karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 آبان 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

بریتانیا، سرزمین زیبایی است که در کنار آب های اقیانوس گسترده ی اطلس قرار دارد و یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای دنیا به شمار می رود؛ جایی که به واسطه ی تاریخ، سیاست، قصرها و کاخ های تماشایی و سبک خاص معماری‌اش شهرت خاصی دارد و با چشم انداز و طبیعتی خارق العاده و آب و هوایی مه آلود و بارانی، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. این کشور در غربی ترین نقطه ی اروپا واقع شده و متشکل از چهار کشور انگلستان، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز است که در مجموع پادشاهی متحده بریتانیا (United Kingdom) را تشکیل می دهند.

ویژگی های طبیعی و سازه های تاریخی و معماری فوق العاده‌ی این سرزمین باعث شده تا همواره یکی از مقاصد محبوب گردشگران و عکاسان باشد و هر ساله تصاویری چشم نواز و جذاب از گوشه گوشه آن منتشر گردد. این موضوع، داوران، منتقدان عکاسی و دوستداران طبیعت این کشور را نیز به فکر انداخت تا از ظرفیت های تصویری بریتانیا استفاده کرده و مسابقات عکاسی متعددی را در زمینه طبیعت آن برگزار نمایند. موسسه ی نشنال تراست (National Trust) به عنوان یکی از مشهورترین و قدیمی ترین برگزارکنندگان این مسابقات شناخته می شود که هر ساله میزبان رقابتی بین عکاسان طبیعت است و بهترین تصاویر از چشم انداز و زیبایی های بریتانیا را منتشر می نماید. این موسسه در اصل یک سازمان خیریه بوده که در سال 1895 تاسیس شده و تا به امروز به فعالیت خود ادامه داده است. حفظ و نگهداری از طبیعت و زیستگاه ها و ذخیره‌گاه های طبیعی زمین از اهداف اصلی نشنال تراست است و در این راستا اقدامات فراوانی را انجام داده که از میان آن ها می توان به برگزاری این مسابقه عکاسی اشاره کرد.

در رقابت امسال (2017) تصاویر مسحور کننده و بسیار زیبایی از مناطق روستایی، نوار ساحلی و کوهستان های بریتانیا شرکت داده شده اند که حاصل کار بیش از 7000 شرکت کننده خوش ذوق و هنرمند و بیشتر آماتور هستند و جذابیت های بصری این کشور بارانی را به زیباترین شکل ممکن به نمایش گذاشته اند. دو برنده این رقابت، عکاسان جرج ایوانز (George Evans) و ایان مایو (Ian Mayou) هستند که با شات های تماشایی خود توانسته اند نظر مثبت پنج داور و منتقد این مسابقه را جلب کنند و جایزه بهترین عکس را نصیب خود نمایند.

بهترین عکس های این مجموعه قرار است در کتابچه ی سال 2018 موسسه نشنال تراست چاپ شده و بین 5 میلیون عضو این سازمان پخش گردد. 

کارناوال را در مرور این عکس های خارق العاده همراهی کنید تا ببینید بریتانیا چه مناظر حیرت انگیزی را پیش روی شما قرار داده است.

نشنال تراست

1- درخت تنها | برنده جایزه اول

برنده نخست این مسابقه، تصویری از درختی تنها است که در نوار ساحلی به تماشای مناظر اطراف خود نشسته است. این تصویر توسط جرج ایوانز به ثبت رسیده و قرار است بر روی جلد کتابچه ی سال آینده ی موسسه نشنال تراست قرار بگیرد. عکاس در مورد کار خود می گوید:

همیشه در سفرهایم کمپی برپا می کنم تا در میان طبیعت باشم و چشم اندازهای خارق العاده را از دست ندهم. 4 صبح بود که به زور خودم را از کیسه خواب بیرون کشیدم تا گشتی در اطراف بزنم. شانس با من یار بود و این درخت تنها و آن تخته سنگ شفاف را دیدم. به نظر من خوش شانسی یکی از عوامل بسیار مهم در ثبت یک تصویر خوب است. البته همه چیز به همین سادگی ها نبود؛ چرا که در این زمان تا قوزک پاهایم در گل بودم و به سختی می توانستم حرکت کنم. آن قدر این عکس را دوست دارم که آن را بر روی دیوار اتاق نشیمن نصب کرده ام.

تصویر درخت تنها برنده ی نخست مسابقه ی نشنال تراست

George Evans

2- جلوه ی تماشایی غروب آفتاب | برنده جایزه دوم

این دشت پر از گل، برنده ی جایزه ی دوم رقابت شده و قرار است تصویر آن سال آینده بر روی کارت های عضویت سازمان خیریه نشنال تراست نقش ببندد.

برنده ی جایزه ی دوم مسابقه ی نشنال تراست

Ian Mayou

3- غاری پنهان در سرسبزی های ساحل

این تصویر توسط جولز هاموند در حوالی غار سنت کاتبرت (St Cuthbert's Cave) به ثبت رسیده است که در ساحل نورث‌آمبرلند (Northumberland) قرار دارد.

غاری پنهان در سرسبزی های ساحل بریتانیا

Jules Hammond

4- آرامش بی پایان

عکاس سو رولاند (Sue Rowlands) آن قدر خوش شانس بوده که بتواند این تصویر را به هنگام سپیده دم در شهر کورنوال (Cornwall) و در نزدیکی خانه تاریخی کوتله (Cotehele) به ثبت برساند. این اثر قرار است بر روی کارت های عضویت نشنال تراست چاپ شود.

آرامش بی پایان

Sue Rowlands

5- استوار و آرام

کوه سنت مایکل را می بینید که در شهر کورنوال انگلستان قرار دارد و توسط یان مِیو (Ian Mayou) در قاب تصویر جای گرفته است.

کوه سنت مایکل در میان آبهای آرام دریا

ian mayou

6- عاشقانه

لوتیه آلنات (Lottie Allnatt) شکار خوبی داشته و توانسته تصویر این جفت زیبا و دوست داشتنی را در پارک چارلکوت (Charlecote Park) در شهرک واریک به ثبت برساند.

در آغوش حیات وحش

Lottie Allnatt

7- گردهمایی ارواح در مه

عکاس، استیو آیرس (Steve Ayres) این تصویر مه آلود را در ناحیه باستانی رانیمد (Runnymede) به ثبت رسانده است. این منطقه در شهر ساری (surrey) در جنوب شرقی انگلستان قرار دارد. 

8- خوشگذرانی در روزی آفتابی

کودکان در روز آفتابی لحظات خوشی را در شهر هرفوردشر (Herefordshire) می گذرانند. این تصویر توسط ایمی برکن (Aimee Bracken) به ثبت رسیده است.

Aimee Bracken

9- سفر به تاریخ

بازدیدکنندگان در حال کشف زیبایی های عمارت کروم کورت (Croome Court) در شهر ووسترشایر (Worcestershire) بودند که سوزان آلبرایتون این تصویر را ثبت کرد.

کروم کورت انگلستان

Susan Albrighton

10- شاهکاری از انعکاس 

شاهد تصویری شاهکار از پارک کلامبر (Clumber Park) در ناتینگهام‌شر (Nottinghamshire) هستید که توسط دنی ساترلند (Danny Sutherland) به ثبت رسیده است.

کلامبر پارک

Danny Sutherland

11- غرق در سکوت

 نیکی بیسون (Nicke Beeson) در حال پیاده روی بوده که به یک باره به این طبیعت خارق العاده در حوالی شهر کامبریا (Cumbria) برخورد کرده و توانسته این عکس را به ثبت برساند.

Nicke Beeson

12- غروبی حیرت انگیز 

 تصویر پیش رو، نمایی از غروب در سنگ های قدیمی هری (Old Harry Rocks) در شهر دورست (Dorset) انگلستان را نشان می دهد که توسط گارت جیمز (Gareth James) به ثبت رسیده است.

عکس غروب

Gareth James

13- سکوت در کوه سنت مایکل

استیون بریج (Steven Bridge) نیز کوه سنت مایکل را سوژه عکاسی خود قرار داده و زیبایی آن را به گونه ای دیگر به نمایش گذاشته است.

کوه سنت مایکل

Steven Bridge

14- شکوه گندم زار

بتانی لینچ (Bethany lynch) به جاده زده و به روستای ویکِن در کمبریج‌شر (Cambridgeshire) رفته تا در سپیده دم این گندم‌زار را در قاب تصویر بگنجاند.

گندم زار

Bethany lynch

15- باغی تماشایی

مونت استورارت (Mount Stewart) نام خانه و باغی زیبا مربوط به قرن نوزدهم است که در شهر داون (County Down) ایرلند شمالی قرار دارد و سوژه عکاسی شارلوت اسکات (Charlotte Scott) شده است.

مونت استوارت

16- پادشاهی در طبیعت

این تصویر توسط سباستین اسپنسر (Sebastian Spencer) در منطقه ی سرسبزی به نام  اسنودونیا (Snowdonia) در ویلز به ثبت رسیده است.

Sebastian Spencer

17- یک روز تابستانی

طبیعت بریتانیا

18- خوشی های کودکانه | قلعه پنرین، ولز

قلعه پنرین

19- زیبا و رویایی

گوشه ای از زیبایی های شهر کورنوال (Cornwall) را می بینید که توسط سو گاردنر (Sue Gardner) عکسبرداری شده است.

Sue Gardner

20- صخره های سپید

این تصویر توسط مارک بولت (Marc Boult) در شهر بندری دوور (Dover) در جنوب شرقی انگلستان به ثبت رسیده است.

Marc Boult

21- به هنگام بازتاب

قلعه بودیام (Bodiam Castle) یک قلعه باستانی انگلیسی مربوط به قرن ۱۴ میلادی است که در ساسکس شرقی (East Sussex) قرار دارد و گوشه ای از زیبایی آن توسط جاستین کلیف (Justin Cliffe) در این تصویر گنجانده شده است.

Justin Cliffe

22- دریای طوفانی | کورنوال، انگلستان

Andy Newman

سخن آخر

در سراسر جهان زیبایی هایی وجود دارند که می توانند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کنند و بهت و حیرت را به ارمغان بیاورند. آنچه دیدید تنها نمونه هایی از این زیبایی ها بودند که در سرزمین بریتانیا جا خوش کرده اند. کافیست دقیق تر به اطرافمان نگاه کنیم تا نمونه های بسیاری از این دیدنی ها را مشاهده نماییم.

از دیدن این تصاویر لذت بردید؟

کدام یک از این عکس ها را برنده می دانید؟

دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

منتظرتان هستیم...

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.