ویدیو HD

چتربازی برفراز اهرام جیزه

همراه با کارناوال باشید و به تماشای چتربازی برفراز اهرام جیزه بنشینید؛ تجربه‌ای هیجان‌انگیز در مکانی تاریخی که جلوه‌ای خاص را پیش‌روی‌تان می‌گذارد. تماشای اهرام جیزه به تنهایی بسیار خاطره‌انگیز و جذاب است حال اگر آن را با طعم آدرنالین هم مخلوط کنیم، تجربه‌ای ناب و فراموشی نشدنی به وجود می‌آید. برای نزدیک شدن به این تجربه پیشنهاد می‌کنیم این ویدیو هیجان انگیز چتربازی را از دست ندهید. در این ویدیو می‌توانید این فرصت را داشته باشید تا در کنار تماشای چتربازی، نگاهی به بخشی از اهرام مرموز و شگفت انگیز مصر بیندازید و نمای آنها را از بالا ببینید. البته خالی از لطف نخواهد بود که در کنار این ویدیو چتربازی، فرصت را غنیمت شماریم و معرفی کوتاهی هم از اهرام جیزه داشته باشیم. 

مجموعه اهرام جیزه در زمان دودمان چهارم مصر یعنی دوره طلایی پادشاهی کهن ساخته شده‌اند و در فلات الجیزه و در قاهره بزرگ قرار دارند. این مکان تاریخی و ارزشمند درست در مرز صحرای غربی مصر و در فاصله 9 کیلومتر از غرب رود نیل واقع شده است. از مجموعه اهرام جیزه با عنوان جیزه نکروپولیس (Giza Necropolis) نیز یاد می‌شود و در بعضی نکروپولیس‌ها، معابدی هم به چشم می‌خورد. بد نیست بدانید نکروپولیس در فارسی شهر مردگان معنا می‌دهد و به مکانی گفته می‌شود که آثار، گورها و یادمان‌های سنگی بزرگ در آن وجود دارد؛ با این تعریف باید متوجه شده باشید که اهرام جیزه کاربری گورستان را داشته‌اند و در دوران باستان به عنوان آرامگاه فراعنه و همسران‌شان استفاده می‌شدند. این اهرام از باشکوه‌ترین سازه‌های باستانی جهان به حساب می‌آیند و بر اساس شمارش در سال 2008، 138 مورد از این اهرام در مصر وجود دارد.

احتمالا تا به حال نام اهرام ثلاثه نیز به گوش‌تان خورده باشد؛ باید بگوییم این اهرام هم در فلات الجیزه واقع شده‌اند و شامل هرم بزرگ جیزه، هرم خفرع (Khafre) و هرم منقرع (Menkaure) می‌شوند. در کنار این اهرام عظیم و باشکوه، چند هرم کوچکتر هم در فلات جیزه وجود دارد و همین‌طور، تندیس سنگ آهکی ابوالهول بزرگ جیزه هم در این مکان واقع شده است. این تندیس، شمایل یک ابوالهول افسانه‌ای را با بدن شیر و سر انسان به تصویر می‌کشد. 

برای تماشای دیگر ویدیوهای هیجانی کارناوال می توانید روی لینک کلیک کنید. 


:Video Details

Produced By: Bruno Brokken

Music: Call of Valor-8466 By Rafael Krux

3 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

عالى بود تصاوير مخصوصا اونجا كه كنار اهرام داشت فرود ميومدن

07 خرداد 1399

هادى عليزاده

جالب بود اما هميشه براى من چتر بازى و پريدن از هواپيما ترسناك بوده

06 خرداد 1399

نيكا عباسى

هيجان انگيز و دلهره آور

05 خرداد 1399

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET