ویدیو HD

تماشای جاذبه های تاریخی استانبول | گشتی در مرکز فرهنگی ترکیه

کوله بارتان را بردارید و با ما به ترکیه بیایید، می خواهیم به تماشای جاذبه های تاریخی استانبول بنشینیم. جاذبه های کشور ترکیه بی شمار هستند و بسیاری از آن ها در شهر استانبول یعنی مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور قرار گرفته اند؛ به همین خاطر فیلم جاهای دیدنی استانبول را با شما به اشتراک می گذاریم تا باری دیگر زیبایی های این سرزمین گردشگرپذیر را به شما یادآور شویم.

در این ویدیو به کنار تنگه بسفر می رویم و در بخش قدیمی تر استانبول قدم می زنیم؛ همان جایی که هسته اصلی شهر را تشکیل داده است. در اوایل گشت و گذارمان به طرف ایاصوفیه می رویم. سازه ای که سرد و گرم روزگار را چشیده است و حرف های زیادی برای گفتن دارد. این بنا در ابتدا کاربری کلیسا را داشت اما با روی کار آمدن حکومت عثمانی به مسجد تغییر کاربری داد. اگرچه صدها سال از این ماجرا و تغییر هویت این سازه می گذرد، اما باز هم مسلمانان و مسیحیان بر سر مالکیت این سازه جدال دارند. این روزها برای پایان دادن به مخاصمه ها، این سازه باشکوه را به موزه تبدیل کرده اند. 

پس از آنکه نگاهی به نمای بیرونی و درونی ایاصوفیه داشتیم، از آن فاصله می گیریم تا دیدنی های بیشتری را از نظر بگذرانیم. کمی آن طرف تر به تماشای پارک گولهانه (Gülhane Park) می رویم که به عنوان یکی از قدیمی ترین و گران ترین پارک های شهر استانبول شناخته می شود. در سفرمان نگاهی هم به تنگه بسفر خواهیم داشت. تنگه ای که از وسط شهر استانبول می گذرد و دو قاره آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می کند. پل بسفر و مسجد اورتاکوی نیز از دیگر جاذبه هایی هستند که در حین گشت و گذارمان با آن ها مواجه می شویم.

بخش تاریخی استانبول، دیدنی های متعددی را در خود جای داده است، با ما همراه شوید و از تماشای این جاذبه ها لذت ببرید. 


:Video details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: Paul Avgerinos-Garden of Delight - 01 - Rose of Heaven

Garden of Delight - 06 - Garden of Delight

Photo Of Cover: Hwanhee Ryu

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
پيام

آیا اطلاع دارید که برنامه سماع در قونیه چه روزهایی انجام میشه؟ من شنیدم شنبه ها در همون مرکز فرهنگی شون انجام میشه و رایگان هست ولی مطمئن نیستم اینطور باشه و نمیدونم آیا رزرو از قبل می خواد یا نه؟

نسیم امینی

کارناوال در دو مطلب جداگانه به معرفی رقص سماع و همینطور آرامگاه مولانا در قونیه و قوانین بازدید از آن پرداخته، پیشنهاد می کنم این دو مطلب رو مطالعه کنید و اطلاعات لازم برای تماشای این مراسم دیدنی رو بدست بیارید.

24 فروردین 1399

10 فروردین 1399

کاربر مهمان

میشه در استانبل چادر زد

26 مهر 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET