مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

این هفته کشورهای آمریکا و کانادا درگیر طوفان بی سابقه ای از سرما و برف با نام طوفان قطبی یا گردباد قطبی (1) بودند. امروز می خواهیم در کارناوال شما را با عکس هایی از طوفان قطبی در آمریکای شمالی به این کشورها ببریم و از اثراتی که این طوفان بر زندگی مردم و طبیعت این کشورها گذاشته است، برای تان بگوییم. طوفانی که دمای هوا در آمریکای شمالی را به زیر دمای انجماد رساند، باعث بارش برف سنگین در آمریکا شد و وزش بادهای سرد و بی رحمانه ای را به همراه داشت. رویترز در مورد این طوفان قطبی آمریکا می گوید دمای بادهای سرد در شهر مینه‌سوتا به 41 درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسیده است. این گردباد قطبی تا کنون جان 12 نفر را گرفته و دمای شهر شیکاگو را در مواقعی از شبانه‌روز به پایین تر از دمای قطب جنوب رسانده است. 

 

پاورقی


1- گردباد قطبی به بسته ای بسیار بزرگ از هوای خیلی سرد گفته می شود که در طول زمستان در منطقه قطبی وجود دارد. در زمین دو نوع گردباد قطبی شناخته شده است، یکی اطراف قطب شمال و دیگری اطراف قطب جنوب. 

NASA Earth Observatory

1- تصویری رنگی از منطقه منجمد گریت لیکس (Great Lakes region)، روز 27 ژانویه 2019

این منطقه بین دو کشور آمریکا و کانادا مشترک است. در این عکس از گریت لیکس که به وسیله ماهواره ترا ناسا گرفته شده است، ابر و برف در حال گذر از روی دریاچه را به همراه بادهای یخ زده ای می بینید که بر سطح دریاچه در درمای زیر صفر می وزند.

NASA Earth Observatory

2- مردی را می بینید که در حین طوفان همراه با چمدانش در خیابان های شهر بوفالو نیویورک در حال گذر است.

REUTERS | LINDSAY DEDARIO

3- آبشارهای آمریکایی یخ زده در آبشارهای نیاگارا که با نورهای رنگی روشن شده اند، اونتاریو کانادا، 30 ژانویه 2019. 

Lars Hagberg | AFP | Getty

4- مردی در حال پرتاب آب داغ در هوای یخ زده در کنار دریاچه میشیگان، شیکاگو، 30 ژانویه 2019

KAMIL KRZACZYNSKY/EPA/REX/SHUTTERSTOCL

5- این قطار مترا از جنوب شهر شیکاگو به سمت مرکز شهر در حال حرکت است، در حالیکه یک هیتر گازی، مانع از یخ بستن ریل های تعویض این قطار در نزدیکی ایستگاه می شود؛ 29 ژانویه 2019.

Kiichiro Sato | AP

Kiichiro Sato | AP PHOTO

6- یخ، کناره ساحلی دریاچه میشیگان در شهر شیکاگو ایالت ایلینویز را پوشانده است. مراکز تجاری و اداری و مدرسه ها بسته شده اند؛ امتراک (یک شرکت راه آهن آمریکایی) خدمات دهی خود به شهر را به حالت تعلیق درآورده است و بیش از 1000 پرواز کنسل شده اند. سیستم دریافت و ارسال نامه ها نیز به حالت تعلیق درآمده اند و اینها همه در شرایطی به وقوع پیوسته که شهر به رکورد پایین ترین سطح درجه سرمای خود رسیده است، 30 ژانویه 2019.

Scott Olson | Getty

7- این کبوترها در برف و در جریان طوفان قطبی در کنار هم جمع شده اند، بوفالو نیویورک، 30 ژانویه 2019.

Lindsay DeDario | Reuters

8- این غازها نیز در آب در زمان طلوع آفتاب در اسکله واشنگتن در کنار هم جمع شده اند، ایالت ویسکانسین، 30 ژانویه 2019. 

Jeffrey Phelps | AP

9- وزش باد به همراه برف، جاده ای نزدیک به مونت جوی (Mount Joy) در شهرستان لنکستر پنسیلوانیا را به شکلی مه آلود درآورده است، 30 ژانویه 2019.

Jacqueline Larma | AP

10- دمای منطقه به مرز انجماد رسیده و استخر بازتاب (The Reflecting Pool) در پارک نشنال مال (National Mall) در واشنگتن دی سی یخ زده است، 31 ژانویه 2019. 

Saul Loeb | AFP | Getty

11- اشکال متفاوت یخ در ساحل دریاچه میشیگان پیش از طلوع آفتاب، 31 ژانویه 2019. 

Kiichiro Sato | AP

12- یخ روی رودخانه شیکاگو را پوشانده است، 30 ژانویه 2019.

Scott Olson | Getty

13- اسکله ای در دریاچه میشیگان در خیابان هاربور 39ام شیکاگو که با یخ پوشیده شده است، 30 ژانویه 2019. 

Nam Y. Huh | AP

14- دانشجویی که برای دمای زیر صفر در شهر مینیاپولیسِ ایالت مینه سوتا لباس پوشیده است تا بتواند سر کلاس دانشگاه حاضر شود، 29 ژانویه 2019. 

Eric Miller | Reuters

15- قندیل های یخی که از حصار یک اسکله در واشنگتن آویزان شده اند، ایالت ویسکانسین، 30 ژانویه 2019. 

AP PHOTO/JEFFREY PHELPS

16- این زوج در حین کولاک، بیرون ساختمان شهرداری تورنتو در حال اسکیت سواری هستند، انتاریو، 28 ژانویه 2019.

REUTERS/CHRIS HELGREN

17- کامیون ها در میان برف سنگین در نزدیکی شهر فارگو در ایالت نورث داکوتا در حال رانندگی هستند، 29 ژانویه 2019. 

CAROL BAUER VIA REUTERS

18- صحنه ای از تصادف چندین وسیله نقلیه در شهر گرندرپیدز (Grand Rapids)، ایالت میشیگان، 29 ژانویه 2019. 

JASON COFFELT VIA REUTERS

سخن آخر

امروز به همراه شما به مناطقی از آمریکای شمالی رفتیم و به شهرهایی که در این هفته درگیر طوفان قطبی شدند سری زدیم. طوفانی که سرمای قطب شمال را به شهرهای آمریکا آورد و باعث یخ زدن مناطق مختلف، بسته شدن جاده ها و فرودگاه ها، مرگ آدم ها و بسیاری اتفاق های دیگر شد. 

نظر شما در مورد رخ دادن چنین طوفان هایی در دنیا چیست؟ آیا تغییرات اقلیمی تاثیری در اتفاق افتادن این رخدادهای طبیعی وحشتناک دارند؟

دیدگاه ها، پیشنهادها و انتقادهای تان را در این زمنیه با ما و دیگر دوستان کارناوالی تان در میان بگذارید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.