karnaval.ir

نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 خرداد 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

سال های بسیار زیادی از پیدایش کره زمین می گذرد و این گذشت زمان، چهره زیستگاه مان را به کلی دگرگون کرده است. طبیعت و مناظری که امروزه تماشا می کنیم از شکل اولیه خود، بسیار فاصله دارند. بادها و باران و حتا سیلاب، چهره ای تازه به زمین بخشیده اند و طبیعت را مطابق میل خود نقش زده اند. 

شهر ژانگجیاجی (zhangjiajie) در کشور چین یکی از مناطقی ست که بسیار دستخوش فرسایش کره زمین شده است؛ و همین موضوع سبب شده تا منظره ای حیرت انگیز پیدا کند. هزاران سال پیش این منطقه سراسر کوه بود و حالا با گردش روزگار، صخره هایی باشکوه از جنس کوارتز در این منطقه پدیده آمده اند. گیاهان نیز دست به کار ننشسته اند و چهره سرکش این صخره ها را به پوششی سبز مزین کرده اند؛ اما جذابیت این منطقه به همین جا ختم نمی شود. زمانی که دولت چین از محبوبیت این منطقه میان گردشگران مطلع شد، از هرچه در چنته داشت استفاده کرد تا این منطقه را به معدنی گرانبها برای صنعت گردشگری تبدیل کند. جاده «خیابان به سوی بهشت»، آسانسور بایلونگ (Bailong Elevator)، پیاده رو شیشه ای کوه تیانمن (Tianmen Mountain) و ... همه و همه امکاناتی هستند که برای جذب گردشگر بیشتر در این منطقه ایجاد شده اند و صنعت گردشگری این منطقه را دگرکون کرده اند.

در ادامه از شهر ژانگجیاجی دیدن می کنیم اما پیش از آغاز سفرمان، بد نیست آشنایی کوتاهی با این منطقه داشته باشیم. این شهر در شمال غرب استان هونان (Hunan) در چین قرار گرفته است و 330 کیلومتر با مرکز استان هونان فاصله دارد. یکی از دلایل قابل توجه شهرت این منطقه را می توان فیلم تحسین شده آواتار (Avatar) دانست. برای ایده پردازی کوه‌های هله‌لویا (Hallelujah) در این فیلم از کوهستان‌های پارک ملی ژانگجیاجی الهام گرفته اند؛ همین سبب شد تا مسافران خارجی بسیاری به سوی این شهر روانه شوند. این سرزمین به خاطر قله های زیبا و پرهیبت، صخره های ستونی شکل، رودهای زلال، جنگل‌های انبوه و متراکم و غارهای آهکی در دنیا شهره است. در سال 1982، منطقه ژانگجیاجی اولین پارک‌ جنگلی ملی چین نام گرفت و در سال 1992، سازمان جهانی یونسکو نیز این منطقه را جزو میراث جهانی اش معرفی کرد.

می خواهیم گشتی مجازی در این منطقه داشته باشیم و از تماشای تصاویر آن لذت ببریم؛ نگاهی به طبیعت و حیات وحش منطقه بیندازیم و با تفریحات هیجانی ژانگجیاجی آشنا شویم.

با کارناوال همراه شوید و این سفر لذت بخش را به هیچ وجه از دست ندهید.

پل شیشه ای ژانگجیاجی چین

1- در مسیر بهشت

در تصویر، جاده هِوِن لینکینگ (Heaven-Linking Avenue) را می بینید که در انتها به کوه تیانمن (Tianmen Mountain) ختم می شود. بد نیست بدانید نام این جاده، در واژه به معنای خیابان متصل به بهشت است و به زیبایی و شکوه این منطقه اشاره می کند.

جاده هون لینکینگ اونو شهر ژانگجیاجی چین

2- به دنبال آرامش در طبیعت

این تصویر در دسامبر 2014 به ثبت رسیده است و مردی را در حال اجرای حرکات ورزشی در بلندی های شهر ژانگجیاجی نشان می دهد. بسیاری از افراد معتقدند که ورزش کردن در طبیعت، موجب دوستی میان انسان و محیط اطرافش می شود؛ همچنین در نشاط و روحیه فرد تاثیر به سزایی دارد.

ارتفاعات شهر ژانگجیاجی چین

3- دلبری طبیعت 

در پیش رو صخره هایی از جنس کوارتزیت را می بینید که رو به آسمان قد برافراشته اند؛ و پایین تر از آن ها جنگل های سرسبز چشم نوازی می کنند.

صخره های کوارتزیت در شهر ژانگجیاجی چین

4- دوست داشتنی های ژانگجیاجی

این میمون های بامزه، رزوس یا ماکاک رزوس (rhesus monkey) نام دارند و بیشتر در جنوب، شرق و جنوب شرقی آسیا زندگی می‌کند. در واقع این حیوانات بومی کشور چین هستند.

میمون رزوس ژانگجیاجی چین

5- پارک‌ جنگلی ملی ژانگجیاجی

صخره های فرسایش یافته جلوه ای بی نظیر به پارک‌ جنگلی ملی ژانگجیاجی (Zhangjiajie National Forest Park) داده اند. گذر زمان و تغییرات آب و هوایی دلیل به وجود آمدن این صخره های ستونی شکل هستند.

پارک‌جنگلی ملی ژانگجیاجی چین

6- باغ عدن را این جا بجویید.

پارک‌جنگلی ملی ژانگجیاجی چین

7- اولین پل طبیعی دنیا

این پل را اولین پل طبیعی دنیا می نامند که به دلیل فرسایش کوه ها شکل گرفته است. بد نیست بدانید این پل در منطقه خوش منظره و تاریخی ولینگ یانگ (Wulingyuan Scenic and Historic Interest Area) در نزدیکی شهر ژانگجیاجی قرار دارد.

اولین پل طبیعی دنیا ولینگ یانگ چین

8- دریاچه ای در میان کوهستان

در پیش رو منظره ای تماشایی از دریاچه آب شیرین بافینگ (Baofeng Lake) را می بینید که یک ذخیره‌گاه آب مصنوعی در منطقه ولینگ یانگ به شمار می رود. 

دریاچه بافینگ منطقه ولینگ یانگ کشور چین

9- مزرعه ای از جنس طلا، بالای صخره ها

مزرعه ژانگجیاجی کشور چین

10- باز هم جلوه ای دیدنی از صخره های کوارتزیت

صخره های کوارتزیت پارک‌جنگلی ملی ژانگجیاجی چین

11- در بهشت آرام گرفته است.

ماکاک کوچکی را می بینید که در پارک‌جنگلی ملی ژانگجیاجی اوقات فراغتش را سپری می کند.

میمون ماکاک رزوس پارک‌جنگلی ملی ژانگجیاجی چین

12- جامه پاییزی بر تن پارک‌ جنگلی ملی ژانگجیاجی 

پارک‌جنگلی ملی ژانگجیاجی چین

13- کابین های خط بهشت
در ولینگ یانگ سه خط تله کابین برای رفت و آمد گردشگران و تماشای چشم انداز بکر منطقه تعبیه شده است. در تصویر یکی از این سیستم ها را مشاهده می کنید.

سیستم تلکابین منطقه ولینگ یانگ چین

Wanthida Jittayanantakul

14- پارک جنگلی ژانگجیاجی در هاله ای از مه

پارک جنگلی ژانگجیاجی کشور چین

15- آسانسور تمام شیشه ای بایلونگ

اگر به گوشه راست تصویر دقت کنید بالابر بایلونگ (Bailong Elevator) را می بینید که برای لذت دو چندان مسافران ساخته شده است. این آسانسور تماما شیشه ای با 326 متر ارتفاع، فرصت تماشای چشم انداز زیبای ولینگ یانگ را به گردشگران می دهد. 

آسانسور بایلونگ منطقه ولینگ یانگ کشور چین

16- چشم اندازی غیر قابل باور

دخترک حین عبور از پل شیشه ای ژانگجیاجی (Zhangjiajie Glass Bridge) به منظره هولناک زیر پایش چشم دوخته است.

پل شیشه ای ژانگجیاجی کشور چین

Fred Dufour

17- قطاری به مقصد ژانگجیاجی

ژانگجیاجی کشور چین

18- کوه تیانمن و دروازه آن به سوی بهشت

در پیش روی تان جلوه ای پرصلابت از کوه تیانمن را می بینید؛ در بالای کوه نوعی دروازه طبیعی به چشم می خورد که از آن به عنوان دروازه بهشت (Heaven's Gate) یاد می کنند.

کوه تیانمن پارک جنگلی ژانگجیاجی کشور چین

19- گذرگاه عابرین در کوه تیانمن

گذرگاه کوه تیانمن ژانگجیاجی کشور چین

20- سرزمین موعود پارکور کارها

«نردبان آسمان به سوی دروازه بهشت» نام جالبی ست که برای این پله ها انتخاب کرده اند. اگر کمی دقت کنید موانعی را بر روی پله ها می بینید که برای مسابقه بین المللی پارکور در سال 2017 تعبیه شده بود.

پارک‌جنگلی ملی ژانگجیاجی کشور چین

Kraft Stoff

21- پرواز با لباس بالدار در آسمان ژانگجیاجی

ورزشکار ونزوئلایی حین دوره پنجم مسابقات پرواز با لباس بالدار (Wingsuit flying) بر فراز جاده «هِون لینکینگ» به پرواز در آمده است.

مسابقات پرواز با لباس بالدار ژانگجیاجی چین

Wang He

سخن آخر

به یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در چین سفر کردیم و طبیعت حیرت انگیزش را به تماشا نشستیم. دیدیم که چگونه گذشت زمان، این چهره اعجاب انگیز را در طبیعت ژانگجیاجی به وجود آورده است. از تفریحات و امکانات این منطقه هم دیدن کردیم و با ترسناکترین پل شیشه ای و بالابر دنیا نیز آشنا شدیم.

آیا از تماشای این تصاویر لذت بردید؟

نظرتان درباره امکانات تفریحی این منطقه چیست؟

آیا تاکنون به این منطقه سفر کرده اید؟ تجربه ها و خاطرات خود را با ما در میان بگذارید.

اون بیرون پر از شگفتیه و من می خوام گوشه ای از این شگفتی ها رو بهتون نشون بدم.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.