ویدیو HD
یزدان مرشدزاده

انتشار

01 اردیبهشت 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز

شرکت های خودروسازی برترین و بهترین طراحان را در زمینه ی طراحی صنعتی به استخدام خود در می آورند . در این راستا ما شاهد محصولات فوق العاده ای هستیم که از لحاظ طراحی در سطح بسیار بالایی قرار داند . شاید برای شما جالب باشد که بدانید برای طراحی یک ماشین تیمی چند صد نفری در کنار هم فعالیت می کنند تا از لحاظ طراحی به تکامل برسد . 

گاهی اوقات شرکت های مطرح خودروسازی اقداماتی فراتر از ساخت و تولید ماشین انجام می دهند . از این شرکت ها می توان به مرسدس بنز اشاره کرد که چندی پیش از #قایق لوکس و تفریحی خود رونمایی کرد . با نگاه به این قایق متوجه می شویم که اصول و قواعد و زبان طراحی بنز در این قایق به خوبی نمایان می باشد و در نگاه اول مجذوب آن خواهید شد . در ادمه به بررسی این محصول گران قیمت و دوست داشتنی شرکت مرسدس بنز خواهیم پرداخت . 

همراه کارناوال باشید تا سفری را با این قایق تفریحی تجربه کنیم . 

گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز

با این زیبای گران قیمت آشنا شویم

تیم فلش نقره ای دریایی #مرسدس بنز که متشکل از چند طراح مطرح در حوزه ی طراحی صنعتی است از قایقی لوکس و تفریحی به نام گرند توریسمو اَرو 460( Mercedes-Benz Arrow460 Granturismo ) رونمایی کرده است . می توان از این قایق به عنوان یک مرسدس بنز شناور بر روی آب یاد کرد . طراحی مدرن در کنار سبک مرسدس بنز باعث شده تا چنین محصول زیبایی را شاهد باشیم . 

اگر به طراحی این محصول نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که در قسمت های کابین و سقف این قایق گویی با یکی از خودرو های این شرکت مواجه شده ایم . در طراحی و ساخت این محصول از چوب و چرم استفاده شده است که باعث شده این قایق بسیار لوکس به نظر برسد . این قایق قیمتی حدود 1.5 میلیون دلار خواهد داشت و با توجه به ویژگی های موجود قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود . آپشن های بیشتر یعنی قیمت بالا تر . 

در ادامه به بررسی تخصصی این قایق لوکس و تفریحی خواهیم پرداخت . 

طراحی و ساخت این قایق زیر ذره بین

شرکت مرسدس بنز همواره در طراحی محصولات خود پیشگام بوده و از اصول خاصی پیروی می کند . اصولی مانند ایرودینامیک و هیدرودینامیک که در بخش های بالایی و پایینی این قایق شاهد آن هستیم . 

پیروی از این اصول باعث می شود ما شاهد کاهش مصرف سوخت ، افزایش سرعت قایق در کنار زیبایی و منحصر بفرد بودن این قایق باشیم و همین موضوع باعث شده تا این قایق لوکس و زیبا از دیگر رقیبان در این راستا پیشی بگیرد . 

دلیل انتخاب رنگ این قایق که رنگی نقره ای دارد  بازمی گردد به الگوهای سنتی شرکت مرسدس بنز . اگر بخواهیم نگاهی به گذشته بیندازیم متوجه می شویم که این شرکت در مسابقات دهه ی 50 میلادی برای خودرو های گرندپری خود از این رنگ استفاده می کرده است که نشان دهنده ی زیبایی و قدرت بوده است . برای این قایق زیبا نیز از این اصول استفاده شده است . 

گرن توریسمو قبل از به آب اندازی
گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز
گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز
داخل گرن توریسمو
داخل گرن توریسمو
گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز
گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز

گرند توریسمو از لحاظ فنی

این قایق مانند دیگر محصولات شرکت مرسدس بنز از لحاظ فنی قابل توجه می باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است . این قایق 14 متر طول و 4 متر عرض دارد . گرن توریسمو می تواند 10 نفر را در خود جای دهد . 

پیشرانه ی توربو دیزل این محصول قدرتی حدود 950 اسب بخار دارد و یکی از ویژگی های مهم این قایق لوکس بشمار می رود . 

برای خریداران این نوع قایق ها سرعت اهمیت زیادی ندارد ولی این قایق می تواند سرعتی برابر با 74 کیلومتر در ساعت ( 40 نات ) حرکت کند و برای چنین قایقی سرعت قابل قبولی به حساب می اید . 

نمایی از پشت گرن توریسمو
گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز
گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز

ویژگی های گرن توریسمو در طراحی و ساخت

یکی از شاخصه های مهم در طراحی این قایق به گفته ی طراحان تلفیقی از طراحی خودرو های کراس اوور ( شاسی بلند شهری ) می باشد که در ساخت این قایق بکار گرفته شده است . 

این قایق با داشتن مشخصات قایق های تفریحی و لوکس در کنار داشتن ویژگی های اسپرت و مجهز به کابینی بزرگ که سقفی شیشه ای دارد می تواند تجربه و لحظات خوبی را در هر نوع آب و هوا ، شب و روز برای خریدار آن به ارمغان بیاورد .

 

طراحی گرن توریسمو
گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز
گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز

درباره ی تیم توسعه دهنده ی این قایق

بدون کار تیمی این پروژه هیچ گاه نمی توانست موفق شود . این تیم فقط یک تیم طراحی به حساب نمی آید بلکه به یادگیری بیشتر ، کار بیشتر در کنار نوآوی ایمان دارند و با خلق محصولات جدید ولی با داشتن الگو های مناسب به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنند . 

کار کردن گروهی رمز موفقیت و قدرت این گروه طراحی می باشد . 

جیکوپ اسپادولینی ، رون گیبز ، پائولو ان بوناوری ، گویدو ام پدونه و آندریا بل ونزیان از اعضای مهم این تیم می باشند . 

گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز
Ron Gibbs – Silver Arrows Marine Chairman
Jacopo Spadolini – Silver Arrows Marine CE
Paolo L. Bonaveri – Global Marketing and Communication Director
Guido M. Pedone – CFO

هدف این تیم

رویای این تیم این است تا اختیارات زیادی را برای خریداران این محصولات بوجود بیاورند ولی بر اساس الگوهای خاص خود پیش می روند . این تیم می خواهد محصولاتی را ارائه کند تا با نگاه کردن به آن ها کیفیت را در کنار زیبایی بتوان یافت و با آغوش باز از این محصولات استقبال کنند . 

تیم توسعه دهنده ی این محصول سعی دارد که طراحی خودروهای #لوکس و زیبای مرسدس بنز را در زبان #طراحی قایق های خود پیاده کند .

گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز
گرن توریسمو | قایق لوکس و تفریحی مرسدس بنز

سخن کارناوال

با پیشرفت #تکنولوژی در آینده شاهد محصولات این چنینی بیشتری خواهیم بود . نظر شما درباره ی این قایق لوکس و تفریحی چیست ؟

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.