ویدیو HD
نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 تیر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

بسیاری از انسان ها در محدودیت ها و نابرابری ها روزگار خود را می گذرانند و تصور یک خیال و پروردن یک رویا، تنها دریچه روشنِ زندگی شان است. حال و روز تیم ملی کشورمان در جام جهانی 2018 روسیه چنین بود. آن ها به خاطر تحریم کمپانی نایک، کفش نداشتند اما رویایی بزرگ و زیبا در سر می پروراندند. افراد بسیاری این یوزپلنگ های ایرانی را به باد نقد و نکوهش گرفتند و به آن ها گفتند نمی توانید؛ اما این مردان غیور به لبخندی اکتفا کردند و در زمین سبز پاسخ این منفی بافی ها را دادند. مردانی از جنس غیرت و تلاش که دل هشتاد میلیون ایرانی را شاد کردند و به جهانیان، آیین توانستن را باری دیگر یاد آور شدند.

ایران عزیزمان برای سه هفته در رقابت های جام جهانی حضور داشت؛ اما در همین مدت کوتاه، تمامی چشم ها به سوی این بیست و چهار مرد غیور و مربیان زحمتکش شان خیره بود. آن ها با هر حرکت گویی پرچم ایران را به اهتزاز در می آوردند و مردم دنیا چاره ای جز نگاه کردن نداشتند. حتا مخالفان سرسخت کشورمان نیز برای مدتی کوتاه، تمامی مسایل را از یاد بردند و در سکوت کامل، به زمین سبز و هنرنمایی این دلاوران ایرانی خیره شدند.

در ابتدای مسابقات، ایرانی ها امیدی به درخشش تیم شان نداشتند. حتا خوش بین ترین انسان هم، تصور نمی کرد که ایران، بدون هیچ بازی دوستانه مناسب، بدون امکانات و ... بتواند مراکش را شکست دهد. آنچه تمامی تیم های حاضر در جام جهانی نتوانستند با بازی های دوستانه با بزرگان جهان به دست بیاورند، ایران در ده دقیقه بازی با مراکش کسب کرد. سفید پوشان ایرانی، با ده دقیقه مقاومت در برابر مراکشی ها، آمادگی رقابت در جام جهانی را به دست آوردند و پس از آن، دیگر کسی یارای مقابله با این مردان غیور را نداشت. مراکش را بردیم و نگاه ها به ایران جلب شد. اما چه کسی فکر می کرد که اسپانیا، قهرمان جهان در سال 2010، با هزاران زحمت، تنها یک گل به دروازه ایران بزند و به گونه ای شادی کند که گویی فینال جام جهانی را برده است. آیا کسی تصور می کرد که پرتغال، قهرمان اروپا، در مقابل ایران، وقت تلف کند تا شاید این بازی مرگبار برای شان تمام شود و مانند کابوسی آن را پشت سر بگذارند؟! ایران، نتیجه لازم برای صعود از گروه مرگ را کسب نکرد اما دل هشتاد میلیون ایرانی را به دست آورد.

در ادامه، نگاهی به برترین تصاویر از بازی های تیم ملی می اندازیم و شادی هموطنان مان در کوچه و خیابان را به تماشا می نشینیم. سراپا غرق در شعف و غرور به تحسین یوزپلنگ های ایرانی می پردازیم.

در این مرور خاطرات با کارناوال همراه شوید.

1- ایران - مراکش | نبرد آغازین

Photo by : Unknown

2- بازی آغاز شد

Photo by : Unknown

3- همه ایران چشم به بازی دوخته اند

بسیاری از ما ایرانی ها، برای بازی های غرورآفرین تیم ملی کشورمان، نقش پرچم سه رنگ ایران را بر صورت کشیدیم و خانه های مان را برای استقبال از این بازی های هیجان انگیز به پرچم کشورمان مزین کردیم.

Photo by : Unknown

4- رقیب هستند اما دشمن نه!

این لحظه از بازی مراکش و ایران، توجه افراد بسیاری را در جهان به خود جلب کرد؛ جایی که با وجود تمامی تنش های بازی، دو بازیکن رقیب، با لبخند و مهربانی با یکدیگر صحبت کردند و از خطای صورت گرفته چشم پوشیدند.

Photo by : Unknown

5- و گل زده شد! باورنکردنی...

Photo by : Unknown

6- گل به خودی

بسیاری از ما ایرانی ها، با وجود خوشحالی برای تیم ملی کشورمان، با این بازیکن مراکشی همدردی کردیم.

Photo by : Unknown

7- آتش بازی در پایتخت 

تهرانی ها در میدان ونک جمع شدند و برد شیرین تیم ملی کشورمان را جشن گرفتند.

Photo by : Unknown

8- تهران شب را نخوابید

Photo by : Unknown

9- شادی مردم در حوالی میدان صادقیه تهران

Photo by : Unknown

10- ایران - اسپانیا

Photo by : Unknown

11- بازی را نبردیم؛ اما اتفاقی بزرگتر رخ داد

اولین حضور فوتبالی خانم ها در ورزشگاه آزادی به بهانه پخش بازی ایران و اسپانیا.

Photo by : Unknown

12- دنبال کردن بازی در سالن سینما

Photo by : Unknown

13- با تمام وجود دروازه را بسته نگاه داشتند

«کسی را پیدا کن که از تو همانطوری محافظت کند که ایرانی ها، دروازه شان را پاسبانی می کنند.» این جمله را یک خبرگزاری ایتالیایی منتشر کرد و همه دنیا، به موافقت با آن پرداختند. ایرانی ها جان خود را نیز به پای دروازه شان می گذارند.

Photo by : Unknown

14- پدر و دختری 

این پدر، حالا می تواند همراه دخترش به ورزشگاه آزادی بیاید و خاطرات شیرینی از فوتبال برای کودکش بسازد.

Photo by : Unknown

15- ایران و فوتبال، برای همه 

Photo by : Unknown

16- چشم تمام ایران به روسیه است

Photo by : Unknown

17- گلی که آفساید شد

این تصویر پویا و دوست داشتنی در استان سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است. می بینیم که مردم این خطه، چطور به تلویزیون چشم دوخته اند و سرشار از شور و امید بازی تیم ملی کشورمان را تماشا می کنند.

Photo by : Unknown

18- ایران - پرتغال

Photo by : Unknown

19- ورزشگاه صدهزار نفره آزادی، مملو از جمعیت

Photo by : Unknown

20- کریس، حالا چطوری؟!

Photo by : Unknown

21- رونالدو محو درخشش ایرانی ها

به جرات می توان گفت رونالدو تنها در زمان گرفتن کارت زرد دیده شد. حتا حین زدن پنالتی، تمام توجه ها به درخشش بیرانوند بود.

Photo by : Unknown

22- قلب هشتاد میلیون ایرانی با شماست

بازی پایان گرفت و ایران پرتغال را متوقف کرد. اما تمامی ما ایرانی ها و حتا دنیا، حالا طور دیگری به تیم ملی ایران نگاه می کنیم. آن ها می درخشند، بیش از هم زمان دیگری...

Photo by : Unknown

23- خانم ها هم می توانند لیدر شوند

Photo by : Unknown

24- و باز هم اهتزاز پرچم ایران

Photo by : Unknown

سخن آخر

 به تماشای تصاویر تیم ملی کشورمان در جام جهانی نشستیم و محو تماشای هنرنمایی آن ها شدیم. شادی مردم را نیز از نظر گذراندیم و در شور و حال شان همراه شدیم.

نظر شما درباره این تصاویر چه بود؟

کدام لحظه فوتبال ایران درجام جهانی برای شما خاطره انگیز خواهد بود؟

کدام یک از این تصاویر را بیشتر پسندیدید؟

نظر خود را با ما در میان بگذارید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
Javad Akbari

تا کور شود هر آنکه نمیتواند خوشحالی این مردم را ببیند 

07 تیر 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.