ویدیو HD
نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 اردیبهشت 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

بسیاری از ما دوست داریم زمانی را به قدم زدن در شهر اختصاص دهیم، فارغ از بناهای تاریخی، تفریحات و امکاناتی که یه مکان می تواند در اختیارمان بگذارد؛ فقط می خواهیم به مسیرمان ادامه دهیم و شهر و زندگی روزمره مردم را به تماشا بنشینیم. از هوای خوب لذت ببریم و گپی ساده با دیگر رهگذران داشته باشیم. جالب آن که همین کارهای ساده هم بعضی اوقات محال و غیر عملی به نظر می رسند؛ به خصوص با وجود مشغله های زندگی که هر کدام از ما درگیرشان هستیم.
اما شخصی به نام الن تیلور (Alan Taylor)، دقیقا به آن چه بسیاری از ما فرصتش را نداریم جامه عمل پوشانده است. او تقریبا پس از 12 سال به سیاتل (Seattle)، بزرگترین شهر ایالت واشینگتن در آمریکا بازگشته و تجربه ای شیرین از یک روز آفتابی کسب کرده است. خبر خوب این که الن عکاسی می کند، در نتیجه ما را از این گشت و گذارش در سیاتل بی نصیب نگذاشته است. پس می توانیم همراه او گشتی مجازی در سیاتل داشته باشیم.
سیاتل در حاشیه غربی کشور آمریکا قرار گرفته است و تنها 160 کیلومتر با کشور کانادا فاصله دارد. این شهر در شهرستان کینگ و میان دریاچه واشینگتن و راه آبی پیوجت ساند (Puget Sound) واقع شده است؛ در حقیقت سیاتل را می توان راهی خاکی میان آب ها دانست. بد نیست بدانید که این شهر نقش مهمی در اقتصاد آمریکا و حتا جهان ایفا می کند. چرا که دفاتر اصلی شرکت های مهم و شناخته شده ای نظیر مایکروسافت، آمازون و شرکت هواپیماسازی بویینگ در این منطقه قرار دارند؛ حتا استارباکسی (Starbucks) که قهوه هایش شهرت جهانی دارند اولین کافه خود را در سیاتل بنا کرد.

پس بیایید با الن همراه شویم و از روزهای بهاری ماه آوریل در کناره غربی آمریکا و شهر سیاتل لذت ببریم. جذابیت این گشت و گذار روزانه زمانی دوچندان می شود که در حین آن می توانیم تغییرات کوچک و جالب را نیز در مورد سیاتل و مردمانش بدانیم و اطلاعاتی در مورد این منطقه به دست آوریم.
در این سفر دل انگیز با کارناوال همراه باشید...

Photo by : Unknown

1- در امتداد غروب

در تصویر یک کشتی مسافربری در حال گذر از راه آبی پیوجت ساند (Puget Sound) به چشم می خورد و در پس زمینه خورشید، پشت کوه های المپیک (Olympic Mountains) پنهان می شود. این کوه ها در میان شهر سیاتل و شهر باین بریدج ایسلند (Bainbridge Island) قرار دارند.

Photo by : Unknown

2- دریاچه یونیون

منظره ای رو به شمال از دریاچه آب شیرین یونیون (Lake Union) پیش روی تان قرار دارد. مردم بر روی تپه کایت (Kite Hill) دراز کشیده اند و از آفتاب بهاری لذت می برند.

Photo by : Unknown

3- از گذشته تا کنون

در جنوب دریاچه یونیون، خیابانی به نام تری اَونو نُرس (Terry Avenue North) وجود دارد؛ در تصویر نمایی از همین خیابان را می بینید. بیش از  حدود یک دهه پیش اطراف این خیابان با ساختمان های آجری دو یا سه طبقه پوشیده بود اما حالا در هر طرف سازه های نوساز و مدرن با ارتفاع زیاد به چشم می خورند.

Photo by : Unknown

4- ماهیگیری در هوای خوشایند بهاری

در یکی از روزهای زیبای ماه آوریل پیرمردی از فرصت استفاده کرده و همراه سگش به ماهیگیری آمده است.

Photo by : Unknown

5- جوجه غاز کانادایی

یکی از شاخصه های مهم شهر سیاتل، غازهای کانادایی (Canada geese) هستند و در کنار هر جایی که آب در آن باشد، چند جوجه غاز به چشم می خورد به ویژه در حوالی دریاچه یونیون.

Photo by : Unknown

6- راه آبی پیوجت ساند و نمای باشکوه کوه های المپیک

Photo by : Unknown

7- جذابیت های گذران وقت در سیاتل

راه آبی پیوجت ساند در کنار پارک کارکیک (Carkeek Park) قرار دارد؛ جایی که بسیاری از مردم برای گشت و گذار و تفریح روانه آن می شوند. یکی از این سرگرمی های آبی جذاب، کایت بُردینگ (Kiteboarding) است که البته از ورزش های سخت آبی به شمار می رود. 

Photo by : Unknown

8- در اوج هیجان

Photo by : Unknown

9- کایت بردسوارهای خستگی ناپذیر

Photo by : Unknown

10- برجی که برای سال ها بلندترین بود!

برج اسمیت (Smith Tower) سازه ای 38 طبقه است که در سال 1914 ساخته شد. این برج برای سال های بسیاری طولانی بلندترین سازه در سواحل غربی آمریکا به شمار می رفت. اگرچه به طور کلی برج اسمیت یک ساختمان اداری به حساب می آید اما بخش هرمی شکل بالای آن مسکونی است و در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد.

Photo by : Unknown

11- کوه رینیر

در جلوی تصویر جزیره هاربورِ سیاتل (Harbor Island) را می بینید و در انتها قله آتشفشانی رینیر (Mount Rainier) به چشم می خورد؛ این قله بلندترین کوه ایالت واشینگتن است و در پارک ملی کوه رینیر قرار دارد.

Photo by : Unknown

12- هنرنمایی غروب بر فراز کوه های المپیک 

Photo by : Unknown

13- سیاتل از فاصله دور

شهر سیاتل از درون شهر باین بریدج ایسلند؛ زمانی که نور غروب آفتاب هنوز روی بعضی ساختمان ها افتاده است.

Photo by : Unknown

14- کوه رینیر در هنگام غروب

Photo by : Unknown

15- پیوندی میان دو شهر

این کشتی از طریق راه آبی پیوجت ساند، مسیر سیاتل و باین بریدج ایسلند را می پیماید.

Photo by : Unknown

سخن آخر

همراه عکاس هنرمند، الن تیلور، به تماشای یک روز زیبای بهاری در سیاتل نشستیم و اوقات خوشی را سپری کردیم. با نمادهایی کمتر دیده شده در این شهر آشنا شدیم؛ مانند کوه رینیر و کوه های المپیک. همچنین چندین بار از کنار راه آبی پیوجت ساند گذر کردیم و سیاتلی ها را بر فراز تپه ای در کنار این راه آبی به تماشا نشستیم. عده ای از آن ها از فرصت استفاده کرده و از تفریحات آبی لذت می بردند.

نظر شما درباره این تصاویر چه بود؟

آیا انتظار این همه آرامش را در این منطقه داشتید؟

دیدگاه خود را با کارناوال در میان بگذارید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
ناشناس

سلام .... عالی☺

09 اردیبهشت 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET