ویدیو HD
شیرین کیاسروش

انتشار

27 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

مرکز ملی توفند آمریکا (National Hurricane Center) در تاریخ ۲۸ آگوست ۲۰۱۸ (۳ شهریور 1397) یک موج استوایی را بررسی کرد که در ساحل غربی آفریقا، توفند فلورانس را ایجاد کرده و آن را به سمت سواحل جنوب شرقی آمریکا فرستاده است. توفند به سامانه جوی دایره مانندی می گویند که مرکزی کم فشار دارد و با خود بادهای سهمگین و بارش های سیل آسا به همراه می آورد. شعاع این دایره می تواند بین ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتر باشد و سرعت آن ممکن است به 250 کیلومتر در ساعت برسد.

پیش از رسیدن توفند فلورانس به آمریکا، مقامات ایالت های کارولینای شمالی (North Carolina)، کارولینای جنوبی (South Carolina)، مریلند (Maryland) و ویرجینیا (Virginia) به ساکنان مناطق ساحلی دستور تخلیه فوری شهرها را دادند. نیروهای شهر به حال آماده باش درآمدند و همه چیز در شرایط اضطراری قرار گرفت.

اکنون توفند فلورانس به آمریکا رسیده و خسارت های ناشی از آن شروع شده است. وقتی در روز جمعه 14 سپتامبر (23 شهریور) توفند به سواحل آمریکا رسید، مرکز ملی توفند آمریکا اعلام کرد که این سامانه حدود 145 کیلومتر در ساعت سرعت دارد. حالا این سامانه کم کم آرام تر شده و در مرحله ای قرار دارد که سرعت وزش باد حاصل از آن حدود 62 کیلومتر در ساعت برآورد می شود؛ اما امکان خطر همچنان زیاد است و هواشناسان درباره بارش های سنگین و سیل آسا هشدار می دهند. توفند خسارت های زیادی به ایالت ها وارد کرده است؛ تا روز 18 سپتامبر (27 شهریور) تعداد کشته شدگان به 11 نفر رسیده و برق بیش از 1 میلیون خانه قطع شده است. ماشین های زیادی خسارت دیده و بسیاری از خانه ها ویران شده اند.

با کارناوال همراه باشید تا آثار توفند فلورانس و شیوه های امداد رسانی در دو ایالت کارولینای شمالی و جنوبی را ببینیم.

1- همان طور که در تصویر ماهواره ای سازمان ملی اقیانوسی و جوی (National Oceanic and Atmospheric Administration) آمریکا دیده می شود، توفند فلورانس به شهر وریگتسویل بیچ، در کارولینای شمالی رسیده و بارش های سهمگین به وجود آورده است، 14 سپتامبر 2018.

Photo by : NOAA | Getty

2- در شهر مرتل بیچِ (Myrtle Beach) کارولینای جنوبی، توفند فلورانس سر رسیده و باران شدیدی را ایجاد کرده است. موج ها به اسکله سکند اونیو (Second Avenue Pier) برخورد می کنند، ساعت های پایانی روز 14 سپتامبر 2018.

Photo by : Alex Edelman | AFP | Getty

3- ماشینی رها شده با چراغ های خطر روشن در آب غرق می شود. توفند فلورانس به شهر ویلمینگتنِ (Wilmington) کارولینای شمالی رسیده و سیل ایجاد کرده است، پیش از سپیده دم، 15 سپتامبر 2018.

Photo by : Jonathan Drake | Reuters

4- درختی روی این خانه افتاده و آن را خراب کرده است. در این خانه یک زن و فرزندش جان خود را از دست داده اند، ویلمینگتن، 14 سپتامبر 2018.

Photo by : Chuck Burton | AP

5- ناراحتی و گریه یک مادر و دخترش بعد از شنیدن خبر مرگ دوستان خود در اثر سقوط درخت بر روی خانه شان، ویلمینگتن، 14 سپتامبر 2018.

Photo by : Andrew Caballero-Reynolds | AFP | Getty

6- آتش نشان ها در حین انجام عملیات دعا می کنند. آن ها در ویلمینگتن مشغول جابه‌جا کردن درختی هستند که با افتادن روی یک خانه، دو نفر از ساکنان آن را کشته است، 14 سپتامبر 2018.

Photo by : Andrew Caballero-Reynolds | AFP | Getty

7- این قایق در کنار یک خانه و گاراژ فروریخته آن به گل نشسته است، نیو برن (New Bern)، کارولینای شمالی، 15 سپتامبر 2018.

Photo by : Steve Helber | AP

8- پس از بارش باران سهمگین در محدوده شهر فایتویلِ (Fayetteville) کارولینای شمالی، یک شیر آتش نشانی در آب فرو رفته است، 16 سپتامبر 2018.

Photo by : David Goldman | AP

9- تعدادی کامیون که تجهیزات لازم را به همراه دارند برای کمک به خسارت های ناشی از توفند در شهر کینستنِ (Kinston) کارولینای شمالی به سمت شرق می روند، 15 سپتامبر 2018.

Photo by : Chris Seward | AP

10- پس از عبور توفند فلورانس از نیو برن، قایق ها در این ساحل تفریحی پراکنده و رها شده اند، 15 سپتامبر 2018.

Photo by : Steve Helber | AP

11- اعضای یک انجمن جست‌وجو و نجات در شهر فایتویلِ (Fayetteville) کارولینای شمالی به این خانم 87 ساله کمک می دهند، او را از مرکز ارایه تجهیزات برای کمک به زندگی (assisted-living facility) خارج می کنند و به کلیسایی می برند تا در برابر خطرات سیل احتمالی محافظت شود، 15 سپتامبر 2018.

Photo by : David Goldman | AP

12- اعضای گروه نجات در نیو برن سوار بر یک قایق کوچک هستند. آن ها خانه ها را یکی پس از دیگری بررسی می کنند تا به قربانیان سیل کمک برسانند، 15 سپتامبر 2018.

Photo by : Steve Helber | AP

13- یکی از افراد این محله از قایقی که به یک گاراژ کوبیده شده است عکس می گیرد. قایق با بادها و موج های بلند و شدید به گاراژ برخورد کرده و همان جا مانده است، نزدیک به رود نوز (Neuse River)، نیو برن، 15 سپتامبر 2018.

Photo by : Chip Somodevilla | Getty

14- یکی از اعضای تیم نجات گارد ملی کارولینای شمالی، کودکی را در نیو برن نجات داده است. او این کودک را در حالی از خانه اش خارج کرده که به دلیل بالا آمدن سیل امکان آسیب دیدن خانه وجود داشته است، 14 سپتامبر 2018.

Photo by : Chris Seward | AP

15- یک ماشین پیکاپ در جاده سیل زده حرکت می کند و از کنار مزرعه ای می گذرد که با آب های توفند گرمسیری فلورانس محاصره شده است، شهرستان هایدِ (Hyde County) کارولینای شمالی، 15 شهریور 2018.

Photo by : Steve Helber | AP

16- مردی از پنجره خانه اش که در آب فرو رفته بیرون را نگاه می کند و همزمان با بالا آمدن سیل در بولیویای (Bolivia) کارولینای شمالی، به این فکر می کند که آیا بهتر است همراه زنش و حیوانات خانگی شان اینجا را ترک کنند یا نه، 15 سپتامبر 2018.

Photo by : Jonathan Drake | Reuters

17- صاحبان این سگ او را رها کرده و رفته اند. او از ایوان خانه اش به محله ای که در سیل فرو رفته نگاه می کند، لامبرتن (Lumberton) کارولینای شمالی، 16 سپتامبر 2018.

Photo by : Gerry Broome / AP

18- بادهای شدید توفند فلورانس در نیو برن درختی را از ریشه درآورده، به ماشینی صدمه زده و دیوار یک زمین بیسبال را فرو ریخته اند، 15 سپتامبر 2018.

Photo by : Chip Somodevilla | Getty

19- اعضای یک گارد ساحلی آمریکایی که در مناطق کم عمق، کار امداد و نجات را انجام می دهند (U.S. Coast Guard Shallow Water Rescue Team) محله ای سیل زده در لامبرتن را بررسی می کنند، 16 سپتامبر 2018.

Photo by : Gerry Broome | AP

20- خانه ای در یک مزرعه، با آب های سیلی که توفند فلورانس به همراه آورده احاطه شده است، شهرستان هاید، 15 سپتامبر 2018.

Photo by : Steve Helber | AP

21- کارگران مشغول جابه‌جا کردن درختان و وصل کردن برق جاده مسدود شده ای در ویلمینگتن هستند، 16 سپتامبر 2018.

Photo by : Chuck Burton | AP

سخن آخر

خسارت هایی که سیل ناشی از توفند فلورانس به اهالی کارولینای شمالی و جنوبی وارد کرده است را دیدیم.

آیا در محل زندگی شما هیچ گاه سیل آمده است؟ 

شما تجربه بودن در چنین شرایطی را داشته اید؟

فکر می کنید برای کاهش خسارت های ناشی از این گونه بلایای طبیعی چه باید کرد؟

تجربه و نظر خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET