه و آرامش بیشتری طی می‌کنیم تا از جذابیت‌هایش نهایت لذت را ببریم. زیباترین جاده های ایران مسیری چشم‌نواز است که قدم گذاشتن در آن‌ها خاطراتی فراموش نشدنی را برایتان خلق می‌کند. همراه کارناوال باشید تا زیباترین جاده‌ های ایران را بشناسید؛ این‌بار دغدغه ما مقصد نیست بلکه جاده‌ای است که ما را به آن می‌رساند. در این مطلب به تعدادی از زیباترین جاده های ایران و مقصدهایی که شرط رسیدن به آن‌ها گذر از این جاده‌های شگفت‌انگیز است، اشاره‌ای کوتاه خواهیم داشت.

امتیاز کارناوال

4.8

جاده اصلی اردبیل به آستارا، ابتدای تونل اردبیل تا 5 کیلومتری آستارا

امتیاز کاربران: 4 از 38 رای


مدت بازدید: 

2 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

گردنه حیران مسیری حیرت‌انگیز و تماشایی با طول 35 کیلومتر است که در میانه‌های جاده آستارا به اردبیل قرار دارد و به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای ایران شناخته می‌شود. این گردنه در منطقه‌ای ییلاقی قرار گرفته است و به عنوان آخرین منطقه حفاظتی استان گیلان به شمار می‌رود. این گردنه رویایی، از یک طرف مشرف به کوه‌های پوشیده از جنگل‌های انبوه است و در سوی دیگر آن جنگل‌هایی را می‌بینید که متعلق به کشور آذربایجان هستند و یکی از زیبایی‌های منطقه محسوب می‌شوند.

امتیاز کارناوال

4.7

ایران، گیلان، ۱۷ کیلومتری تالش

امتیاز کاربران: 3.5 از 43 رای


مدت بازدید: 

1 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

هزینه: 

8,000 تومان

گیسوم، جنگلی است که به شما امکان عبور از میان تونل درختان را می‌دهد. کمی پس از ورود به پارک جنگلی گیسوم به گذرگاهی رویایی می‌رسیم؛ درختان سربه‌فلک‌کشیده دالانی را بر فراز سر رهگذران ایجاد کرده و تونلی جذاب به وجود آورده‌اند. از این تونل که بگذریم می‌توانیم جایی را برای پیک‌نیک و خوشگذرانی بیابیم. اگر جاده جنگلی را ادامه دهیم و روستای دیناچال را پشت سر بگذاریم، در آخر ساحل دریای خزر را می‌بینیم.

استان گیلان و اردبیل

امتیاز کاربران: 4.1 از 9 رای


مدت بازدید: 

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

پونل، روستایی ست از توابع بخش مرکزی شهرستان رضوانشهر در استان گیلان و شهرستان خلخال نیز در جنوب استان اردبیل قرار گرفته است. مسیری که این دو منطقه را به یکدیگر پیوند می‌دهد همان جاده پونل - خلخال است که حدودا 50.2 کیلومتر طول دارد و با یک ساعت رانندگی می‌توان آن را طی کرد. این جاده همانند جاده اسالم به خلخال، از زیباترین جاده‌های گردشگری کشورمان محسوب می‌شود و چشم‌اندازهایی همچون کوهستان‌های جنگلی و مراتع سرسبز را پیش روی مسافران قرار می‌دهد. با کنار هم قرار دادن این طبیعت زیبا در کنار فضای معمولا مه آلود اینجا، می‌توان به خوبی دلیل زیبایی آن را دریافت.

استان کرمانشاه


مدت بازدید: 

2 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

در استان کرمانشاه و در شهر پاوه روستایی پلکانی با کوه‌های سنگی به نام روستا هجیج قرار دارد. خانه‌های این روستا شبیه ماسوله است با این تفاوت که اینجا رودهای پر پیچ‌وخم با آب گوارا و خنک نیز جریان دارد. هنگامی که از این روستا مسیر اورامان را پیش می‌گیرید، جاده‌ای زیبا انتظار شما رو می‌کشد؛ جاده هجیج اورامانات، جاده‌ای که کبابی‌ها، رودخانه‌ها و چشمه‌های پر آبش زبانزد است. انتهای جاده هجیج اورامانات هم شما رو به روستای اورامان می‎‌رساند. وقتی در این جاده قدم می‌گذارید زیبایی‌های دو روستا و مسیر شما را مجذوب می‌کند. جاده هجیج اورامانات، یکی از جاده‌های فوق العاده جذاب با مسیری پر پیچ‌وخم کوهستانی و دیدنی‌های بکر و چشم‌نواز است.

امتیاز کارناوال

4.3

استان مازندران، تنکابن، جاده سه هزار

امتیاز کاربران: 4.3 از 7 رای


مدت بازدید: 

3 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

سفر به جنگل سه هزار یکی از بهترین گزینه‌ها برای گشت‌وگذار در جنگل و رانندگی در جاده‌های جنگلی شمال کشورمان است. این جنگل درست در کنار جنگل دو هزار تنکابن قرار گرفته و توسط کوه‌هایی مرتفع از آن جدا شده است. درهم آمیختگی این دو ناحیه، طبیعتی چشم‌نواز را پدید آورده است. کمی جلوتر از میدان کوهنورد، یک دو راهی وجود دارد که شما رو به سمت جاده سه هزار می‌رساند و از اینجاست که جاده آغاز می‌شود. خود را در جاده‌ای دو‌طرفه تصور کنید که از یک طرفش، رودخانه خروشانی در جریان است و درختان، در تمامی مسیر همراه شما خواهند بود. این جاده جنگلی بدون شک، رانندگی خاطره‌انگیزی برایتان رقم می‌زند.

امتیاز کارناوال

4.7

استان گیلان و اردبیل

امتیاز کاربران: 3.7 از 58 رای


مدت بازدید: 

2 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

جاده اسالم به خلخال، جاده‌ای است تماشایی و چشم‌نواز به طول 70 کیلومتر که از شهر اسالم در استان گیلان آغاز می‌شود و به شهر خلخال در جنوب استان اردبیل و بین استان آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می‌شود. با آغاز این مسیر از شهر اسالم، ابتدا جاده‌ای پیچ‌درپیچ و پوشیده از درختان جنگلی پیش رویتان قرار می‌گیرد. با دور شدن از اسالم و حدود یک ساعت رانندگی، با دشت‌های سرسبز احاطه می‌شوید و مناظر شگفت‌انگیزی را خواهید دید. شاید به همین دلیل است که این جاده را به عنوان یکی از زیباترین جاده‌های ایران می‌شناسند و آن را رویایی‌ترین مسیر جنگلی ایران می‌پندارند.

امتیاز کارناوال

4.3

استان البرز، کرج

امتیاز کاربران: 3.6 از 28 رای


مدت بازدید: 

2 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

جاده چالوس که نام رسمی آن جاده 59 است از مهم‌ترین جاده های دسترسی به شمال ایران به ویژه شهرهای غربی استان مازندران و شرقی استان گیلان به شمار می‌آید. جاده ای که مسیر ابتدایی آن از شهر کرج در استان البرز شروع شده و به شهر چالوس در استان مازندران ختم می شود. مسیری 163 کیلومتری که بسیاری آن را زیباترین جاده ایران و یکی از زیباترین راه‌های جهان می‌نامند. البته منظره‌های چشم‌نواز و بی‌نظیری که در مسیر جاده چالوس وجود دارند، آب‌وهوای تمیز و فرح‌بخش آن و دیدنی‌های زیبای راه، درستی این ادعاها را تایید می‌کنند.

امتیاز کارناوال

4.7

استان مازندران، شهرستان تنکابن، جاده جنگلی دو هزار

امتیاز کاربران: 4.5 از 9 رای


مدت بازدید: 

2 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

دوهزار نام یک منطقه توریستی، وسیع و فوق‌العاده سرسبز در بخش خرم‌آباد از توابع شهرستان تنکابن است که به شما فرصت می‌دهد به دل جنگل‌ های شمال بروید و طبیعت‌گردی منحصربه‌فردی را تجربه کنید. زمانی که از سمت تنکابن به سمت این پهنه سرسبز حرکت می‌کنید، تقریبا در تمام طول مسیر رودخانه دوهزار (که از ارتفاعات الموت سرچشمه می‌گیرد) و درختان هیرکانی، راش، چنار و غیره شما را همراهی می‌کنند. از زمانی که از سمت تنکابن به سمت جاده دوهزار به راه میفتید زیبایی‌های مسیر آغاز می‌شود. تصور کنید که در یک جاده دو طرفه در حال رانندگی هستید، یک سمت شما رودخانه خروشان دوهزار در جوش‌وخروش است و در سمتی دیگر درختان بلند قامت و سرسبز. حالا به این تصویر مه و نم باران را هم اضافه کنید. بدون شک رانندگی در این جاده می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد.

امتیاز کارناوال

4.5

استان مازندران، شهرستان رامسر، جاده ییلاق جنت رودبار

امتیاز کاربران: 4.3 از 38 رای


مدت بازدید: 

2 تا 12 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

یکی از زیباترین جنگل های ایران، جنگل سحرانگیز دالخانی‌ است که در فاصله 30 کیلومتری جنوب شرقی رامسر دلبری می‌کند. داستان جنگل دالخانی، داستان مسیری بهشتی‌ است که شما را از دل روزمرگی‌ها بیرون می‌کشد و طبیعت بکر و مه آلود شمال ایران را پیش پایتان می‌گستراند. جایی که مه در بیشتر مسیر به مانند حریری سپید شما را در بر می‌گیرد و پیچ‌های تودرتوی جاده، رویای بهشت را برایتان تعبیر می‌کند. دالخانی، این جنگل سرسبز و انبوه به مانند دالانی از درختان سربه‌فلک‌کشیده دست شما را می‌گیرد و در نهایتِ زیبایی غرق می‌کند. جاده‌ای سحرانگیز که هر لحظه، جلوه‌ای تازه از طبیعت بکر خود را در برابرتان به نمایش می‌گذارد و شما را به وسوسه دیدن زیبایی‌های بیشتر، تا انتهای مسیر می‌کشاند.

استان گلستان، 20 کیلومتریِ جنوب شرق شهر گرگان، جاده توسکستان

امتیاز کاربران: 3.5 از 4 رای


مدت بازدید: 

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

استان گلستان جاذبه‌های طبیعی بسیاری را در خود جای داده که یکی از آن‌ها جنگل توسکستان است. این مکان که بخشی از منطقه گردشگری توسکستان به شمار می‌رود در دامنه‌های شمالی کوهستان البرز قرار دارد. دسترسی به جنگل توسکستان کار دشواری نیست و تنها کافی است خودتان را به جاده آسفالته توسکستان برسانید که از میان این جنگل تماشایی می‌گذرد و دو شهرستان گرگان و شاهرود را به هم پیوند می‌دهد. جاده‌ای که در میان زیباترین جاده‌های جنگلی ایران قرار دارد و شما را به سفری تماشایی در میان جنگل‌های هیرکانی می‌برد. جاده‌ای که از میان جنگل توسکستان می‌گذرد علی‌رغم زیبایی‌های دلفریبش، استانداردهای بالایی برای رانندگی ندارد، بسیار پرپیچ و خم با گردنه‌های خطرناکی است. بنابراین بازدیدتان از این جنگل را در طول روز انجام دهید.

امتیاز کارناوال

4.2

استان مازندران، جاده هراز، فرعی روستای فیلبند یا سنگ چال

امتیاز کاربران: 3.6 از 53 رای


مدت بازدید: 

3 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

ییلاق فیلبند، یکی از سحرانگیزترین روستاهای شمال ایران است و در سال‌های گذشته شهرت و محبوبیت فراوانی بین گردشگران پیدا کرده است. این روستا از توابع شهرستان بابل و دهستان خوشرود به شمار می‌رود و ییلاق اهالی روستای دیواملکشاه و دیواکاقع محسوب می‌شود. مردم این روستاها در ماه‌های گرم سال به ییلاق فیلبند می‌روند و از خنکای هوای این منطقه و چراگاه‌های آن استفاده می‌کنند. برای رسیدن به فیلبند، چه از سمت شهرهای شمالی قصد سفر به روستا را داشته باشید چه بخواهید از تهران به این ییلاق تماشایی برسید، باید خود را به جاده هراز برسانید. این مسیر کوهستانی و آسفالت است؛ اما کیفیت آن در برخی قسمت‌ها چندان مناسب نیست و در جاهایی پیچ‌وخم‌های تندی دارد.

استان زنجان


مدت بازدید: 

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

هنگامی که تصمیم دارید تا از سمت شهر زنجان عازم یکی از شهرهای استان گیلان شوید، جاده زنجان منجیل یکی از نزدیک‌ترین مسیرها خواهد بود. از امکانات جاده زنجان منجیل می‌توان به رستوران، پمپ گاز و مسجد و از جاذبه‌های آن به سد زیبای منجیل و جاده‌ای زیبا با مناظر بی‌بدیل اشاره داشت.

امتیاز کارناوال

4

استان گلستان، شهرستان کلاله، گورستان تاریخی خالد نبی

امتیاز کاربران: 4 از 5 رای


مدت بازدید: 

2 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

برای رسیدن به گورستان خالدنبی باید از شهر کلاله به سمت شمال شرق حرکت کنید. پس از گذر کردن از کنار روستای اوقچی بزرگ به دو راهی خواهید رسید که سمت راستش شما را به روستاهای پایین دست خالد نبی و سمت چپ به سوی گورستان هدایت خواهد کرد. مسیر کلاله به خالد نبی بی شک یکی از منحصربه‌فردترین مناظر جاده‌ای ایران یعنی هزار دره را خواهید دید. مسیر رسیدن به این گورستان بی نظیر است؛ جاده‌ای نسبتا باریک و پر پیچ‌وخم که در فصل بهار دو سوی آن مملو از تپه ماهورهای سبز و زیبا و دشت گل های کُلزاست.

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست