ویدیو HD

ایرانگردی با زوج گردشگر خارجی | سفری شیرین با کوله پشتی

امروز می خواهیم با یک زوج گردشگر همسفر شویم و ایران عزیزمان را از نگاه آنها ببینیم. لوکاس هایتکَمپ (Lukas Hietkamp) و همسرش سال هاست که با کوله پشتی سفر می کنند و لحظاتی شیرین را در کنار یکدیگر می گذرانند. این زوج در ژانویه 2017 به کشورمان آمدند تا ایران واقعی را ببینند و زیبایی های آن را لمس کنند. حالا گوشه ای از خاطرات آنها در این ویدیو به تصویر کشیده شده و پیش روی شماست تا ایرانگردی را به گونه ای متفاوت تجربه کنید. در کارناوال با این زوج گردشگر در شهرهایی مانند اصفهان و یزد و شیراز بگردید و از تماشای زیبایی های ایران لذت ببرید.

با همسفران‌مان قدم به جاده می گذاریم و راهی گوشه گوشه این مرز و بوم می شویم. زیبایی معماری مساجد ایرانی، طبیعت منحصر به فرد کویر، جلوه های تخت جمشید و ... همه و همه را از نظر می گذرانیم. این زوج علاوه بر بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی کشورمان، هر فرصتی را برای همنشینی با مردم ایران مغتنم شمرده و سعی در آشنایی با فرهنگ ایرانی دارند. آنها غذاها، نوشیدنی ها و شیرینی های ایرانی را امتحان می کنند تا طعم خوراکی های این سرزمین را نیز بچشند و تجربه سفرشان را کامل کنند. 

 در سفر امروز به شهر یزد می رویم و در کوچه های تاریخی آن به گشت و گذار می پردازیم. بادگیرها را می بینیم که بر فراز خانه ها قد برافراشته اند و خودنمایی می کنند. سپس عازم بازاری سنتی می شویم و از تماشای کالاهای رنگارنگ و زیبایش لذت می بریم.

به شیراز هم سر می زنیم و به سراغ مسجد نصیرالملک می رویم؛ جایی که با نورهای رنگارنگ و فضای سرشار از آرامش خاطره ای ماندگار را برای بازدیدکنندگان خلق می کند.

اصفهان مقصد دیگر ما در این سفر است. میدان نقش جهان را تماشا می کنیم و به قدم زدن در کنار پل های تاریخی شهر می پردازیم...

با کارناوال همراه شوید و ایران را به گونه ای متفاوت ببینید...

ورود به صفحه اختصاصی ایران از نگاه گردشگران خارجی

همراه ما باشید
عضویت در خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.