karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

10 شهریور 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

 به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌السلام امیر لهراسبی، مدیر موزه ملی قرآن‌کریم، از برپایی نمایشگاهی از آثار کمتر دیده شده با موضوع ولایت امیر‌المومنین از جمله نسخه خطی وصیت‌نامه امام‌علی (ع) به امام‌حسین (ع) خبر داد.

وی در خصوص برپایی این نمایشگاه گفت:

اساس مذهب تشیع به‌صورت رسمی از واقعه غدیر‌خم شکل گرفت و ملاک حق و باطل و اکمال دین پذیرش این واقعه و ولایت امیر‌المومنین (ع) است.

او در ادامه افزود:

در همین راستا سعی بر آن داریم علاوه بر ارائه آثار ‌فرهنگی و نسخ خطی که منشعب از علوم قرآنی است، موزه ملی قرآن‌کریم میراث‌بان میراث‌ ناملموس معنوی باشد و در راستای معرفی میراث‌ناملموس معنوی اقدامات مؤثری را انجام دهد.

حجت‌السلام لهراسبی اظهار داشت:

موزه ملی قرآن‌کریم در راستای پاسداشت رویداد عظیم غدیرخم اقدام به‌برپایی نمایشگاهی موقت برای شناساندن و معرفی آثار به علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان از موزه کرده و آثاری از دوره تیموری تا دوره معاصر را به‌نمایش گذاشته است.

او بیان داشت:

در این نمایشگاه نسخ خطی مرتبط با آثار به جای مانده از معارف اسلامی مانند وصیت‌نامه امام‌علی (ع) به امام‌حسین (ع) و همچنین دعای احتجاب و آثاری از بزرگان هنر نگارگری و سفال به نمایش گذاشته شده است.

شایان ذکر است که این نمایشگاه از چهارشنبه 8 شهریور تا 18 شهریور از ساعت 9:00 تا 16:30 پذیرای علاقه‌مندان به هنر قرآنی می باشد و مراکز علمی و آموزشی می‌توانند برای بازدید گروهی از این نمایشگاه با شماره تلفن 02166490857 تماس حاصل فرمایند.

نمایشگاه هنر قرآنی

نمایشگاه هنر قرآنی

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.