کارناوالِ جدیدی در راه است
خبرم کن arrow_back

تصاویر هوایی از ایالت کالیفرنیا | پر جمعیت ترین ایالت آمریکا

ایالات متحده آمریکا از 50 ایالت، یک منطقه فدرال، پنج سرزمین خودمختار و مجموعه ای از جزایر پراکنده تشکیل شده است. ایالت کالیفرنیا نیز در میان سرزمین هایی قرار دارد که کشور متحد آمریکا را تشکیل داده اند و یکی از مهمترین اراضی این سرزمین شمرده می شود. 

این ایالت در غرب آمریکا و در کرانه اقیانوس آرام قرار گرفته است و همین همسایگی اش با اقیانوس کافی ست تا جلوه ای تماشایی از طبیعت داشته باشد. حتما تا به حال نام شهرهای لس آنجلس و سانفرانسیسکو به گوش تان خورده است؛ هر دوی این شهرهای نامی در ایالت کالیفرنیا قرار گرفته اند. از دیگر مناطق مهم در این ایالت هم می توان به شهرهای سن خوزه و سن دیگو اشاره کرد. 

کالیفرنیا را پر جمعیت ترین ایالت آمریکا می دانند که خود، به خوبی اهمیت این سرزمین را به تصویر می کشد. این جا، از نگاه مردم آمریکا و حتا جهان، به عنوان منتخب ترین سکونتگاه در سرزمین آمریکا شناخته می شود. آب و هوای دلپذیر، طبیعت زیبا و حضور مرکز شرکت های مهمی همچون گوگل، یاهو و اپل در این منطقه سبب شده تا افراد متعددی به سوی این خطه کشیده شوند و کالیفرنیا را منزلگاه خود بدانند. 

همین ویژگی های مثبت این سرزمین، ما را هم وسوسه کرده تا نگاهی به آن داشته باشیم و زیبایی های کالیفرنیا را با یکدیگر مرور کنیم. برای گشت و گذار در این ایالت ما را در کارناوال همراهی کنید.

1- چشم اندازی تماشایی از خط ساحلی شهر گولیتا (Goleta) در جنوب کالیفرنیا

ساحل گولیتا جنوب کالیفرنیا آمریکا | Photo by : Verticalvisions
Photo by : Verticalvisions

2- پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) یا دروازه طلایی یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کالیفرنیا و حتا آمریکاست که در شهر سان فرانسیسکو قرار گرفته است. جای خالی این پل حتما حس می شد اگر تصویرش، در مجموعه عکس های کالیفرنیا نبود. می توان بازدید از این پل را یکی از دلایل سفر به کالیفرنیا برشمرد.

گلدن گیت سانفرانسیسکو آمریکا | Photo by : GeorgeKrieger
Photo by : GeorgeKrieger

3- ایالت کالیفرنیا در کنار اقیانوس آرام قرار دارد و به همین جهت، سواحل متعددی را در خود جای داده است. یکی از این سواحل زیبا را در شهر کوچک سانتا مونیکا (Santa Monica) می توان یافت. این شهر در غرب کلان شهر لس آنجلس جای خوش کرده است. 

سانتا مونیکا کالیفرنیا آمریکا | Photo by : Zayedh
Photo by : Zayedh

4- منظره ای تماشایی از مرتعِ سرسبز وایت‌هاوک (Whitehawk Ranch) که می توان آن را از دیدنی های کالیفرنیا به شمار آورد.

مرتع سبز در کالیفرنیا آمریکا | Photo by : Ezeigler
Photo by : Ezeigler

5- ساختمان فِری سان فرانسیسکو (San Francisco Ferry Building) در حقیقت ترمینال و بندرگاهی ست برای کشتی های فرابری که در خلیج سان فرانسیسکو قرار دارد. این سازه از مهمترین نشانه های سان فرانسیسکو شمرده می شود. 

ساختمان فری سانفرانسیسکو آمریکا | Photo by : Cameralends
Photo by : Cameralends

6- پل خلیج سان فرانسیسکو-اوکلند (San Francisco-Oakland Bay Bridge) یا به سادگی، پل خلیج را در تصویر مقابل می بینید. این پل معلق، اوکلند و مرکز سان فرانسیسکو را به یکدیگر متصل می کند. این پل در نوامبر ۱۹۳۶ افتتاح شد و این روزها، به خاطر داشتن یکی از بزرگترین دهانه های دنیا شهرت دارد. 

پل بی کالیفرنیا آمریکا | Photo by : Romeoch
Photo by : Romeoch

7- لحظه طلوع خورشید در اسکله اسکریپس (Scripps Pier)، ساحل لا هویا (La Jolla)

لا هویا یک ساحل با سنگ های تیز و صخره ای که 11 کیلومتر از خط ساحلی اقیانوس آرام را در جنوب کالیفرنیا و شهر سَن دیگو اشغال می کند. این جا یکی از بهترین مناطق ایالات متحده آمریکا برای سکونت است و خانه های بسیار گران قیمتی دارد. 

اسکله اسکریپس احل لا هویا آمریکا | Photo by : Aldryn
Photo by : Aldryn

8- فانوس دریایی پیجن پوینت (Pigeon Point) در منطقه مسکونی پسکادرو (Pescadero) 

فانوس دریایی پیجن پوینت منطقه مسکونی پسکادرو شهرستان سن ماتئو آمریکا | Photo by : Romeoch
Photo by : Romeoch

9- یکی از جاهای دیدنی کالیفرنیا، طاق طبیعی کی‌هول (Keyhole Arch) است که در ساحل فایفر (Pfeiffer Beach) قرار دارد و یکی از بهترین مناطق عکاسی در شهر ساحلی بیگ سور (Big Sur) شمرده می شود. 

طاق کی‌هول شهر بیگ هول آمریکا | Photo by : Romeoch
Photo by : Romeoch

10- نام منطقه ای که در تصویر زیبای مقابل مشاهده می کنید ساحل ونیز (Venice Beach) است؛ اما فرسنگ ها از کشور ایتالیا فاصله دارد و در لس آنجلس واقع شده است. این مکان از جاذبه های توریستی کالیفرنیا محسوب می شود.

ساحل ونیز لس آنجلس آمریکا | Photo by : Stephcout
Photo by : Stephcout

11- سانتا کروز بورد واک (Santa Cruz Boardwalk) یک پارک تفریحی جذاب در کنار اقیانوس آرام است و جزوی از شهر سانتا کروز (Santa Cruz) به حساب می آید. 

شهر بازی سانتا کروز بورد واک کالیفرنیا آمریکا | Photo by : Romeoch
Photo by : Romeoch

12- باز هم چشم اندازی حیرت انگیز از شهر ساحلی بیگ سور؛ در عکس مقابل بزرگراه اول (Highway 1) را در این منطقه از کالیفرنیا می بینید.

بیگ سور بزرگراه اول آمریکا | Photo by : Romeoch
Photo by : Romeoch

13- شهر ساحلی بیگ سور چنان زیبا و تماشایی ست که نمی توان از آن چشم برداشت و باید تصاویر متعددی را از آن تماشا کرد. 

بیگ سور کالیفرنیا آمریکا | Photo by : Romeoch
Photo by : Romeoch

14- لیک شاستا (Shasta Lake) یک ذخیره گاه در شهرستان شاستا (Shasta County) است. سدی که بر روی این دخیره گاه بسته شده نهمین سد بلند آمریکا به شمار می رود.

لیک شاستا کالیفرنیا آمریکا | Photo by : cameralends
Photo by : cameralends

15- هتل هانتینگتون (Hotel Huntington) در یکی از مناطق حومه شهر سان فرانسیسکو، به نام ناب هیل (Nob Hill) واقع شده است. در تصویر می توانید علامت بزرگ آن را بر روی ساختمان هتل ببینید. 

هتل هانتینگتون سانفرانسیسکو آمریکا | Photo by : Cameralends
Photo by : Cameralends

سخن آخر

 نگاهی به سرزمین زیبای کالیفرنیا داشتیم و چندی از دیدنی هایش را با یکدیگر دیدیم. گشتی در کنار سواحل دلپذیر این خطه زدیم و در کنار اقیانوس آرام آب و هوایی تازه کردیم. 

نظرتان درباره این تصاویر چه بود؟

کدام یک از عکس ها شما را بیشتر مسحور کالیفرنیا کرد؟

منتظر دیدگاه های تان هستیم. 

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به کالیفرنیا
دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....