ویدیو HD
بیتا عزیزی

انتشار

05 فروردین 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نیویورک شهر معروف و پرآوازه دنیاست و به خاطر موقعیت ویژه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی که دارد، بسیاری آن را به عنوان پایتخت جهان می شناسند. این شهر پرجمعیت و شبانه روزی وسیع ترین شهر جهان است و با بیش از 50 آسمان خراش مرتفع تر از 200 متر، بلندقامت ترین شهر جهان نیز محسوب می شود. دلایل فراوانی وجود دارد که موجب محبوبیت این شهر بین آمریکایی ها و البته تمام مردم دنیاست و بسیاری از ثروتمندان جهان ساکن این شهر هستند. مهم ترین نماد ایالات متحده آمریکا، برج آزادی است که در جزیره آزادی بندر نیویورک واقع شده است. این برج زیبا و مشهور، هدیه کشور فرانسه به مناسبت یکصدمین سالگرد استقلال آمریکا از بریتانیا است و در سال 1886 به عنوان نماد دوستی بین دو کشور به آمریکا تقدیم شده است. همچنین مقر رسمی سازمان ملل متحد در شهر نیویورک واقع شده و بزرگترین بازار بورس جهان نیز در خیابان وال استریت نیویورک است. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد نیویورک قطار شهری آن است که در واقع طولانی ترین خط متروی جهان محسوب می شود. پارک مرکزی نیویورک که گران ترین زمین ها در تمام این شهر اطراف آن واقع شده اند، موزه هایی چون موزه گوگونهایم و موزه متروپولیتن، کتابخانه عمومی نیویورک از مهم ترین و جامع ترین کتابخانه های جهان به شمار می آید و سالن اپرای متروپولیتن و هزاران مکان مهم و زیبای دیگر از شاخصه های اصلی شهرت و اعتبار نیویورک هستند. 

همه این ها دلایل محکمی است برای مهمانان این شهر که دل کندن از نیویورک را برایشان سخت کند. امروز هم قصد داریم با تصاویری از نیمه شب نیویورک همراهتان باشیم و روشنی این شهر بی خواب را با شما به نظاره بنشینیم. برای همین منظور به سراغ تصاویری از خانم مارسلا نواک (Marcela Nowak) رفتیم که دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه های تعاملی مخابرات دانشگاه نیویورک است. او همچنین عکاس و طراح صنعتی است، عاشق ورزش، آشپزی، عکاسی و مسافرت است. همچنین پیاده روی در شب و نیمه شب را بسیار دوست دارد. پیش از آن که ساکن نیویورک شود زمان زیادی را صرف کوه نوردی و مسافرت می کرد اما اکنون که به دلیل مشغله های فراوان در کلان شهر زمان زیادی ندارد و از آنجایی که شب زنده دار است ترجیح می دهد شب ها به پیاده روی برود و در این میان به کمک دوربینش تصاویر شگفت انگیز فراوانی از نیویورک به ثبت رسانده است. او معتقد است تنها زمانی که می توانید با آرامش و مسالمت آمیز در میدان تایمز قدم بزنید و یا با خیال راحت در بزرگراه ها برانید و از ترافیک آشفته نشوید همین نیمه های شب است. 

کارناوال شما را به تماشای نیویورک دوست داشتنی مارسلا دعوت می کند.

شب های نیویورک

1- ابرهای سیاه لحافی سنگین بر سر شهر کشیده اند

شب های نیویورک

2- برج های روشن به سان شمش های طلا

شب های نیویورک

3- در گوشه و کنار شهر کافه هایی برای شبگردان و پرسه زنان بیدارند!

شب های نیویورک

4- خورشید آرام آرام به شهر نور می پاشد.

شب های نیویورک

5- ابرهای سرگردان در آسمان شهر بی خواب

شب های نیویورک

6- رفت و آمدهایی که زمان نمی شناسد.

شب های نیویورک

7- در و دیوار محله های نیویورک خواب ندارند

شب های نیویورک

8- اسب های بی سوار، آرام گرفته در اصطبل عروسکی

شب های نیویورک

9- پیاده روی پل بروکلین در خلوت ترین زمان ممکن

شب های نیویورک

10- تیرهای درخشان زمین آسمان را نشانه رفته اند.

شب های نیویورک

11- کتابخانه عمومی شهر در خوابی سنگین

شب های نیویورک

12- گرافیتی های هالووینی در و دیوار شهر

شب های نیویورک

13- در حصار آسمان خراش های با ابهت

شب های نیویورک

14- صاعقه های سهمگین به مصاف شهر همیشه درخشان رفته اند

شب های نیویورک

15- دوستی دیرینه چرخ و فلک جین و پل بروکلین

شب های نیویورک

سخن آخر

از آرامش و زیبایی شهر مسکوت لذت بردید؟

تماشای تصاویر مارسلا نواک برای شما هم جذاب و چشم نواز بودند؟

آیا شما هم از طرفداران کلان شهر نیویورک هستید؟

ما در کارناوال پذیرای نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET