ویدیو HD

ویدیویی از بیابان پاتاگونیا

به تماشای ویدیویی از بیابان پاتاگونیا بنشینید و از زیبایی‌های این منطقه و طبیعت منحصربه‌فرد آن لذت ببرید. شاید با این منطقه آشنا نباشید و ندانید که پاتاگونیا کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد. در این مطلب شما را کمی با بیابان پاتاگونیا و موقعیت جغرافیایی آن آشنا می‌کنیم تا در کنار تماشای ویدیو، با این جاذبه خاص و زیبا آشنا شوید. با ما همراه باشید و آشنایی با این منطقه خارق‌العاده را از دست ندهید.

پاتاگونیا نام منطقه بزرگی‌ست که قسمت‌های جنوبی آرژانتین و شیلی را در بر می‌گیرد و از غرب و جنوب به رشته کوه آند و از شرق به دشت‌های پست محدود می‌شود. این بیابان 673000 کیلومترمربع مساحت دارد و به عنوان چهارمین بیابان بزرگ جهان شناخته می‌شود. باید اشاره کنیم بخش‌های مرکزی پاتاگونیا استپ هستند و این استپ‌ها، تا مناطق غربی ادامه پیدا کرده‌اند و در این نواحی می‌توان درختچه و گیاهان علفی متعددی را از نظر گذراند. اما این بیابان را هرچه به سمت مناطق مرتفع ادامه دهید پوشش گیاهی تغییر می‌کند و از بوته به سمت گندمیان می‌رود. 

در منطقه پاتاگونیا جمعیت بسیار کمی زندگی می‌کنند و شاید به همین دلیل است که لقب «انتهای دنیا» را به آن داده‌اند. قله‌های سر به فلک کشیده، دریاچه‌ها و تالاب‌ها تنها بخشی از جلوه‌های زیبای این منطقه را تشکیل می‌دهند و از همه این‌ها در قالب پارک‌های ملی متعدد حفاظت می‌شود. البته باید بدانید که این بیابان خالی از سکنه نیست و در اینجا، مردمی زندگی می‌کنند که از نسل شکارچی-گردآورنده‌های قرن ۱۹ میلادی شمرده می‌شوند و ماپوچه، شیلیایی‌ها، آرژانتینی‌ها، ولزی‌ها و ... هستند. این مردم در حال حاضر بیشتر به دامداری اشتغال دارند و بسیاری از زمین‌های منطقه پاتاگونیا را به زمین‌های دامداری تبدیل کرده‌اند. 

برای تماشای دیگر ویدیوهای طبیعت  در کارناوال پیشنهاد می‌کنیم بر روی لینک کلیک کنید.


:Video Details

Produced By: Kevin Eassa

Website:www.kevineassa.com

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
طريقت

عجب كوههايى داره مثل جاده تهران به قمه

26 خرداد 1399

سام اخوان

حيف كه خيلى دوره ازمون وگر نه ساكو ميبستيم يه سر ميرفتيم آرژانتين

24 خرداد 1399

شهریار

ممنون از شما براى معرفى جذبه هاى دنيا كه شايد تا الان به گوشمونم اسمش نخورده باشه

23 خرداد 1399

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET