کارناوالِ جدیدی در راه است
خبرم کن arrow_back

تعطیلی محوطه های باستانی خوزستان تا اعلام وضعیت سفید

به نقل از خبرگزاری ایسنا، سید محمد ابراهیمی -رئیس اداره موزه‌های استان خوزستان- از مسافران نوروزی و گردشگران خواست تا زمان اعلام وضعیت سفید از سوی ستاد بحران به سمت محوطه‌های تاریخی روباز این استان نروند.

وی گفت:

در حال حاضر سایت‌های تاریخی که در فضاها و محوطه‌های بازِ سر تا سر استان خوزستان قرار گرفته‌اند، تا زمان برطرف شدن هشدارها درباره‌ی وقوع سیل یا طغیان رودخانه‌ها تعطیل هستند.

او تاکید کرد:

ممکن است این تعطیلی‌ها تا زمان مناسب شدن وضعیت جوی در استان خوزستان، تا چند روز آینده طول بکشد.

بر اساس سخنان او، سایت‌های باستانی قرار گرفته در مناطق ایذه، مسجد سلیمان مانند سرمسجد، شوش مانند کاخ داریوش، شوشتر مانند سازه‌های آبی شوشتر، هفت‌تپه مانند محوطه‌ چغازنبیل تعطیل هستند. وی با بیان اینکه شوشتر به صورت مستقیم با رودخانه درگیر است، کوهستانی بودن محوطه‌های باستانی ایذه، باز بودن فضای باستانی چغازنبیل و هفت‌تپه را از دلایل تعطیل بودن این محوطه‌های باستانی در استان خوزستان اعلام کرد.

رئیس اداره موزه‌های استان خوزستان درباره وضعیت «بند میزان» نیز توضیح داد:

به دلیل باز کردن سدها، دبی آب بالا رفته است. بنابراین بخشی از این بند زیر آب رفته است اما برای ایجاد ایمنی کامل ایمنی برای حضور گردشگران تعطیل هستند.

به گفته ابراهیمی، بناها و موزه‌های تاریخی قرار گرفته در سطح شهرهای استان خوزستان هر روز طبق برنامه و تا ساعت ۱۹ به مسافران نوروزی خدمات می دهند.

چغازنبیل | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید.

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به استان خوزستان
دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X