کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

گشت و گذار در استانبول | مقصدی محبوب در ترکیه

ترکیه یکی از مهمترین مقاصد گردشگریِ خارج از کشور است و هر ساله ایرانی های بسیاری را به سوی خود می کشاند. استانبول یکی از محبوبترین شهرهای این کشور به شمار می رود که اگرچه عنوان پایتختی را ندارد اما نقشی پررنگ و اساسی در هویت ترکیه ایفا می کند. این شهر حتا در اروپا نیز به خاطر گردشگری پر رونق‌ش شهره شده است و هرساله در فهرست شهرهای محبوب برای سفر قرار می گیرد. کمتر پیش می آید که کسی از سفرش به این شهر ناراضی باشد چرا که استانبول علاقه مندان به خرید را با فروشگاه های زیبایش راضی نگه می دارد، کسانی که طرفدار تاریخ و وقایع پیش آمده در گذشته اند را با بناهای تاریخی چشم نوازش خشنود می کند و همچنین، با خوراکی های خیابانی معروفش پذیرای دوستداران شکم گردی می شود.

در ادامه می خواهیم به این شهر زیبا و محبوب سر بزنیم، در این گشت و گذار همراه مان بمانید.

در ابتدای سفرمان، به مسجد یا موزه ایاصوفیه (Hagia Sophia) می رویم که در محله سلطان احمد استانبول قرار دارد. این بنا یکی از مهمترین و جنجالی ترین آثار تاریخی ترکیه است؛ چرا که در ابتدا این سازه را با کاربری کلیسا ساختند اما در زمان حکومت سلطان محمد دوم -پادشاهان عثمانی- تبدیل به مسجد شد. در طول تاریخ دعواهای زیادی بر سر کاربری بنای ایاصوفیه بود اما در نهایت، آتاترک -بنیان گذار جمهوری ترکیه- این سازه را به موزه تبدیل کرد و به تمامی بحث ها پایان داد.

از این بنای ارزشمند فاصله می گیریم، نگاهی به پل بسفر (Bosphorus Bridge) می انداریم، به جمع درویشان ملحق می شویم که مشغول رقص سماع هستند، برج گالاتا (Galata Tower) را می بینیم که تا سال 1749 به عنوان بلندترین ساختمان استانبول شناخته می شد و ... .

استانبول دیدنی های بی شماری دارد، کارناوال را در تماشای شان همراهی کنید. 


:Video Details

Produced By: Turkey Home

Music: "Istanbul” by Mercan Dede

Photo Of Cover: Ramazan Güngör

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
عباس کی اچ

بسیار زیباست

23 مهر 1397

ناشناس

خیلی خوب و زیباست

23 مهر 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.