ویدیو HD
سحر بحیرائی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در این مطلب قصد داریم با عکس های پاییزی از پاتاگونیا شما را با حال و هوای این منطقه خاص در جهان آشنا کنیم و شاهد هنرنمایی فصل خزان باشیم. شاید برای تان جالب باشد که بدانید پاتاگونیا کجاست؟ این منطقه در اصل نه کشور است و نه یک شهر خاص، بلکه یک منطقه بین دو کشور آرژانتین و شیلی است که غرب آن به رشته کوه آند و شرق آن به دشت های وسیع می رسد. پاتاگونیا با طبیعت بی نظیرش سالانه هزاران گردشگر را به خود می خواند. حال با کارناوال همراه شوید تا نگاهی به طبیعت پاتاگونیا در فصل پاییز بیندازیم.

Photo by : Marta Kulesza

درباره عکاس

عکس هایی که در قسمت بعد آن ها را تماشا خواهید کرد توسط دختری لهستانی به نام مارتا کولتزا (Marta Kulesza) گرفته شده اند. وی زمانی که 18 ساله شد تصمیم گرفته به دور دنیا سفر کند و اما کار عکاسی را زمانی شروع کرد که اولین دوربین دیجیتال حرفه ای خود را در اسکاتلند خرید و ماجراجویی هایش را با عکاسی شروع کرد و از آن زمان عکس های زیبایش را با مخاطبانش به اشتراک می گذارد.

حال می خواهیم در این بخش، عکس های زیبای مارتا که در سفرش به پاتاگونیا به ثبت رسانده است را به تماشا بنشینیم. او درباره تجربه سفرش به این کشور زیبا می گوید:

آب و هوای این منطقه از دنیا تقریبا یک جور است. وقتی من در اواخر فصل گردشگری در پاتاگونیا بودم، پاییز، زمستان و تابستان را در یک روز تجربه کردم. برای مثال در یک روز، اول برف شدیدی بارید و سپس آفتاب شد، (درست مثل تابستان که همه لباس های خنک تابستانی می پوشند) و در بعدازظهر باران شدیدی بارید. با این اوصاف من فقط دو انتخاب داشتم، در هاستل بمانم و از وضعیت آب و هوا شکایت کنم یا آن که بیرون بروم و از این شرایط خاص نهایت استفاده را ببرم. همان طور که حدس می زنید من گزینه دوم را انتخاب کردم و از این شرایط خاص بهره بردم و تجربه ای متفاوت را از پیمایش در کنار یخچال های طبیعی پریتو مورنو (Perito Moreno) به دست آوردم. من پاییز پاتاگونیا را تحسین می کنم و دلیل اصلی آن نظم در رنگ بندی و ترکیب بندی رنگ در درختان است که مادر طبیعت هنرمندانه آن را خلق کرده است. اگر در خانه هستید، پتویی دور خود پیچیده اید و فنجانی چای گرم در دستان تان دارید، امیدوارم بتوان متقاعدتان کنم که در هر لحظه باید بیرون بزنید و حتا در روز بارانی هم خانه را ترک کنید.

1- جاده معروف هفت دریاچه (Road of the Seven Lakes) که با نام مسیر هفت دریاچه (Seven Lake Route) هم شناخته می شود و در کشور آرژانتین قرار دارد.

Photo by : Marta Kulesza

2- مسیر هفت دریاچه

Photo by : Marta Kulesza

5-  چشم اندازهایی از مسیر پیاده روی و کوه های سرو لوپز (Cerro López) که در استان ریو نگرو (Río Negro) کشور آرژانتین و شمال منطقه پاتاگونیا قرار گرفته است.

عکاس می گوید:

ای کاش اسم این کوه را می دانستم!

Photo by : Marta Kulesza
Photo by : Marta Kulesza

6- نمایی از دریاچه باریلوش یا باریلوچه (Lago de Bariloche) در شهر باریلوچه که در استان ریو نگرو کشور آرژانتین قرار دارد.

Photo by : Marta Kulesza

7- پناهگاه کوهنوردان در کوه سرو لوپز با پس زمینه ای از دریاچه باریلوچه

Photo by : Marta Kulesza

8- نمایی از شهر زیبای ال بولسون (El Bolson) در استان ریو نگرو، کشور آرژانتین با پس زمینه ای از کوه سرو پیل ریکیت رون (Cerro Piltriquitrón) که در کوه های آند قرار دارد.

Photo by : Marta Kulesza

9- عکسی از دریاچه آرخنتینو (Lago Argentino) که در جنوب آرژانتین و در نزدیکی شهر ال کالافاته (El Calafate) قرار دارد و رنگ فیروزه ای بسیار زیبای خود را از یخچال های طبیعی اطرافش می گیرد.

Photo by : Marta Kulesza

10- صبح زود در دریاچه آرخنتینو

Photo by : Marta Kulesza

11-  رنگ های پاییزی در پاتاگونیا

نمایی از پارک شهر ال بوسلون
Photo by : Marta Kulesza
یخچال طبیعی پریتو مورنو
Photo by : Marta Kulesza

12- در منطقه پاتاگونیا سطوح پیاده روی زیادی ساخته شده تا شما بتوانید به یخچال طبیعی تر نزدیک شوید و آن را از نزدیک ببینید.

Photo by : Marta Kulesza

13- هارمونی بسیار زیبایی بین همه چیز برقرار است.

Photo by : Marta Kulesza

14- سمفونی رنگ ها بر فراز درختان

Photo by : Marta Kulesza

15- مزرعه ای در پاتاگونیا

Photo by : Marta Kulesza

16- عکاس می گوید:

گاوی که در عکس می بینید به من اجازه نمی داد که رد شوم!

Photo by : Marta Kulesza

17- یک مسیر پیمایش بی نام

Photo by : Marta kulesza

18- عکاس می گوید:

و در آخر، من در حال لذت بردن از گرمای آفتاب پاییزی در پاتاگونیا

 

Photo by : Unknown

سخن آخر

پاییز منطقه زیبای پاتاگونیا را از دریچه لنز دوربین عکاس لهستانی به تماشا نشستیم و با بخشی از طبیعت بکر و زیبای آمریکای جنوبی آشنا شدیم.

آیا شما تاکنون به این منطقه زیبا سفر کرده اید؟

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
جواد

تصاویر را شما نگرفتین که زیرش اسم سایت خودتون را میزنین. هر چند تو ایران ن زیاد این کار نادرست را انجام میدن

سحر بحیرائی
همراه عزیر کارناوالی سلام
در این مطلب تلاش ما در راستای معرفی عکاس این مجموعه عکس بوده  و واتر مارک سایت با عنوان ((آرشیو )) زده شده است که معنای مالکیت عکس رو نخواهد داشت.
سپاس از توجه شما 

10 دی 1397

23 آذر 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET