karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

15 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از تسنیم، تعدادی از نقاشی های قاجاری کاخ گلستان برای شرکت در نمایشگاه موزه لوور فرانسه مرمت و آماده سازی می شود. یکی از برجسته ترین این آثار، تابلوی بزرگ «صف سلام فتحعلی شاه» است که با طول 37 متر یکی از بزرگترین تابلوهای نقاشی دنیا به شمار می آید. 

فتح‌الله نیازی -کارشناس حفاظت و مرمت پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی‌‌ فرهنگی- به برگزاری نمایشگاه آثار قاجاری کاخ گلستان در موزه لوور فرانسه در اوایل سال آینده اشاره کرد و گفت:

طی هماهنگی‌ های به‌ عمل آمده برای انتقال این آثار قرار است آنها در کارگاه نقاشی مرمت کاخ گلستان با همکاری پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی‌ فرهنگی مرمت و آماده‌سازی شوند.

نیازی از نمایش سه اثر دیگر به همراه تابلوی «صف سلام فتحعلی شاه» خبر داد و بیان کرد: 

سه تابلوی روی بوم کوچک‌تر، از آثار کمال‌الملک و مصورالممالک و دو تابلوی طراحی‌های ناصرالدین شاه نیز از‌ جمله این آثار هستند.

وی در ادامه افزود:‌ 

کار مرمت و آماده‌سازی این تابلو‌ها برای انتقال به موزه لوور فرانسه در کارگاه حفاظت و مرمت کاخ گلستان در حال انجام است.

کارشناس حفاظت و مرمت پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی‌‌ فرهنگی تصریح کرد:

با بررسی‌ های اولیه انجام شده بر روی این آثار، قرار است اقدام هایی مانند مستند نگاری و آسیب‌ شناسی، پاک‌ سازی و تمیز کاری مکانیکی، تمیز کاری و پاک‌ سازی به روش شیمیایی، اسید زدایی و ... بر روی آنها انجام شود و کار مرمت صورت بگیرد. 

آقای نیازی در پایان صحبت های خود اظهار امیدواری کرد مرمت این آثار به مرمت دیگر نقاشی ها و اشیای کاخ گلستان بینجامد: 

کارگاه حفاظت و مرمت مجموعه جهانی کاخ گلستان کار خود را آغاز کرده است و نوید آن می‌رود در ادامه این فعالیت‌ها دیگر آثار این مجموعه بر اساس اولویت‌های مرمتی در این کارگاه حفاظت و مرمت شوند.

تابلوی نقاشی صف سلام فتحعلی شاه

ali ramezanpour | Tasnim

تابلوی نقاشی صف سلام فتحعلی شاه

ali ramezanpour | Tasnim

مرمت تابلوی نقاشی فتحعلی شاه

تابلوی نقاشی صف سلام فتحعلی شاه

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.