karnaval.ir

پرستو مقدم

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 آذر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

چطور می توان در این جهان پهناور زندگی کرد و زیبایی حیرت انگیز حیات وحش را نادیده گرفت؟ حیوانات گوناگون در نقاط مختلف جهان زندگی می کنند و هر یک رنگ و ظاهری خاص و شیوه ی زندگی مخصوص به خود را دارند. انسان نیز که از آغاز خلقتش همواره در حال کنجکاوی در ابعاد جهان پیرامونش بوده، با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن ابزار عکاسی، بخشی از وقتش را به عکاسی از حیوانات و نحوه ی زیستن آن ها اختصاص داده است.

امروزه عکاسی کردن از مناظر ناب طبیعی و حیوانات و حشرات، به عنوان حرفه ای پرطرفدار شناخته می شود و عکاسان بسیاری برای ثبت جلوه های خاص دنیای حیوانات، ساعت ها و حتی روزها و ماه ها زمان صرف می کنند. برخی از عکاسان حیات وحش نیز در واقع ماجراجویان و دوستداران این حیوانات هستند که در حین انجام تحقیقات و مطالعه بر روی آن ها، صحنه های جالبی که می بینند را به ثبت می رسانند. 

خبرگزاری بریتانیایی گاردین (The Gaurdian) یکی از وبسایت هایی است که مجموعه های کم نظیری از تصاویر حیات وحش و طبیعت را منتشر می کند. در نوامبر سال 2017، اِریک هیلِیر (Eric Hilaire)، یکی از نویسندگان این وبسایت، موضوع یکی از مجموعه ها را به حیات وحش و زیبایی های طبیعت اختصاص داده و گوشه‌ای از زیبایی های این کره ی خاکی را به گونه ای متفاوت به نمایش گذاشته است. زیبایی خارق العاده ی تصاویر این مجموعه سبب گشت تا ما نیز بخواهیم دوستان خود در کارناوال را در لذت تماشای آن ها شریک کنیم. اگر شما هم یکی از دوستداران حیوانات هستید و به طبیعت چشم نواز علاقه دارید، تصاویر این مطلب را از دست ندهید.

خبرگزاری گاردین

1- پرنده ی سیاه، درحال خوردن سیب قرمز | آلمان

این تصویر در شهر کاوفبویرن (Kaufbeuren) واقع در جنوب آلمان به ثبت رسیده است.

پرنده سیاه در آلمان

Karl Josef

2- میمون دماغ‌سربالای سیاه و بازیگوش | تبت 

این عکس در استان دیقن، یا دِکن (Deqen-Diqen) تبت به ثبت رسیده است.

میمون دماغ‌سربالا در تبت

Xinhua

3- زرین پوش |  آلمان

درخت "سیاه کاج زرین" را می بینید که در میان درختان پوشیده از برف شهر بایریشتسل (Bayrischzell)، قد برافراشته و دلبری می کند. 

کاج اروپایی در آلمان

Matthias Schrader

4- برنده بخش رفتار حیوانات در مسابقه عکاسی حیات وحش بریتانیا 2017

"در تمام 15 سالی که با گورکن ها کار می کردم، هرگز ندیده بودم یکی از آن ها در فضای آزاد بنشیند و به خاراندن خودش مشغول شود. من پشت یک درخت و در جهت باد نشسته بودم، پس خوب بود که گورکن پشت به من داشت و نشان می داد که حضورم چطور نامحسوس و بی اهمیت است." این ها را اندرو پارکینسون (Andrew Parkinson)، یکی از برندگان مسابقه ی عکاسی حیات وحش بریتانیا در سال ۲۰۱۷ می گوید.

گورکن بریتانیایی

Andrew Parkinson

5- غرق در سرخی غروب | آلمان

عکس این گوزن در منطقه اُدِربِروک (Oderbruch) در شمال شرقی آلمان گرفته شده است.

گوزنی در شمال شرق آلمان

Patrick Pleul

6- پرواز اردک های دم تیز | هند

به این پرندگان فیلوش یا اردک دم تیز (Pintail Ducks) می گویند که در منطقه ی موریگان (Morigaon)، یکی از مناطق ایالت آسام (Assam) هند پرواز می کنند.

اردک های دم دراز هند

Biju Boro

7- سنجاب قرمز بازیگوش | اسکاتلند

این سنجاب قرمز (Red Squirrel) از درون جعبه به بیرون سرک می کشد. سنجاب بازیگوش در این جعبه قرار داده شده و از شهرستان موری (Moray) به پلاکتون (Plockton) منتقل گردیده است. 

این عکس از تصاویر شرکت کننده در مسابقه عکاسی حیات وحش 2017 بریتانیا بوده است.

سنجاب قرمز در اسکاتلند

Peter Cairns

8- تقابل حشرات حیرت انگیز | انگلستان

یک سرگین‌مگسان (Dung Fly) طلایی رنگ در  مقابل پروانه ی لاجوردی نر (Male Common Blue Butterfly) عرض اندام می کند. این عکس زیبا در شهرک میلتون کینز (Milton Keynes) شکار شده است. 

پروانه لاجوردی و سرگین‌مگسان

Ian Johnston

9- لحظه شکار | کره جنوبی

عقاب ماهی‌گیر (Osprey) گرسنه، برفراز رود نمدا (Nmadae) در شهر گانگ نئونگ (Gangneung) کره جنوبی ماهی کوچکی را شکار می کند.

عقاب ماهی گیر در کره جنوبی

YONHAP

10- تار عظیم عنکبوت درازآرواره | اورشلیم

عنکبوت های درازآروازه (Long-Jawed Spiders) تارهایی عظیم بر شاخ و برگ گیاهان تنیده اند. این تصویر در کناره های رودخانه سورک (Soreq creek) در اورشلیم (Jerusalem) عکسبرداری شده است.

تار عنکبوت درازآرواره

Ronen Zvulun

11- چریدن بزهای وحشی | بریتانیا

در گوشه ای از تپه های شِویوت (Cheviot Hills) واقع در مرز انگلیس-اسکاتلند، بزهای وحشی سیاه رنگی را می بینیم که به چَرا مشغولند. این گله، عنوان خالص ترین نسل در گونه ی خود را یدک می کشند و پیشینه ی آن ها به دوران نوسنگی باز می گردد. بزهای وحشی، سال ها پیش از خاور میانه به بریتانیا منتقل شدند.

بزهای وحشی در مرز انگلیس-اسکاتلند

Chris Strickland

12- فُک فیلی جنوبی | جزایر فالکلند

شکار صحنه ای از فُک فیلی (Elephant Seal) در فالکلند (Falkland)

فُک فیلی جنوبی

Kevin Elsby

13- دوستداران محیط زیست | آمریکا

عده ای از دوستداران محیط زیست در حال بررسی اجساد پرندگان، در سواحل غربی ایالات متحده آمریکا هستند و نتیجه ی تحقیقات آن ها به عنوان شاخصی برای سلامت محیط زیست ساحلی آمریکا به کار می رود. این تصویر در شهر اوشن شورز (Ocean Shores) ایالت واشنگتن به ثبت رسیده است.

بررسی اجساد پرندگان در ساحل غربی آمریکا

Elaine Thompson

14- کوسه های ببری صید شده | اندونزی

این عکس در یکی از بنادر شهر باندا آسه (Banda Aceh) گرفته شده است.

صید کوسه ببری در اندونزی

Chaideer Mahyuddin

15- قاچاق عاج فیل | تایلند

تعدادی عاج فیل آفریقایی که در گمرک بانکوک توقیف شده است. 43 عاج در این محموله وجود داشته که در پرواز کنگو به تایلند مصادره شده اند و قیمت برخی از آن ها به 181000 دلار نیز می رسد.

قاچاق عاج فیل

Narong Sangnak

۱۶- پرواز در اوج | هلند

تصویری از سُنقُر خاکستری ماده (Hen harrier) در آسمان استان فلیوولاند (Flevoland)

سنقر یا سُنقار پرنده ای شکاری از خانواده عقابیان است که روزها به پرواز در می آید.

سنقر خاکستری در آسمان هلند

Gert Jan

17- مهر مادری | برلین

میمون ماده ای از گونه ی توک ماکاک (Toque Macaque) در باغ وحش برلین به فرزند کوچک خویش غذا می دهد.

ohn Macdougall

سخن آخر

بار دیگر جلوه ای از حیات وحش و گوشه هایی از طبیعت بی نقص را دیدیم، لذت بردیم و به فکر فرو رفتیم.

شما در میان این عکس ها، بیشتر تحت تاثیر کدام تصویر قرار گرفتید؟

چه نظری در مورد عکاسی از حیات وحش و فعالان این رشته دارید؟

آیا تا به حال اقدام به عکاسی از حیوانات یا مناظر طبیعی کرده اید؟

تجربیات خود را با ما و دوستان کارناوالی خود در میان بگذارید.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.