ویدیو HD

گشت و گذار در استانبول | مقصدی محبوب در ترکیه

ترکیه یکی از مهمترین مقاصد گردشگریِ خارج از کشور است و هر ساله ایرانی های بسیاری را به سوی خود می کشاند. استانبول یکی از محبوبترین شهرهای این کشور به شمار می رود که اگرچه عنوان پایتختی را ندارد اما نقشی پررنگ و اساسی در هویت ترکیه ایفا می کند. این شهر حتا در اروپا نیز به خاطر گردشگری پر رونق‌ش شهره شده است و هرساله در فهرست شهرهای محبوب برای سفر قرار می گیرد. کمتر پیش می آید که کسی از سفرش به این شهر ناراضی باشد چرا که استانبول علاقه مندان به خرید را با فروشگاه های زیبایش راضی نگه می دارد، کسانی که طرفدار تاریخ و وقایع پیش آمده در گذشته اند را با بناهای تاریخی چشم نوازش خشنود می کند و همچنین، با خوراکی های خیابانی معروفش پذیرای دوستداران شکم گردی می شود.

در ادامه می خواهیم به این شهر زیبا و محبوب سر بزنیم، در این گشت و گذار همراه مان بمانید.

در ابتدای سفرمان، به مسجد یا موزه ایاصوفیه (Hagia Sophia) می رویم که در محله سلطان احمد استانبول قرار دارد. این بنا یکی از مهمترین و جنجالی ترین آثار تاریخی ترکیه است؛ چرا که در ابتدا این سازه را با کاربری کلیسا ساختند اما در زمان حکومت سلطان محمد دوم -پادشاهان عثمانی- تبدیل به مسجد شد. در طول تاریخ دعواهای زیادی بر سر کاربری بنای ایاصوفیه بود اما در نهایت، آتاترک -بنیان گذار جمهوری ترکیه- این سازه را به موزه تبدیل کرد و به تمامی بحث ها پایان داد.

از این بنای ارزشمند فاصله می گیریم، نگاهی به پل بسفر (Bosphorus Bridge) می انداریم، به جمع درویشان ملحق می شویم که مشغول رقص سماع هستند، برج گالاتا (Galata Tower) را می بینیم که تا سال 1749 به عنوان بلندترین ساختمان استانبول شناخته می شد و ... .

استانبول دیدنی های بی شماری دارد، کارناوال را در تماشای شان همراهی کنید. 


:Video Details

Produced By: Turkey Home

Music: "Istanbul” by Mercan Dede

Photo Of Cover: Ramazan Güngör

5 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
tala

استانبول زیبا و دوست داشتنی با اون مرغان سفید دریایی و موزیک زیبای ترک و غذاهای نابش و سنگفرش خیابوناش برای همیشه حتی اگه چندین بارهم به استانبول سفرداشته باشی دوست داستنی خواهد بود

09 اردیبهشت 1399

کاربر مهمان

سلام' سفر به قسمت اروپايى استانبول محدوديتى داره؟

نسیم امینی

اتفاقا قسمت اروپایی شهر استانبول بخش محبوبش برای گردشگرهاست و به هیچ وجه محدودیتی برای بازدید نداره. اگر سوالهای بیشتری درباره این شهر دارین پیشنهاد می کنم نگاهی به مطلب معرفی شهر استانبول بندازین و سیر تا پیاز این شهر رو بدونین. 

23 فروردین 1399

14 فروردین 1399

ركسانا

سلام دوستان من 20 سالمه میخوام با برادرم که از من بزرگ تر هست برم استانبول ، باید برای خروج از کشور اجازه پدر داشته باشم ؟ لطفا اگر کسی جواب سوالم رو میدونه بگه ، چون هرچی به اداره گذرنامه زنگ میزنم اصلا جواب نمیدن ، تشکر

10 فروردین 1399

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET