ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 مهر 1396

به روز رسانی

01 تیر 1398

«هزینه های سفر به ابوظبی» اطلاعات بسیاری را در اختیار شما می گذارد: از هزینه و اطلاعات ویزای ابوظبی برای ایرانیان بگیرید تا قیمت تورهای ابوظبی یکی از تنها چیزهایی است که می توانید در این مقاله بیابید. هزینه های اقامت، خوراک، تفریح و مکالمه از جمله مواردی است که در این مطلب خواهید دید و همچنین در کنار این موارد، نکات مفیدی درباره ابوظبی می آموزید.همراه کارناوال به ابوظبی بیایید تا ببینیم برای سفر به پایتخت پر زرق و برق امارات متحده عربی، چه هزینه هایی نیاز است.

آشنایی مختصر با ابوظبی، پایتخت امارات

همان طور که می دانید، ابوظبی، پایتخت کشور امارات و البته دومین شهر بزرگ و پرجمعیت این کشور می باشد. ابوظبی درست در حاشیه خلیج همیشگی فارس قرار گرفته و یکی دیگر از جذاب ترین مقاصد امارات متحده عربی می باشد که به امکانات و تفریحات مدرنی مجهز است و البته از دیدنی های طبیعی هم چیزی کم ندارد. جالب است بدانید که در سال 2016 نزدیک 4.4 میلیون گردشگر به این شهر سفر کردند و آمار بازدیدکنندگان ابوظبی را به نسبت سال 2015 افزایش دادند. از جمله جاذبه های گردشگری معروف ابوظبی می توان به شهربازی جذاب فراری ورلد که بزرگ ترین شهربازی سرپوشیده دنیاست اشاره کرد. خوب است بدانید سالانه بسیاری از گردشگران، از دبی به ابوظبی می روند تا در این شهربازی، هیجان را به سرعت فراری تجربه کنند. البته که دنیای فراری تنها جاذبه ی ابوظبی نیست و از دیگر دیدنی های این شهر کویری می توان به مسجد باشکوه شیخ زاید، پارک ملی حفاظت شده حرا، کارتینگ یاس و البته مراکز خرید مجلل و مشهورش اشاره کرد. در ادامه با دیگر دانستنی های شهر ابوظبی آشنا می شوید:

1- همان طور که انتظار می رود زبان رسمی کشور امارات متحده عربی، عربی می باشد اما زبان هایی مانند انگلیسی و فارسی نیز در این کشور رایج هستند.

2- در حال حاضر ساعت رسمی امارات متحده عربی 30 دقیقه از ایران جلوتر است.

3- واحد پول رسمی این کشور درهم می باشد.

4- دین رسمی کشور امارات متحده عربی اسلام است، اما شهر ابوظبی به مساجد محدود نمی شود و به سبب تحمل بالای مذهبی اش شناخته شده است. شما در این شهر مساجد را در کنار کلیسای مسیحیان، معابد هندو و سیک خواهید دید.

5- پیش شماره و شماره های ضروری:

پیش شماره امارات متحده عربی: 971+

پیش شماره شهر: 02

شماره پلیس: 999

شماره آتش نشانی: 997

آمبولانس: 998

6- پایانه هوایی شهر: فرودگاه بین المللی ابوظبی | Abu Dhabi International Airport: این فرودگاه فاصله ای 32 کیلومتری از مرکز شهر ابوظبی داشته و دارای 3 ترمینال مختلف است.

7- آب شهر ابوظبی از لحاظ سلامت در وضعیت خوبی قرار دارد اما طعم چندان خوشایندی ندارد، چرا که از تصفیه و نمک زدایی آب دریا به دست آمده است. به همین جهت توصیه می شود برای نوشیدن آب، از بطری های آب معدنی استفاده کنید.

8- در ابوظبی بهترین بیمارستان های و کلینیک های درمانی را خواهید دید، اما باید بدانید که هزینه ها بسیار بالا هستند و بهترین کار داشتن بیمه نامه پزشکی در حین سفر به شهر ابوظبی است.

Photo by : Unknown

واحد پول و سطح قیمت شهر ابوظبی

واحد پول کشور امارات متحده عربی، درهم می باشد که با حروف اختصاری (AED) نشان داده می شود و شما در حال حاضر هر

1 درهم امارات
(3,000تومان)
است. خوب است بدانید که برای تهیه درهم کافیست تا به صرافی های شهر خودتان مراجعه کنید و یا با خود دلار ببرید و در آن جا به درهم تبدیل کنید. 

از جمله اسکانس های رایج امارات می توان به 5 درهمی (قهوه ای)، 10 درهمی (سبز)، 20 درهمی (آبی)، 50 درهمی (بنفش)، 100 درهمی (قرمز)، 200 درهمی (نارنجی)، 500 درهمی (آبی) و 1000 درهمی (قهوه ای ارغوانی) و همچنین سکه های 1، 50 و 25 فلسی اشاره کرد. هر درهم برابر با 100 فلس است. 

ارزیابی هزینه 

کشور امارات متحده عربی 67 مین کشور گران جهان و شهر ابوظبی پس از دبی، دومین شهر گران این کشور است. بنابراین با انتخاب ابوظبی، شهر گرانی را برای سفر برگزیدید و می توانید انتظار تفاوتی 60 تا 260 درصدی از هزینه های بالای ابوظبی در مقایسه با تهران داشته باشید.

Photo by : Unknown

مدارک و هزینه های قبل سفر 

پیش از شروع سفر باید برای گرفتن پاسپورت و یا گذرنامه اقدام کنید که طبیعتا در حین گرفتن این مدرک هزینه هایی در پیش روی شما قرار دارد.

  هزینه های گذرنامه عبارت اند از:

  1- هزینه 

  1,000 تومان
  بابت شناسه

  2- هزینه 

  3,750 تومان
  به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری

  3- هزینه 

  100,000 تومان
  برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه

  4- هزینه 

  36,980 تومان
  بابت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست

  + دیگر مدرک مورد نیاز برای سفر به شهر دبی ویزا یا روادید است که در ادامه نحوه گرفتن و هزینه های آن را به طور کامل برای شما شرح داده ایم. 

  Photo by : Unknown

  ویزای امارات

  گرفتن ویزا برای سفر به شهر ابوظبی با دیگر شهرهای خارجی متفاوت است. تنها راه دریافت ویزا مراجعه به آژانس های مسافرتی و از طریق کارگزاران است. شرایط و هزینه های دریافت ویزای امارات را در زیر آورده ایم:

  ویزای عادی 14 روزه: حدود 

  290 درهم امارات
  (1,010,000تومان)
  تا
  320 درهم امارات
  (1,115,000تومان)

  ویزای فوری 14 روزه: حدود

  370 درهم امارات
  (1,289,000تومان)
  تا 
  480 درهم امارات
  (1,672,000تومان)

  ویزای عادی 1 ماهه: حدود

  340 درهم امارات
  (1,184,000تومان)

  ویزای فوری 1 ماهه: حدود

  420 درهم امارات
  (1,463,000تومان)

  ویزا عادی سه ماهه: حدود

  890 درهم امارات
  (3,101,000تومان)

  ویزای مولتی سه ماهه: حدود

  1,990 درهم امارات
  (6,934,000تومان)

  راه های تهیه ویزای امارات

  1- در صورتی با پرواز الاتحاد به ابوظبی سفر می کنید، می توانید برای ویزا نیز به همین شرکت هواپیمایی درخواست دهید.

  2- در صورتی که با استفاده از تورهای مسافرتی به ابوظبی می روید، می توانید برای دریافت ویزای ابوظبی به این آژانس های مسافرتی مراجعه کنید.

  3- خوب است بدانید که بسیاری از هتل های 5، 4 و 3 ستاره نیز می توانند برای میهمانان خود تقاضای ویزا نمایند. البته این موضوع شامل تمام هتل های ابوظبی نمی شود و اگر به دنبال چنین امکانی هستید، حتما ویژگی ها و مزایای هتل انتخابی خود را کنترل کنید.

  4- توجه داشته باشید که گرچه هتل ها، آژانس های مسافرتی و شرکت هواپیمایی اتحاد می توانند برای دریافت ویزای شما تقاضا دهند، اما شما باید به منظور انجام کارهای اداری، زمان لازم را در نظر بگیرید و پیش از موعد سفر برای دریافت ویزا اقدام کنید. همچنین توجه داشته باشید که رد شدن درخواست ویزای شما هیچ مسئولیتی را به عهده ی ارگان ها و شرکت های ذکر شده نمی گذارد. 

  خوب است بدانید در آینده ای نزدیک به طور جداگانه و مفصل به انواع ویزای امارات متحده عربی و راه های دریافت آن خواهیم پرداخت.

  Photo by : Unknown

  راه های سفر به ابوظبی و هزینه ها

  در کل این که برای سفر به هر مقصدی راه های زمینی یا هوایی را انتخاب کنید، به عوامل مختلفی چون روحیه ماجراجوی شما، شرایط جسمانی، میزان مسئولیت پذیری و البته هزینه مدنظرتان بستگی دارد. اما شرایط برای سفر به ابوظبی قدری متفاوت است، چرا که راه زمینی وجود ندارد و در عوض می توانید از سفر دریایی استفاده کنید. بنابراین برای رسیدن به ابوظبی دو راه پیش روی شماست: انتخاب مسیر هوایی و یا استفاده از کشتی ها و گردش در خلیج فارس. در ادامه همراه ما باشید تا هر یک از این راه ها را بررسی کنیم و هزینه های هر یک را بدانیم. 

  راه‌های مختلف سفر به ابوظبی عبارت اند از:

  1- تورهای دبی

  2- شخصی:  1) هوایی

                  2) ترکیبی

  عوارض خروج از کشور

  خوب است بدانید که عوارض خروج از کشور برای بار اول 220 هزار تومان، بار دوم 330 هزار تومان و بار سوم به بعد 440 هزار تومان است که می توانید آن را به صورت اینترنتی در این جا و یا با سایر راه های الکترونیکی پرداخت کنید. 

  Photo by : Unknown

  1- تورهای ابوظبی

  باید بدانید بر خلاف دبی که بسیار مورد توجه است، تورهای ابوظبی طرفدار چندانی در کشور ما ندارد و به راحتی پیدا نمی شوند. تنها می توان گفت که هزینه این تورها بسته به زمان سفر، تعداد روزها، محل اقامت و نوع آژانس مسافرتی متفاوت هستند. از دیگر اطلاعاتی که درباره این تورها می توانید داشته باشید، آن است که بسیاری اوقات می توانید تورهای ترکیبی دبی و ابوظبی را انتخاب کید و با یک تیر دو نشان بزنید. در این تورها معمولا یک یا دو روز را به گردش در پایتخت امارات اختصاص می دهند.

  همچنین خوب است بدانید که گاه در زمستان و ایام عید و نوروز، تورهای دریایی ابوظبی و دبی به چشم می خورند. در این تورها سوار بر کشتی، از چند شهر مختلف امارات بازدید می کنید و هزینه آن ها بسته به نوع کابین، بین 3 میلیون تا 45 میلیون تومان متفاوت است.

  برای انتخاب تور مناسب چه کنیم؟

  2- سفر شخصی

  یکی از راه هایی که اغلب از چشم جهانگردان و علاقمندان سفر ایرانی دور می ماند، برنامه ریزی شخصی سفر است. یعنی این بار به جای آن که به سراغ آژانس های مسافرتی و تورها بروید، خودتان دست به کار شوید، هزینه ها را برآورد کنید و بنا به شرایط و علایق خود برنامه سفر بریزید.

  البته باید بدانید که برای سفر شخصی به شهر ابوظبی، راه های متنوعی وجود ندارد و راحت ترین گزینه پیش روی شما، مسیرهای هوایی است. البته این تنها راه موجود برای سفر به ابوظبی نیست و اگر دنبال مسیرهای کم هزینه تر و هیجان انگیزتر هستید، می توانید از راه های ترکیبی استفاده کنید.

  1) مسیر هوایی

  برای آن که با استفاده از هواپیما به ابوظبی برسید، باید بدانید که متأسفانه برای سفر به پایتخت امارات، پرواز ایرانی و مستقیمی وجود ندارد و تنها پرواز مستقیم از تهران به ابوظبی، مربوط به هواپیمایی الاتحاد امارات می شود.

  هزینه پروازهای تهران-ابوظبی در مسیر یک طرفه: حدود

  1,300 درهم امارات
  (4,530,000تومان)
  تا
  2,300 درهم امارات
  (8,015,000تومان)

   از دیگر گزینه های پیش روی شما، استفاده از پروازهای توقف دار و یا غیر مستقیم خارجی است.

  پروازهای توقف دار تهران-ابوظبی در مسیر یک طرفه: حدود

  380 دلار
  (4,370,000تومان)
  تا
  2,500 دلار
  (28,750,000تومان)

  Photo by : Unknown

  2) راه های ترکیبی

   اگر دنبال آن هستید که هزینه های سفر خود را کاهش دهید و یا رنگی از هیجان به سفرتان بیافزایید، راه پیشنهادی ما می تواند گزینه های مناسبی برای شما باشند:

  سفر دریایی + زمینی

  به طور مثال می توانید ابتدا از ایران و با کشتی به دبی بروید و سپس با دیگر وسایل نقلیه و از راه زمینی خود را به ابوظبی برسانید.

  برای آن که با کشتی به دبی بروید، ابتدا خودتان را به شهر بندر لنگه برسانید. در صورت مساعد بودن هوا و بسته به شرکت کشتی رانی شما، روزهای حرکت و ساعات رفت و برگشت متفاوت است. اغلب در ساعات 10 و 11 صبح از بندر لنگه خارج شده و بعدازظهر حدود 3 تا 5 نیز به ایران بازمی گردند. همچنین خوب است بدانید از بندرلنگه تا شهر دبی 5 ساعت در راه خواهید بود. 

  هزینه بلیت کشتی درجه دو از بندر لنگه تا دبی:

  یک طرفه: حدود

  520,000 تومان

  دو طرفه: حدود

  806,000 تومان

  حالا می توانید با استفاده تاکسی و یا اتوبوس به ابوظبی بروید. در زیر هزینه ها برای مسیر یک طرفه گفته شده است.

  بلیت اتوبوس دبی - ابوظبی: حدود

  25 درهم امارات
  (87,000تومان)

  هزینه این اتوبوس ها در مسیر برگشت و یعنی از ابوظبی تا دبی کم تر بوده و در حدود

  15 درهم امارات
  (52,000تومان)
  است. اتوبوس های دبی-ابوظبی هر 20 دقیقه از ایستگاه الغبیبه دبی به سوی ابوظبی حرکت کرده، نخستین اتوبوس در ساعت 6 صبح و آخرین اتوبوس نیز در ساعت 11 شب به راه می افتند. خوب است بدانید که این اتوبوس ها بسیار لوکس و راحت و مجهز به تهویه هوا است. همچنین صندلی های ردیف جلو برای خانم ها و خانواده ها رزرو شده و صندلی آخر اتوبوس نیز مخصوص آقایان هستند. 

  هزینه تاکسی دبی-ابوظبی: حدود

  250 درهم امارات
  (871,000تومان)

  هزینه این تاکسی ها در مسیر برگشت و یعنی از ابوظبی تا دبی کم تر بوده و در حدود

  200 درهم امارات
  (696,000تومان)
  است. برای آن که سوار این تاکسی ها شوید، فرقی نمی کند در کدام خیابان دبی هستید، برای تاکسی های شهر دست تکان دهید و مقصد خود را اعلام کنید. البته باید بدانید که هزینه این تاکسی ها از فرودگاه دبی تا شهر ابوظبی حدود
  300 درهم امارات
  (1,045,000تومان)
  است.

  Photo by : Unknown

  هزینه‌ ها در طول سفر به ابوظبی

   در طول سفر به ابوظبی هزینه های متفاوتی پیش روی شماست که افزایش و کاهش آن کاملا به نحوه برنامه ریزی شما بستگی دارد. بنابراین دانستن متوسط قیمت این موارد کمک بزرگی در طی سفر شما خواهد بود. کارناوال برای راهنمایی بهتر شما در هنگام سفر به ابوظبی به صورت جزئی درباره هزینه‌های زیر به شما اطلاعات می‌دهد.

  1- هزینه‌های حمل و نقل در ابوظبی

  2- هزینه های اقامت در ابوظبی

  3- هزینه‌های خورد و خوراک در ابوظبی

  4- هزینه های تفریح در ابوظبی

  5- هزینه‌های سوغاتی و پوشاک در ابوظبی

  6- هزینه سرویس موبایل در ابوظبی

  Photo by : Unknown

  1- هزینه‌ های حمل و نقل درون شهری ابوظبی

   حمل و نقل عمومی در شهر ابوظبی چندان پیچیده نیست و محدود به گزینه هایی چون اتوبوس و تاکسی می شود. البته در آینده ای نزدیک ساخت متروی این شهر تکمیل می شود و همچنین خوب است بدانید که با استفاده از قایق های این شهر می توانید به مناطق اطراف سفر کنید. 

  اتوبوس: ایستگاه مرکزی اتوبوس ابوظبی در جاده هزاع بن زاید (Hazza Bin Zayed) قرار دارد و با استفاده از اتوبوس های این ایستگاه می توانید به نقاط مختلفی از شهر ابوظبی دسترسی پیدا کنید. کرایه های اتوبوس درون شهری مناسب بوده و برای هر مسیر، برابر با 2 درهم (حدود 2 هزار تومان) می باشد. برای پرداخت هزینه اتوبوس های شهری ابوظبی لازم است که بلیت های هوشمند و الکترونیک شهر به نام حافلات (Hafilat) را تهیه کنید. خوب است بدانید که راننده ها به هیچ عنوان پول نقد قبول نمی کنند. این کارت ها را می توانید از ایستگاه مرکزی و یا مرکز خرید ابوظبی مال خریداری کنید. 

  هزینه خرید این کارت ها بسته به نوعشان متفاوت است:

  کارت حافلات موقتی (اعتبار 14 روزه): حدود 

  5 درهم امارات
  (17,000تومان)

  کارت حافلات دائمی (اعتبار 5 ساله) : حدود 

  10 درهم امارات
  (34,000تومان)

  *هر کارت حافلات را می توانید تا سقف

  150 درهم امارات
  (522,000تومان)
  شارژ کنید.

  تاکسی: مثل هر جای دیگری در دنیا، تاکسی ها آسان ترین و البته گران ترین وسایل حمل و نقل شهری هستند. البته هزینه تاکسی ها در شهر ابوظبی نسبتا مناسب است. اغلب تاکسی های ابوظبی نقره ای و زرد رنگ بوده و ورودی آن ها در طی روز

  10 درهم امارات
  (34,000تومان)
  ، در شب ها نیز
  10.5 درهم امارات
  (36,000تومان)
  و تعرفه هر کیلومتر نیز
  1.82 درهم امارات
  (6,000تومان)
  است. 

  تاکسی های فرودگاه: برای آن که از فرودگاه ابوظبی خود را به شهر برسانید، می توانید از تاکسی های مشکی رنگ و جدیدتر شهر استفاده کنید. اغلب هزینه مسیر فرودگاه تا مرکز شهر ابوظبی حدود

  60 درهم امارات
  (209,000تومان)
  تا
  100 درهم امارات
  (348,000تومان)
  خواهد بود. 

  تاکسی های آنلاین: حتما از وجود نرم افزارهای موبایلی تاکسی آنلاین خبر دارید. نرم افزارهایی مانند اسنپ که تنها کافیست بر روی گوشی تان نصب کنید و به راحتی تاکسی های آنلاین نزدیک خود را بیابید و با سرعت بالا و البته هزینه ای کم تربه مقصد برسید. خوب است بدانید که این تاکسی ها تنها محدود به ایران نمی شوند و در بسیاری از شهرهای بزرگ نمونه اش را خواهید دید. از جمله تاکسی های آنلاین ابوظبی می توان به کریم و اوبر اشاره کرد. 

  در مجموع هزینه های حمل و نقل درون شهری ابوظبی به صورت خلاصه:

  بلیت الکترونیک: حافلات:

  5 درهم امارات
  (17,000تومان)
  تا
  10 درهم امارات
  (34,000تومان)

  اتوبوس:

  2 درهم امارات
  (6,000تومان)

  تاکسی: از

  10 درهم امارات
  (34,000تومان)
  به بالا 

  2- هزینه های اقامت در ابوظبی

  همان طور که انتظار می رود در پایتخت امارات متحده عربی، گزینه های اقامتی متفاوتی با هزینه های مختلف وجود دارد:

  هتل ها: در ابوظبی طیفی از هتل های لوکس ۵ ستاره تا هتل های ارزان 2 ستاره وجود دارد. در زیر میانگین قیمت هر نوع هتل در هر شب ارائه شده است.

  هتل های ۲ ستاره: حدود

  100 درهم امارات
  (348,000تومان)
  تا
  700 درهم امارات
  (2,439,000تومان)

  هتل های ۳ ستاره: حدود

  150 درهم امارات
  (522,000تومان)
  تا
  900 درهم امارات
  (3,136,000تومان)

  هتل های ۴ ستاره: حدود

  250 درهم امارات
  (871,000تومان)
  تا
  1,000 درهم امارات
  (3,484,000تومان)

  هتل های ۵ ستاره: حدود

  300 درهم امارات
  (1,045,000تومان)
  تا
  11,000 درهم امارات
  (38,333,000تومان)

  آپارتمان: هزینه ‌ها بسته به محل آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، فاصله تا مرکز شهر و امکانات آن متفاوت است. بیش از 30 آپارتمان مختلف در شهر ابوظبی به چشم می خورند که از اقامتگاه هایی لوکس تا جایی مناسب برای خواب، متفاوت اند. هزینه آپارتمان های ابوظبی از شبی

  200 درهم امارات
  (696,000تومان)
  تا
  6,000 درهم امارات
  (20,909,000تومان)
  متفاوت است. 

  Photo by : Unknown

  3- هزینه‌ های خورد و خوراک در ابوظبی

  رستوران و فست فود: طیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها در شهر ابوظبی پیش روی شماست. در زیر متوسط هزینه برای هر مکان ذکر شده است.

  رستوران ارزان: حدود

  20 درهم امارات
  (69,000تومان)
  تا
  40 درهم امارات
  (139,000تومان)

  رستوران اقتصادی: حدود

  50 درهم امارات
  (174,000تومان)
  تا
  150 درهم امارات
  (522,000تومان)

  رستوران گران: از

  150 درهم امارات
  (522,000تومان)
  به بالا

  فست فودهای زنجیره ای مانند مک دونالد: حدود

  20 درهم امارات
  (69,000تومان)
  تا
  30 درهم امارات
  (104,000تومان)

  وعده ها و میان وعده های غذایی در طی سفر از جمله نکات مهم و قابل توجهی اند که نباید از آن ها غفلت کرد. اگر نخواهید در هتل اقامت کنید، لازم است تا از هزینه محصولات و محل تهیه آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید. 

  میوه و سبزیجات (1 کیلوگرم): 

  گوجه فرنگی: حدود

  7.5 درهم امارات
  (26,000تومان)

  پیاز: حدود

  3.5 درهم امارات
  (12,000تومان)

  سیب زمینی: حدود

  4 درهم امارات
  (13,000تومان)

  کاهو: حدود

  7 درهم امارات
  (24,000تومان)

  موز: حدود

  7 درهم امارات
  (24,000تومان)

  پرتقال: حدود

  8.5 درهم امارات
  (29,000تومان)

  خوراکی های لازم: 

  نان (500 گرمی):

  4.5 درهم امارات
  (15,000تومان)

  شیر: هر لیتر

  5.5 درهم امارات
  (19,000تومان)

  برنج سفید (کیلویی): حدود

  6.7 درهم امارات
  (23,000تومان)

  تخم مرغ 12 عددی: حدود

  9.5 درهم امارات
  (33,000تومان)

  یک بطری آب 1.5 لیتری: حدود

  2.7 درهم امارات
  (9,000تومان)

  Photo by : Unknown

  4- هزینه های تفریح در ابوظبی

  یکی از بیش ترین مواردی که در سفر به ابوظبی برای شما خرج بر می دارد، تفریحات و دیدنی های این شهر گران قیمت می باشد. در این جا هزینه ورودی بهترین جاذبه های ابوظبی و طیف تورهای محبوب را برای شما ذکر کرده ایم.

  دیدنی و تفریحات:

  1) شهربازی فراری ورلد: 

  295 درهم امارات
  (1,028,000تومان)

  2) مسجد شیخ زاید ابوظبی: رایگان

  3) پارک آبی یاس:

  250 درهم امارات
  (871,000تومان)

  4) پیست بین المللی یاس مارینا:

  2,000 درهم امارات
  (6,969,000تومان)

  5) قلعه قصر الحسن: رایگان

  6) باغ وحش و پارک امارات:

  30 درهم امارات
  (104,000تومان)

  7) پارک آبی مرجان اسپلس پارک:

  50 درهم امارات
  (174,000تومان)

  تورها:

  1) تور سافاری در کویر ابوظبی: از 

  300 درهم امارات
  (1,045,000تومان)

  2) تورهای هوایی (گشت در آسمان ابوظبی): بالای

  1,500 درهم امارات
  (5,227,000تومان)

  3) تورهای گشت در ابوظبی: از

  100 درهم امارات
  (348,000تومان)
  تا
  1,000 درهم امارات
  (3,484,000تومان)

  4) تورهای قایق سواری: از 

  200 درهم امارات
  (696,000تومان)

  5) تورهای غواصی: حدود

  1,000 درهم امارات
  (3,484,000تومان)
  تا
  2,500 درهم امارات
  (8,712,000تومان)

  5- هزینه‌های سوغاتی و پوشاک در ابوظبی

  امارت و شهر ابوظبی نیز مانند هر منطقه دیگری، سوغات و صنایع منحصر به فرد خود را دارد که از آن جمله می توان به مواردی چون مجسمه های چوبی و برنجی شتر، فرش و قالیچه، تابلوهایی با شن رنگی، شیشه هایی از شن رنگی، سبدهایی با برگ خرما، قوطی های قهوه، برقع زنانه، لباس سنتی اعراب، کارت پستال، لوازم با پوست شتر و... اشاره کرد. 

  معمولا برای صنایع دستی نمی توان هزینه مشخصی را ارائه داد و تنها حرفه ای ها می توانند قیمت واقعی و یا منصفانه تر آن را تشخیص دهند. برای آن که بتوانید در خرید سوغاتی خود در بازارهای محلی موفق تر عمل کنید، پیشنهاد می شود این مقاله آموزشی را بخوانید:

  پوشاک: قیمت پوشاکِ برند و غیر برند در ابوظبی در اغلب موارد بسیار گران تر از تهران است:

  هزینه یک شلوار جین برند در ابوظبی حدود 

  218 درهم امارات
  (759,000تومان)

  یک پیراهن زنانه با برند زارا یا اچ اند ام حدود

  166 درهم امارات
  (578,000تومان)

  یک جفت کفش نایک حدود

  310 درهم امارات
  (1,080,000تومان)

  یک جفت کفش چرم مردانه حدود

  315 درهم امارات
  (1,097,000تومان)

  Photo by : Unknown

  6- هزینه سرویس موبایل در ابوظبی

  در کل در امارات دو اپراتور تلفن همراه وجود دارد که با نام های دو (Du) و اتصالات (Etisalat) فعالیت می کنند. هزینه هر دقیقه مکالمه با اپراتورهای اماراتی حدود

  0.26 درهم امارات
  (906تومان)
  است. 

  اگر به هنگام اقامت در کشور امارات و شهر ابوظبی نمی‌خواهید از خدمات رومینگ استفاده کنید، می‌توانید سیم کارت های مخصوص مسافران اپراتور اتصالات و دو را در فرودگاه ابوظبی و یا هتل خود تهیه کنید. هزینه سیمکارت های توریستی دو برابر با 

  85 درهم امارات
  (296,000تومان)
  تا 
  160 درهم امارات
  (557,000تومان)
  است و همچنین امکان آن را دارید که سیم کارت های دو را در ایران و در شهرهایی مانند تهران، شیراز، مشهد و اصفهان خریداری کنید. هزینه سیم کارت های یک ساله دو با قابلیت شارژ مجدد حدود
  90,000 تومان
  است.

  در جدول زیر لیست هزینه های رومینگ دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در کشور امارات متحده عربی آمده است.

  ++ هزینه ها برای هر یک دقیقه هستند.

  نوع ارتباط
  همراه اول با اتصالات
  همراه اول با دو
  ایرانسل با دو
  ایرانسل با اتصالات
  رایتل با دو
  رایتل با اتصالات
  مکالمه داخلی
  2,500 تومان
  33,600 تومان
  3,300 تومان
  30,000 تومان
  7,800 تومان
  31,800 تومان
  مکالمه با ایران
  4,500 تومان
  43,900 تومان
  3,300 تومان
  30,000 تومان
  9,360 تومان
  78,000 تومان
  دریافت مکالمه
  3,000 تومان
  21,600 تومان
  3,300 تومان
  30,000 تومان
  5,000 تومان
  37,000 تومان
  ارسال پیامک
  1,000 تومان
  7,200 تومان
  1,000 تومان
  6,000 تومان
  1,800 تومان
  9,000 تومان
  اینترنت (هر مگابایت)
  500 تومان
  40,000 تومان
  1,500 تومان
  -
  7,195 تومان
  205,000 تومان
  Photo by : Unknown

  امنیت در ابوظبی

  یکی از عمده مواردی که ذهن هر مسافری را درگیر خودش می کند، امنیت شهر مورد نظر است. باید بدانید که ابوظبی با وجود گردشگران میلیونی اش، یکی از امن ترین مقاصد دنیا می باشد. این میزان امنیت به حدی است که می توانید در تمام ساعات شب و روز با خیال راحت در این شهر گردش و پیاده روی کنید. همچنین شاید جالب باشد میزان امنیت ابوظبی را در قالب اعداد و ارقام بررسی کنید و ببینید چه تفاوتی با تهران دارد. با مقایسه ای کوتاه می بینیم که در ابوظبی بر خلاف تهران درصد مواردی چون دزدی، جیب بری، کیف قاپی، گروگان گیری، استعمال مواد مخدر و ... به طرز قابل توجهی پایین می باشد.

  بنابراین با توجه به اطلاعاتی که داده شد، می توانید با خیال راحت به ابوظبی سفر کنید و دغدغه ای بابت امنیت این شهر نداشته باشید.

  Photo by : Unknown

  بهترین فصل سفر به ابوظبی

  از آن جا که ابوظبی در شمال کمربند کویری قرار گرفته، اقلیم و آب وهوایی کویری دارد. این بدان معنا است که بارش باران در شهر ابوظبی بسیار کم و ناچیز است و شدت تابش آفتاب در تمام روزهای سال کماکان بالاست. خلاصه وضعیت آب و هوایی ابوظبی به این ترتیب است:

  بهار: اوایل بهار یکی از بهترین زمان ها برای سفر به ابوظبی محسوب می شود، اما از اوایل اردیبهشت به بعد، هوا رو به گرمی رفته و دمای هوا به بالای 30 درجه خواهد رسید.

  تابستان: در این فصل فکر سفر به امارات و ابوظبی را از سرتان بیرون کنید. دمای هوا به قدری بالاست که احتمالا حتی نمی توانید از هتل و محل اقامت خود بیرون بیایید. میانگین دمای روزهای تابستانی در حدود 45 درجه سانتیگراد بوده و رطوبت آن تا 95 درصد بالا می رود.

  پاییز: دمای هوا به طرز قابل توجهی کاهش می یابد و به این ترتیب پاییز را به یکی از فصل های مناسب سفر به ابوظبی بدل می کند.

  زمستان: زمستان نیز یکی از بهترین زمانهای سفر به ابوظبی محسوب می شود. دمای روزانه شهر به گرمای نیمه اول سال نیست و می توانید به آسودگی به گردش در شهر بپردازید.

  بنابراین بهترین زمان سفر به ابوظبی، ماه های ابتدایی سال و شش ماهه دوم هر سال است.

  Photo by : Unknown

  دغدغه زبان نداشته باشید!

  یکی از متداول ترین سوال های اخیر کاربران کارناوالی در کامنت ها، مسئله زبان و چگونگی برقرار کردن ارتباط در کشوری خارجی بوده است. از همین رو مقاله ای کامل درباره انواع و اقسام راه های برقراری ارتباط را برای شما تهیه کردیم و نشان دادیم چگونه می توان زبان کشوری را بلد نبود، به آن کشور سفر کرد و از سفر خود هم لذت برد.

  اگر به غیر از فارسی، به زبان دیگری تسلط ندارید و یا انگلیسی تنها زبانی است که شما بلدید، خواندن این مقاله کاربردی را از دست ندهید:

  Photo by : Unknown

  سخن آخر

  همان طور که گفتیم تمام هزینه های ذکر شده در این مقاله، جدید و به روز بوده و از منابع معتبر استخراج شده اند، با این حال تفاوت جزئی در اعداد و ارقام در گذر زمان طبیعی است. کارناوال در زمان های معین و در آینده نسبت به بروز رسانی هزینه ها اقدام خواهد کرد. 

  این مقاله را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خواندن این مقاله آموزشی برای تصمیم گیری شما در سفر به ابوظبی موثر بود؟

  تجربه ای از سفر به شهر ابوظبی دارید؟ 

  هزینه های سفر شما به چه شکل بود؟

  دیدگاه ها، خاطرات و عکس های خود را با ما در میان بگذارید و به ما بگویید این بار مقاله هزینه سفر به چه شهر و کشوری را برای شما تدارک ببینیم.

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.