ویدیو HD
نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 خرداد 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

سال های بسیار زیادی از پیدایش کره زمین می گذرد و این گذشت زمان، چهره زیستگاه مان را به کلی دگرگون کرده است. طبیعت و مناظری که امروزه تماشا می کنیم از شکل اولیه خود، بسیار فاصله دارند. بادها و باران و حتا سیلاب، چهره ای تازه به زمین بخشیده اند و طبیعت را مطابق میل خود نقش زده اند. 

شهر ژانگجیاجی (zhangjiajie) در کشور چین یکی از مناطقی ست که بسیار دستخوش فرسایش کره زمین شده است؛ و همین موضوع سبب شده تا منظره ای حیرت انگیز پیدا کند. هزاران سال پیش این منطقه سراسر کوه بود و حالا با گردش روزگار، صخره هایی باشکوه از جنس کوارتز در این منطقه پدیده آمده اند. گیاهان نیز دست به کار ننشسته اند و چهره سرکش این صخره ها را به پوششی سبز مزین کرده اند؛ اما جذابیت این منطقه به همین جا ختم نمی شود. زمانی که دولت چین از محبوبیت این منطقه میان گردشگران مطلع شد، از هرچه در چنته داشت استفاده کرد تا این منطقه را به معدنی گرانبها برای صنعت گردشگری تبدیل کند. جاده «خیابان به سوی بهشت»، آسانسور بایلونگ (Bailong Elevator)، پیاده رو شیشه ای کوه تیانمن (Tianmen Mountain) و ... همه و همه امکاناتی هستند که برای جذب گردشگر بیشتر در این منطقه ایجاد شده اند و صنعت گردشگری این منطقه را دگرکون کرده اند.

در ادامه از شهر ژانگجیاجی دیدن می کنیم اما پیش از آغاز سفرمان، بد نیست آشنایی کوتاهی با این منطقه داشته باشیم. این شهر در شمال غرب استان هونان (Hunan) در چین قرار گرفته است و 330 کیلومتر با مرکز استان هونان فاصله دارد. یکی از دلایل قابل توجه شهرت این منطقه را می توان فیلم تحسین شده آواتار (Avatar) دانست. برای ایده پردازی کوه‌های هله‌لویا (Hallelujah) در این فیلم از کوهستان‌های پارک ملی ژانگجیاجی الهام گرفته اند؛ همین سبب شد تا مسافران خارجی بسیاری به سوی این شهر روانه شوند. این سرزمین به خاطر قله های زیبا و پرهیبت، صخره های ستونی شکل، رودهای زلال، جنگل‌های انبوه و متراکم و غارهای آهکی در دنیا شهره است. در سال 1982، منطقه ژانگجیاجی اولین پارک‌ جنگلی ملی چین نام گرفت و در سال 1992، سازمان جهانی یونسکو نیز این منطقه را جزو میراث جهانی اش معرفی کرد.

می خواهیم گشتی مجازی در این منطقه داشته باشیم و از تماشای تصاویر آن لذت ببریم؛ نگاهی به طبیعت و حیات وحش منطقه بیندازیم و با تفریحات هیجانی ژانگجیاجی آشنا شویم.

با کارناوال همراه شوید و این سفر لذت بخش را به هیچ وجه از دست ندهید.

Photo by : Unknown

1- در مسیر بهشت

در تصویر، جاده هِوِن لینکینگ (Heaven-Linking Avenue) را می بینید که در انتها به کوه تیانمن (Tianmen Mountain) ختم می شود. بد نیست بدانید نام این جاده، در واژه به معنای خیابان متصل به بهشت است و به زیبایی و شکوه این منطقه اشاره می کند.

Photo by : Unknown

2- به دنبال آرامش در طبیعت

این تصویر در دسامبر 2014 به ثبت رسیده است و مردی را در حال اجرای حرکات ورزشی در بلندی های شهر ژانگجیاجی نشان می دهد. بسیاری از افراد معتقدند که ورزش کردن در طبیعت، موجب دوستی میان انسان و محیط اطرافش می شود؛ همچنین در نشاط و روحیه فرد تاثیر به سزایی دارد.

Photo by : Unknown

3- دلبری طبیعت 

در پیش رو صخره هایی از جنس کوارتزیت را می بینید که رو به آسمان قد برافراشته اند؛ و پایین تر از آن ها جنگل های سرسبز چشم نوازی می کنند.

Photo by : Unknown

4- دوست داشتنی های ژانگجیاجی

این میمون های بامزه، رزوس یا ماکاک رزوس (rhesus monkey) نام دارند و بیشتر در جنوب، شرق و جنوب شرقی آسیا زندگی می‌کند. در واقع این حیوانات بومی کشور چین هستند.

Photo by : Unknown

5- پارک‌ جنگلی ملی ژانگجیاجی

صخره های فرسایش یافته جلوه ای بی نظیر به پارک‌ جنگلی ملی ژانگجیاجی (Zhangjiajie National Forest Park) داده اند. گذر زمان و تغییرات آب و هوایی دلیل به وجود آمدن این صخره های ستونی شکل هستند.

Photo by : Unknown

6- باغ عدن را این جا بجویید.

Photo by : Unknown

7- اولین پل طبیعی دنیا

این پل را اولین پل طبیعی دنیا می نامند که به دلیل فرسایش کوه ها شکل گرفته است. بد نیست بدانید این پل در منطقه خوش منظره و تاریخی ولینگ یانگ (Wulingyuan Scenic and Historic Interest Area) در نزدیکی شهر ژانگجیاجی قرار دارد.

Photo by : Unknown

8- دریاچه ای در میان کوهستان

در پیش رو منظره ای تماشایی از دریاچه آب شیرین بافینگ (Baofeng Lake) را می بینید که یک ذخیره‌گاه آب مصنوعی در منطقه ولینگ یانگ به شمار می رود. 

Photo by : Unknown

9- مزرعه ای از جنس طلا، بالای صخره ها

Photo by : Unknown

10- باز هم جلوه ای دیدنی از صخره های کوارتزیت

Photo by : Unknown

11- در بهشت آرام گرفته است.

ماکاک کوچکی را می بینید که در پارک‌جنگلی ملی ژانگجیاجی اوقات فراغتش را سپری می کند.

Photo by : Unknown

12- جامه پاییزی بر تن پارک‌ جنگلی ملی ژانگجیاجی 

Photo by : Unknown

13- کابین های خط بهشت
در ولینگ یانگ سه خط تله کابین برای رفت و آمد گردشگران و تماشای چشم انداز بکر منطقه تعبیه شده است. در تصویر یکی از این سیستم ها را مشاهده می کنید.

Photo by : Wanthida Jittayanantakul

14- پارک جنگلی ژانگجیاجی در هاله ای از مه

Photo by : Unknown

15- آسانسور تمام شیشه ای بایلونگ

اگر به گوشه راست تصویر دقت کنید بالابر بایلونگ (Bailong Elevator) را می بینید که برای لذت دو چندان مسافران ساخته شده است. این آسانسور تماما شیشه ای با 326 متر ارتفاع، فرصت تماشای چشم انداز زیبای ولینگ یانگ را به گردشگران می دهد. 

Photo by : Unknown

16- چشم اندازی غیر قابل باور

دخترک حین عبور از پل شیشه ای ژانگجیاجی (Zhangjiajie Glass Bridge) به منظره هولناک زیر پایش چشم دوخته است.

Photo by : Fred Dufour

17- قطاری به مقصد ژانگجیاجی

Photo by : Unknown

18- کوه تیانمن و دروازه آن به سوی بهشت

در پیش روی تان جلوه ای پرصلابت از کوه تیانمن را می بینید؛ در بالای کوه نوعی دروازه طبیعی به چشم می خورد که از آن به عنوان دروازه بهشت (Heaven's Gate) یاد می کنند.

Photo by : Unknown

19- گذرگاه عابرین در کوه تیانمن

Photo by : Unknown

20- سرزمین موعود پارکور کارها

«نردبان آسمان به سوی دروازه بهشت» نام جالبی ست که برای این پله ها انتخاب کرده اند. اگر کمی دقت کنید موانعی را بر روی پله ها می بینید که برای مسابقه بین المللی پارکور در سال 2017 تعبیه شده بود.

Photo by : Kraft Stoff

21- پرواز با لباس بالدار در آسمان ژانگجیاجی

ورزشکار ونزوئلایی حین دوره پنجم مسابقات پرواز با لباس بالدار (Wingsuit flying) بر فراز جاده «هِون لینکینگ» به پرواز در آمده است.

Photo by : Wang He

سخن آخر

به یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در چین سفر کردیم و طبیعت حیرت انگیزش را به تماشا نشستیم. دیدیم که چگونه گذشت زمان، این چهره اعجاب انگیز را در طبیعت ژانگجیاجی به وجود آورده است. از تفریحات و امکانات این منطقه هم دیدن کردیم و با ترسناکترین پل شیشه ای و بالابر دنیا نیز آشنا شدیم.

آیا از تماشای این تصاویر لذت بردید؟

نظرتان درباره امکانات تفریحی این منطقه چیست؟

آیا تاکنون به این منطقه سفر کرده اید؟ تجربه ها و خاطرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET