ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 مهر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

بر خلاف چیزی که نام این مجموعه مقاله نشان می دهد، شما تنها با لیستی از عدد و ارقام رو به رو نیستید، بلکه در عین آن که راه های سفر به مقصد مورد نظرتان، به شما گفته خواهد شد، طیفی از هزینه های واقعی و حاصل از تجربه در اختیار شما قرار داده می شود. باید بدانید که استفاده از این راهنمای هزینه، محدود به عده ای خاص نیست و فرقی نمی کند که می خواهید سفری ارزان داشته باشید و یا به دنبال سفری لوکس و بی نظیر هستید؛ کارناوال برنامه ای منحصر به شما برایتان آماده کرده است.

آشنایی مختصر با گوا، بهشتی کوچک در هند

گوا، کوچک ترین ایالت کشور هند است که با ساحلی زیبا و چشم نواز و طبیعت بهشتی در گوشه جنوب غربی این کشور پهناور، دلبری می کند. با سفر به گوا می توانید معنای جدید از کشور هند را تعریف کنید و البته سفری ارزان و جذاب را برای خود رقم بزنید. در ادامه با برخی از دانستنی ها و نکات مهم ایالت گوا آشنا می شوید.

در ادامه برای آشنایی با دیگر ویژگی های گوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- بر خلاف آن چه انتظار می رود، زبان رسمی مردمان گوا، کونکنی است. البته باید بدانید که هر کدام از ایالت های کشور هند، زبان رسمی مخصوص به خودش را دارد و در این مورد کل کشور هماهنگ نیستند. از دیگر زبان های مرسوم این ایالت می توان به پرتغالی و انگلیسی اشاره کرد.

2- ساعت رسمی کشور هند 2 ساعت از ایران جلوتر است.

3- اغلب ساکنان و مردمان گوا، پیروی دین هندو هستند، پس از آن مسیحیان در رده دوم قرار داشته و مسلمانان نیز سومین جمعیت اقلیت مذهبی گوا را تشکیل می دهند. 

4- پیش شماره و شماره های ضروری:

پیش شماره کشور هند: 64+

پیش شماره شهر: 91

شماره پلیس: 108

شماره آتش نشانی: 100

آمبولانس: 101

خط کمک به بانوان: 1091

5- پایانه هوایی: فرودگاه بین المللی گوا | Goa International Airport، تنها فرودگاه ایالت گوا بوده که در 4 کیلومتری شهر مارگاو قرار دارد و روزانه هزاران مسافر برای جا به جایی از آن استفاده می کنند. 

6- گوا از نظر بهداشتی در چند سال گذشته پیشرفت زیادی داشته اما از بین بردن جنگل ها و استخراج بی رویه از معادن وضعیت سلامت ساکنان را به خطر انداخته است.

7- پیش از سفر به گوا لازم است نسبت به بیماری های هپاتیت A، هپاتیت B، فلج اطفال، سل، هاری و مننژیت واکسینه شده باشید.

ورود به صفحه اختصاصی معرفی گوا | دانستنی های پیش از سفر

Photo by : Unknown

واحد پول و سطح قیمت گوا

واحد پول رسمی کشور هند، روپیه هندی است که با نمادهای «₹» و «INR» آن را نشان می دهند. شما در حال حاضر هر 

1 روپیه هند
(183تومان)
است. 

از جمله اسکانس های رایج هند می توان به ۵ روپیه (سبز)، ۱۰ روپیه (نارنجی-بنفش)، ۲۰ روپیه (قرمز-نارنجی)، ۵۰ روپیه (بنفش)، ۱۰۰ روپیه (آبی-سبز)، ۵۰۰ روپیه (خاکستری) و ۲۰۰۰ روپیه (ارغوانی) اشاره کرد. سکه های رایج هندی نیز شامل ۱، ۲، ۵ و ۱۰ روپیه و سکه های ۵۰ پیسه می شود. خوب است بدانید که هر ۱ روپیه برابر با ۱۰۰ پیسه هستند.

ارزیابی هزینه 

به طور کلی هند یکی از ارزان ترین مقاصد دنیاست. به همین دلیل عجیب نیست که اغلب هزینه ها در گوا حدود 20 تا 70 درصد از تهران ارزان تر هستند. بنابراین می توانید روی سفری ارزان و جذاب به گوا حساب کنید.

Photo by : Unknown

مدارک و هزینه های قبل سفر 

پیش از شروع سفر باید برای گرفتن پاسپورت و یا گذرنامه اقدام کنید که طبیعتا در حین گرفتن آن، هزینه هایی در پیش روی شما قرار دارد.

آشنایی با روند گرفتن گذرنامه

هزینه های گذرنامه عبارت اند از:

 • 1- هزینه 
  1,000 تومان
  بابت شناسه
 • 2- هزینه 
  3,750 تومان
  به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری
 • 3- هزینه 
  100,000 تومان
  برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه
 • 4- هزینه 
  36,980 تومان
  بابت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست

دیگر مدرک مورد نیاز برای سفر به گوا ویزا یا روادید است که در ادامه نحوه گرفتن و هزینه های آن را به طور کامل برای شما شرح داده ایم. 

Photo by : Unknown

ویزا برای سفر به هند

پیش از سفر به کشور هند لازم است که برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید، که دو راه پیش روی شماست: می توانید خود برای گرفتن ویزا اقدام کرده و به سفارت هند در تهران بروید و یا آن را از آژانس های مسافرتی دریافت کنید.

هزینه ویزا توریستی: بسته به نوع متفاوت است. 

 • ویزای گردشگری با اعتبار ۱ سال: 
  420,000 تومان
 • ویزای گردشگری با اعتبار ۱ تا ۵ سال: 
  840,000 تومان

+ باید بدانید که هند چندین نوع ویزا از جلمه گردشگری، تجاری، دانشجویی، تحقیقاتی و ... دارد که برای سفر تفریحی به این کشور، ویزای گردشگری مناسب شماست. البته توجه داشته باشید ویزای توریستی هند تنها برای سفر و گشت و گذار در این شهر است و مطلقا نمی توانید برای سایر فعالیت ها از این ویزا استفاده کنید. 

 

1- برای گرفتن ویزا از سفارت هند، بعد از ثبت فرم ویزا، ۴ روز کاری وقت لازم دارید. البته اگر ملیتی جز ایرانی داشته باشید یا فرم را به طور کامل پر نکرده باشید و یا شرایط پیش بینی نشده ای رخ دهد، گرفتن ویزا بیش از ۴ روز زمان خواهد برد.

مدارک لازم برای ویزا:

 • کپی از فرم درخواست ویزا، پس از آپلود در سایت سفارت هند
 • ۲ قطعه عکس جدید ۶×۴ - پاسپورت و فتوکپی از تمام صفحات
 • فتوکپی شناسنامه
 • کپی از بلیت برگشت

آدرس سفارت هند در تهران: تهران، منطقه ۷، خیابان دکتر بهشتی، خیابان میرعماد، پلاک ۲۲

ساعات کاری سفارت: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ 

برای پر کردن فرم ویزا باید به این لینک مراجعه کنید.

2- بسته به آن که ویزای خود را از چه آژانسی می گیرید، مدت زمان دریافت متفاوت خواهد بود.

در ادامه می توانید به طور کامل با شرایط و هزینه های دریافت ویزای هند آشنا شوید. 

Photo by : Unknown

راه های سفر به گوا و هزینه ها

نخستین راهی که برای اغلب سفرهای خارجی به ذهنمان می رسد، استفاده از مسیر هوایی است. امنیت، سرعت و راحتی این مسیر، باعث می شود که به راه های دیگر فکر نکنیم. البته که روش های سفر تنها به هواپیماها محدود نمی شود و بسیاری از اوقات مسیرهای زمینی، جذابیت را به سفرمان اضافه می کنند، اما درباره گوا شرایط قدری متفاوت است؛ از آن جا که در میان کشور هند و ایران، کشور پاکستان قرار گرفته و این کشور از نظر امنیت قابل اعتماد نیست، بنابراین عملا قید سفر زمینی را برای گشت و گذار در هند باید زد. در نتیجه اگر به دنبال سفری راحت هستید، گزینه شما به هواپیما محدود می شود. اگر هم سرتان درد می کند برای سفرهای طولانی، ارزان و هیجان انگیز، با ما باشید و از دیگر راه های سفر به گوا نیز آگاه شوید.

در مجموع راه های سفر به گوا عبارت اند از:

1- تورهای گوا

2- شخصی:  1) هوایی

                   2) راه های ترکیبی

                   3) دیگر راه ها

عوارض خروج از کشور

خوب است بدانید که عوارض خروج از کشور برای بار اول 220 هزار تومان، بار دوم 330 هزار تومان و بار سوم به بعد 440 هزار تومان است که می توانید آن را به صورت اینترنتی در این جا و یا سایر راه های الکترونیکی پرداخت کنید. 

Photo by : Maciej Bledowski

1- تورهای گوا

باید بدانید تورهای گوا چندان متنوع و زیاد نیستند و نمی توان به راحتی آن ها را پیدا کرد. با این حال در میان تورهای گوا دو نوع تور به چشم می خورد: تورهای مخصوص گوا و تورهای ترکیبی گوا + بمبئی که اغلب با تعداد 7 شب و 8 در اختیار گردشگران قرار می گیرند. 

 • 1- تورهای مخصوص گوا: هزینه ی این تورها بسته به زمان سفر، تعداد روزها، محل اقامت، نوع آژانس مسافرتی و هواپیمایی متفاوت هستند. 
 • طیف هزینه این تورها برای 7 شب و 8 روز: بین 
  370 یورو
  (5,287,000تومان)
  تا 
  1,260 یورو
  (18,004,000تومان)
 • 2- تورهای ترکیبی گوا + بمبئی: هزینه این تورها بسته به زمان سفر، تعداد روزها، محل اقامت، نوع آژانس مسافرتی و هواپیمایی متفاوت هستند. 

برای انتخاب تور مناسب چه کنیم؟

Photo by : Unknown

2- راه های شخصی

از آن جا که برای سفر به گوا تورهای چندانی وجود ندارد، سفر شخصی گزینه مناسبی به نظر می رسد. به این ترتیب می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) هوایی

مسلما راحت ترین راه، سفر هوایی به گواست، البته باید بدانید که برای رسیدن به این ایالت بهشتی، مسیر هوایی مستقیمی وجود ندارد. 

پروازهای توقف دار

از تهران می توانید با پرواز ایرلاین هایی مانند اتحاد، عمان ایر و قطر با یک توقف، خود را به گوا برسانید. در ادامه هزینه سفرهای دو طرفه آمده است:

پروازهای تهران - گوا: بین

500 دلار
(5,750,000تومان)
تا
800 دلار
(9,200,000تومان)

پروازهای ترکیبی

استفاده از پروازهای ترکیبی به این معناست که به جای استفاده از یک ایرلاین، از ایرلاین های مختلف استفاده کنید. به این ترتیب پیشنهاد ما این است که ابتدا به بمبئی بروید و سپس با پروازی هندی و ارزان، خود را به گوا برسانید. در ادامه هزینه پروازهای یک طرفه گفته شده اند:

پروازهای تهران - بمبئی:

2,300,000 تومان
تا 
4,500,000 تومان

پروازهای بمبئی - گوا:

1,600 روپیه هند
(293,000تومان)
تا
4,300 روپیه هند
(787,000تومان)

البته پیشنهاد دیگری هم وجود دارد، به این ترتیب که ابتدا به دهلی نو رفته و سپس هوایی به گوا بروید:

پروازهای تهران - دهلی نو:

2,200,000 تومان

پروازهای دهلی نو - گوا:

3,500 روپیه هند
(641,000تومان)
 تا
11,000 روپیه هند
(2,015,000تومان)

Photo by : Unknown

2) راه های ترکیبی

منظور از راه های ترکیبی، پیمودن بخشی از راه به صورت هوایی و بخشی دیگر با استفاده از مسیرهای زمینی است. به این ترتیب می توانید از هزینه های سفر خود بکاهید و مسیر هیجان انگیزتری را برای رسیدن به گوا، پشت سر بگذارید.

* اتوبوس

روزانه اتوبوس های بسیاری از شهر بمبئی به مقصد گوا حرکت می کنند. به این ترتیب می توانید با استفاده از این اتوبوس ها که هزینه پایین تری هم به نسبت هواپیما دارند به گوا برسید. در زیر هزینه بلیت های یک طرفه آمده است:

بلیت هواپیما تهران - بمبئی:

2,300,000 تومان
تا 
4,500,000 تومان

بلیت های اتوبوس بمبئی - گوا:

500 روپیه هند
(91,000تومان)
تا
2,500 روپیه هند
(458,000تومان)

باید بدانید بسته به نوع اتوبوس، در حدود 11 تا 16 ساعت در راه خواهید بود.

توصیه می شود که بلیت های خود را از پیش رزرو کنید، چرا که در زمان های شلوغ و پر مسافر، به سختی بلیت گیر می آید. 

برای رزرو بلیت های اتوبوس هند می توانید از این لینک استفاده کنید.

* قطار

راه دیگر، ترکیب دو مسیر هواپیما و قطار است. به این ترتیب دو راه پیش روی شماست؛ می توانید از پروازهای تهران - بمبئی استفاده کرده و سپس با قطار به گوا بروید. راه دیگر آن است که با هواپیما به دهلی نو بروید و باقی مسیر را با قطار طی کنید. مزیت راه دوم آن است که تعداد پروازهای داخلی به مقصد دهلی نو، بیش تر بوده و در نتیجه راحت تر می توانید برنامه ریزی کنید. البته از طرفی بمبئی به گوا نزدیک تر است و در بخش دوم سفر، مدت کم تری در راه خواهید بود. در زیر هزینه بلیت های یک طرفه آمده است:

مسیر تهران - بمبئی - گوا

 بلیت های هواپیما تهران - بمبئی:

2,300,000 تومان
تا 
4,500,000 تومان

بلیت های قطار بمبئی - گوا:

325 روپیه هند
(59,000تومان)
تا
2,200 روپیه هند
(403,000تومان)

بسته به نوع قطار، در حدود 8 تا 16 ساعت در راه خواهید بود. 

مسیر تهران - دهلی نو - گوا

پروازهای تهران - دهلی نو:

2,200,000 تومان

بلیت های قطار دهلی نو - گوا:

750 روپیه هند
(137,000تومان)
تا
6,000 روپیه هند
(1,099,000تومان)

بسته به نوع قطار، در حدود 1 یا دو روز در راه خواهید بود. 

برای رزرو بلیت های قطار هند می توانید از این لینک استفاده کنید.

Photo by : Jan Joseph George

3) دیگر راه ها

حتما می دانید که پاکستان، همسایه کشور هند است و این دو کشور با هم مرز مشترک دارند. بنابراین نزدیک ترین راه برای سفر زمینی، عبور از کشور پاکستان است. اما باید بدانید هم اکنون به دلایل امنیتی، این امکان وجود ندارد؛ در نتیجه در حال حاضر فکر سفر زمینیِ آسان به هند را از سرتان بیرون کنید. مگر آن که با پروازهای یکسره ابتدا به کابل بروید و از ان جا به بعد را تا شهر دهلی نو زمینی طی کنید.

البته راه دیگری هم هست، که انتخابش از هر کسی بر نمی آید و برای اغلب افراد گزینه ای بعید به نظر می رسد. اما اگر شما از آن دست آدم های کنجکاو و اهل سفرید که سال ها منتظر فرصتی برای گشت و گذار دور دنیا بوده اید و هند را هم در لیست بلند بالای سفرتان گنجانده اید، این مسیر می تواند پیشنهاد جالبی باشد. برای این کار باید از مرز مشترک ایران و ترکمنستان از کشور خارج شوید و مسیری دایره ای شکل را پیش بگیرید تا به هند برسید. در این راه پس از ترکمنستان، از کشورهای دیگری چون ازبکستان، تاجیکستان، چین می گذرید و در نهایت وارد هند می شوید.

Photo by : Sumeet Soni

هزینه‌ ها در طول سفر به گوا

فرقی نمی کند مقصد شما کجاست، در طی هر سفری، مواردی هستند که باید برای آن ها هزینه کنید و نحوه برنامه ریزی و خرجکرد شما برای هر مورد، بر روی کاهش و افزایش هزینه های کل سفرتان تأثیر دارد. در این بخش هر کدام از این موارد را به صورت جداگانه بررسی کرده ایم.

1- هزینه‌های حمل و نقل در گوا

2- هزینه های اقامت در گوا

3- هزینه‌های خورد و خوراک در گوا

4- هزینه های تفریح در گوا

5- هزینه‌های سوغاتی و پوشاک در گوا

6- هزینه سرویس موبایل در گوا

Photo by : Unknown

1- هزینه‌ های حمل و نقل درون شهری گوا

وقتی به مقصدی خارجی سفر می کنیم، برای گشت و گذار درون شهر، راه های مختلفی پیش روی ماست. می توانیم در ساده ترین حالت از تورهای گشت و گذار استفاده کنیم و البته هزینه گزافی را نیز بپردازیم. راه بهتر و به صرفه تر آن است که درباره حمل و نقل عمومی مقصدمان تحقیق کنیم و بدانیم چه گزینه هایی پیش روی ما قرار دارد و با استفاده از آن ها در شهر گردش کنیم، درست مانند شهروندان همان کشور. در این جا نیز با وسایل حمل و نقل عمومی شهر گوا آشنا می شویم:

همان طور که گفته شد، گوا ایالتی کوچک بوده که از چندین شهر ساحلی و بندری تشکیل شده است. بنابراین نمی توان انتظار سیستم حمل و نقل پیچیده و مدرنی را از این ایالت داشت. از جمله وسایلی که برای گردش درون گوا می توانید از آن ها استفاده کنید، می توان به مواردی چون موتور، اتوبوس و تاکسی اشاره کرد. 

اتوریکشا: اتوریکشا وسیله ای سه چرخ و موتوری است که در بسیاری از شهرهای کشور هند پیدا می شوند. مزیت اتوریکشا آن است که هزینه آن یک سوم تاکسی هاست و بین 

50 روپیه هند
(9,000تومان)
تا 
100 روپیه هند
(18,000تومان)
خواهد بود.

موتور: یکی از رایج ترین راه ها برای گشت و گذار در گوا، کرایه موتورهاست. هزینه کرایه موتور برای هر روز چیزی در حدود

200 روپیه هند
(36,000تومان)
تا
400 روپیه هند
(73,000تومان)
خواهد شد. البته هر چه تعداد روزهای بیش تری موتور را در اختیار داشته باشید، می توانید از هزینه نهایی، کم کنید و در این باره چانه بزنید. برای تهیه بنزین موتور می توانید به راحتی به مغازه های کوچک کنار جاده مراجعه کنید و آن را با هزینه هایی در حدود لیتری
80 روپیه هند
(14,000تومان)
خریداری کنید. باید بدانید که پیدا کردن پمب بنزین ها به نظر سخت می رسد، اما اگر پمپ بنزین پیدا کردید، می توانید بنزین را لیتری
60 روپیه هند
(10,000تومان)
تهیه نمایید. داشتن کلاه ایمنی به هنگام راندن در خیابان ها و جاده های اصلی ضروری است و نداشتنش با جریمه ای
100 روپیه هند
(18,000تومان)
همراه است. 

اتوبوس: ارزان ترین و آسان ترین راه برای گشت و گذار در گوا، استفاده از اتوبوس هاست. اتوبوس های گوا هزینه ای ناچیز و در حدود

8 روپیه هند
(1,000تومان)
تا
10 روپیه هند
(1,000تومان)
دارند. برای طی کردن مسیرهایی در حدود 30 تا 40 کیلومتر نیز این هزینه تنها تا
10 روپیه هند
(1,000تومان)
تا
15 روپیه هند
(2,000تومان)
بالا می رود. 

اتوبوس های هاپ آن هاپ آف: اتوبوس های دو طبقه و گردشگری گوا، دیگر راهی است که برای گردش در این ایالت زیبا می توانید از آن استفاده کنید. همان طور که احتمالا می دانید، اتوبوس های هاپ آن هاپ آف تنها برای جا به جایی استفاده نمی شوند و به همراه خدماتی مانند راهنمای انگلیسی زبان و توقف برای بازدید از جاذبه ها می باشند. این اتوبوس ها همه روزه در گوا گردش می کنند، اما بهترین زمان استفاده از آن ها در روزهای شنبه و یکشنبه است. هزینه این اتوبوس ها بسته به مسیر و تعداد روز بین 

400 روپیه هند
(73,000تومان)
تا 
990 روپیه هند
(181,000تومان)
خواهد بود.

تاکسی: مثل هر جای دیگری، تاکسی ها راحت ترین و هزینه بَر ترین وسیله برای گشت در گوا محسوب می شوند. هزینه ورودی تاکسی های گوا

100 روپیه هند
(18,000تومان)
بوده و به ازای هر کیلومتر هزینه ای در حدود
30 روپیه هند
(5,000تومان)
به کرایه افزوده می شود. به طور مثال برای مسیری 12 کیلومتری می توانید انتظار هزینه ای
370 روپیه هند
(67,000تومان)
و برای مسیری 20 کیلومتری، هزینه ای
640 روپیه هند
(117,000تومان)
را داشته باشید. 

ماشین: می توانید برای گردش در گوا، ماشینی را کرایه و آن را در اختیار بگیرید. هزینه ها بسته به شرکتی که از آن خدمات دریافت می کنید و نوع ماشین، متفاوت بوده اما طیفی در حدود

1,000 روپیه هند
(183,000تومان)
تا
4,500 روپیه هند
(824,000تومان)
دارند. همان طور که بالاتر اشاره شد، هزینه بنزین لیتری
60 روپیه هند
(10,000تومان)
است.

قایق: یکی دیگر از ارزان ترین راه ها برای گشت و گذار در اطراف گوا، استفاده از قایق هاست. البته باید بدانید که همه جا نمی توانید از قایق ها استفاده کنید و تنها برخی از مکان ها به قایق مجهزند. برای پرداخت هزینه، پیش از سوار شدن با هم کنار بیایید. 

دوچرخه: شاید ندانید اما یکی از رایج ترین وسایل برای جا به جایی در گوا، دوچرخه است. طیف متنوعی از دوچرخه ها در گوا در دسترس قرار دارند و هزینه کرایه آن ها روزانه در حدود

40 روپیه هند
(7,000تومان)
تا
100 روپیه هند
(18,000تومان)
است. 

هزینه های حمل و نقل درون شهری گوا به صورت خلاصه:

اتوریکشا: حدود 

50 روپیه هند
(9,000تومان)
تا 
100 روپیه هند
(18,000تومان)

کرایه موتور: روزی حدود

200 روپیه هند
(36,000تومان)
تا
400 روپیه هند
(73,000تومان)

اتوبوس: حدود

10 روپیه هند
(1,000تومان)

تور یک روزه اتوبوس هاپ آن هاپ آف: بین 

400 روپیه هند
(73,000تومان)
تا 
990 روپیه هند
(181,000تومان)

تاکسی: از

100 روپیه هند
(18,000تومان)

ماشین: در حدود

1,000 روپیه هند
(183,000تومان)
تا
4,500 روپیه هند
(824,000تومان)

دوچرخه: حدود

40 روپیه هند
(7,000تومان)
تا
100 روپیه هند
(18,000تومان)

بنزین: لیتری

60 روپیه هند
(10,000تومان)
تا
80 روپیه هند
(14,000تومان)

Photo by : Ali Al-Sheiba
Photo by : Pratap Ingale

2- هزینه های اقامت در گوا

در ایالت زیبای گوا، اقامتگاه های مختلفی به چشم می خورد که هر یک بسته به امکانات و خدمات، هزینه های متفاوتی دارند.

هتل ها: طیفی از بهترین هتل های لوکس و 5 ستاره تا هتل های ارزان و دو ستاره در گوا وجود دارد که در زیر میانگین قیمت هر نوع هتل در هر شب ارائه شده است.

هتل های ۲ ستاره: حدود

1,000 روپیه هند
(183,000تومان)
 تا
6,000 روپیه هند
(1,099,000تومان)

هتل های ۳ ستاره: حدود

1,200 روپیه هند
(219,000تومان)
 تا
10,000 روپیه هند
(1,832,000تومان)

هتل های ۴ ستاره: حدود

2,000 روپیه هند
(366,000تومان)
 تا
12,000 روپیه هند
(2,198,000تومان)

هتل های ۵ ستاره: حدود

5,000 روپیه هند
(916,000تومان)
تا
50,000 روپیه هند
(9,162,000تومان)

آپارتمان: هزینه ‌ها بسته به محل آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، فاصله تا مرکز شهر و امکانات آن متفاوت است. بیش از 600 آپارتمان مختلف در ایالت کوچک گوا وجود دارد که از اقامتگاه هایی لوکس تا جایی مناسب برای خواب، متفاوت اند.

از شبی

850 روپیه هند
(155,000تومان)
 تا
7,000 روپیه هند
(1,282,000تومان)

هاستل و مهمان خانه: نزدیک 200 هاستل و مهمانخانه در گوا به چشم می خورد که امکان اقامتی ارزان را برای شما رقم می زنند و هزینه آن ها بین

220 روپیه هند
(40,000تومان)
تا
6,500 روپیه هند
(1,191,000تومان)
متفاوت است.

Photo by : Unknown

3- هزینه‌ های خورد و خوراک در گوا

رستوران و فست فود: طیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها در گوا پیش روی شماست. در زیر متوسط هزینه برای هر مکان ذکر شده است.

رستوران ارزان قیمت: حدود

130 روپیه هند
(23,000تومان)
تا
400 روپیه هند
(73,000تومان)

رستوران متوسط قیمت: حدود

400 روپیه هند
(73,000تومان)
 تا
700 روپیه هند
(128,000تومان)

رستوران گران: از 

600 روپیه هند
(109,000تومان)
به بالا

فست فودهای زنجیره ای مانند مک دونالد: حدود

350 روپیه هند
(64,000تومان)

وعده ها و میان وعده های غذایی در طی سفر از جمله نکات مهم و قابل توجهی اند که نباید از آن ها غفلت کرد. اگر نخواهید در هتل اقامت کنید، لازم است تا از هزینه محصولات و محل تهیه آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید. 

خوراکی های لازم: 

نان (500 گرمی):

24 روپیه هند
(4,000تومان)

شیر: هر لیتر

44 روپیه هند
(8,000تومان)

برنج سفید (کیلویی): حدود

47 روپیه هند
(8,000تومان)

تخم مرغ 12 عددی: حدود

62 روپیه هند
(11,000تومان)

یک بطری آب 1.5 لیتری: حدود

29 روپیه هند
(5,000تومان)

میوه و سبزیجات (1 کیلوگرم): 

گوجه فرنگی: حدود

20 روپیه هند
(3,000تومان)

پیاز: حدود

19 روپیه هند
(3,000تومان)

سیب زمینی: حدود

17 روپیه هند
(3,000تومان)

کاهو: حدود

30 روپیه هند
(5,000تومان)

سیب: حدود

160 روپیه هند
(29,000تومان)

موز: حدود

51 روپیه هند
(9,000تومان)

پرتقال: حدود

69 روپیه هند
(12,000تومان)

ورود به صفحه خوشمزه ها و رستوران های گوا

4- هزینه های تفریح در گوا

یکی از جذاب ترین مواردی که در سفرها برای شما هزینه بر می دارد، تفریحات و تورهای گشت و گذار در مقصد است. با توجه به طبیعت زیبای گوا، بیش ترین و محبوب ترین تورها، مربوط به گشت و گذار در سواحل، طبیعت گردی و تفریحات آبی می شود. در ادامه هزینه تورها، و تفریحات و ورودی جاذبه های گوا را برای شما آورده ایم:

تورها:

۱) تور بازدید از آبشار دودهساگار: از

1,600 روپیه هند
(293,000تومان)

۲) تورهای غواصی: از

1,200 روپیه هند
(219,000تومان)
به بالا

۳) تورهای قایق سواری: از

1,500 روپیه هند
(274,000تومان)

۴) تور بازدید از دلفین ها: از

1,000 روپیه هند
(183,000تومان)
به بالا

۵) تور بازدید از تمساح ها: از

2,000 روپیه هند
(366,000تومان)
به بالا

۶) تور تفریحات و ورزش های آبی: از

1,800 روپیه هند
(329,000تومان)
به بالا

۷) تور رفتینگ (تابستانه): از

2,000 روپیه هند
(366,000تومان)
به بالا

۹) تور بازدید از مزارع کشت ادویه: از

1,200 روپیه هند
(219,000تومان)
به بالا

۱۰) تور بالون سواری: از

10,000 روپیه هند
(1,832,000تومان)
به بالا

دیدنی ها:

۱) قلعه آگوادا: رایگان

۲) موزه هنرهای مسیحی:

5 روپیه هند
(916تومان)

۳) مقبره فرانسیس شاویر: رایگان

۴) موزه نیروی هوایی:

20 روپیه هند
(3,000تومان)

۵) موزه اجداد گوا: از

20 روپیه هند
(3,000تومان)
تا
50 روپیه هند
(9,000تومان)

Photo by : Shravyan Ramesh

5- هزینه‌های سوغاتی و پوشاک در گوا

ایالت گوا نیز مانند هر نقطه دیگری از دنیا، سوغات مخصوص به خود را دارد. در حین سفر به این ایالت بهشتی، تهیه ادویه های پر رنگ و بو و منحصر به فرد هندی را از دست ندهید. همچنین جعبه های چوبی و صنایع دستی محلی، از سوغاتی های جالب توجه این شهرها می باشند.

معمولا برای صنایع دستی نمی توان هزینه مشخصی را ارائه داد و تنها حرفه ای ها می توانند قیمت واقعی و یا منصفانه تر آن را تشخیص دهند. برای آن که بتوانید در خرید سوغاتی خود در بازارهای محلی موفق تر عمل کنید، پیشنهاد می شود این مقاله آموزشی را بخوانید:

معمولا برای صنایع دستی نمی توان هزینه مشخصی را ارائه داد و تنها حرفه ای ها می توانند قیمت واقعی و یا منصفانه تر آن را تشخیص دهند. برای آن که بتوانید در خرید سوغاتی خود در بازارهای محلی موفق تر عمل کنید، پیشنهاد می شود این مقاله آموزشی را بخوانید:

پوشاک: قیمت پوشاکِ برند و غیر برند در گوا در اغلب موارد بسیار ارزان تر از تهران است و تفاوتی 20 تا 50 درصدی دارد.

هزینه یک شلوار جین برند در گوا حدود

2,400 روپیه هند
(439,000تومان)

یک پیراهن زنانه با برند زارا یا اچ اند ام حدود 

1,700 روپیه هند
(311,000تومان)

یک جفت کفش نایک حدود

3,000 روپیه هند
(549,000تومان)

یک جفت کفش چرم مردانه حدود 

3,000 روپیه هند
(549,000تومان)

Photo by : Unknown

۶- هزینه سرویس موبایل در هند

نرخ مکالمه موبایل در کشور هند به نسبت ایران حدود ۳۷ درصد کم تر است و هزینه هر یک دقیقه مکالمه با اپراتورهای تلفن همراه هندی در حدود

0.93 روپیه هند
(170تومان)
است. بنابراین به صرفه است که در طی اقامت خود در هند، از سیمکارت های این کشور استفاده کنید. به طور کلی در کشور هند ۱۰ اپراتور تلفن همراه وجود دارد که در این میان سیمکارت های اپراتورهای وودافون، ایرتل و آیدیا بهترین گزینه ها هستند. البته هر یکی از این اپراتورها در مناطق مشخصی از کشور هند، آنتن دهی و خدمات بهتری ارائه می دهند.

به طور مثال برای سفر به گوا، انتخاب و خرید سیمکارت های وودافون و ایرتل توصیه می شوند. اگر سیمکارت را تنها برای برقراری تماس های تلفنی و ارسال پیامک خریداری می کنید، ایرتل گزینه مناسبی خواهد بود؛ اما شبکه اینترنت موبایلی این سیم کارت چندان تعریفی ندارد. در رابطه با وودافون قضیه کمی فرق دارد و می توانید انتظار خدمات بهتری را در زمینه اینترنت همراه داشته باشید .

همچنین می توانید سیمکارت های گردشگری و مسافرتی را خریداری کنید که اغلب اعتباری ۳ ماهه دارند. با آن که سیمکارت ها و نرخ تماس موبایلی در هند بسیار ارزان هستند، اما خرید سیمکارت خود چالشی بزرگ محسوب می شود. این سیمکارت ها در فرودگاه های بین المللی هند به فروش می رسند و البته برای تهیه آن ها باید مدارکی را به همراه داشته باشید. همچنین می توانید برای خرید سیمکارت به فروشگاه های موبایل فروشی مرکز گوا و یا مراکز خرید بزرگ بروید.

مدارک لازم برای خرید سیمکارت هندی

 • ۲ عکس رنگی
 • پاسپورت فتوکپی از صفحه اول پاسپورت و به همراه داشتن پاسپورت
 • فتوکپی از ویزا هند و به همراه داشتن اصل ویزا
 • فتوکپی از مدرکی برای نشان دادن محل زندگی خود
 • مدرکی از محل اقامت خود در هند

با همه این ها اگر ترجیح می دهید از سیمکارت ایرانی خود استفاده کنید، لازم است از نرخ رومینگ این سیمکارت ها اطلاع داشته باشید.

++ هزینه ها برای هر یک دقیقه و به تومان هستند.

نوع ارتباط
همراه اول با Ta Ta DOCOMO
همراه اول با RELIANCE, MTNL, AIRCEL, BSNL, VODAFONE, SPICE,AIRTEL
ایرانسل با Vodafoneو Loop
ایرانسل با Airtel
رایتل با MTNL
مکالمه داخلی
3,750
8,800
10,000
2,000
2,110
مکالمه با ایران
3,750
23,300
10,000
2,000
9,770
دریافت مکالمه
3,000
10,500
4,000
2,000
1,710
ارسال پیامک
1,500
3,600
2,000
1,000
1,470
اینترنت (هر مگابایت)
1,500
-
44,032
1,500
45,000
Photo by : Unknown

امنیت در گوا

 باید بدانید که کشور هند از لحاظ شاخص های جهانی صلح و امنیت در رده ۱۴۱ دنیا قرار گرفته و بنابراین از کشور ما ایران جایگاه پایین تری دارد. البته هند در این رده بندی از کشورهایی چون مصر، ترکیه، لبنان، روسیه و اوکراین وضعیت بهتری دارد و بالاتر است.

از سویی وقتی در نگاهی جزئی تر، امنیت گوا را در آمار و ارقام جستجو می کنیم، خواهیم دید که این ایالت از دیگر شهرهای معروف مانند بمبئی وضعیت خیلی بهتری داشته و امنیت بالاتری دارد و حتی در مواردی می توان امنیتش را با کلانشهر تهران مقایسه کرد. با همه این ها برای آن که سفری ایمن به گوا داشته باشید، خواندن نکات ایمنی زیر ضروری به نظر می رسد:

1- گه گاهی در میان اخبار روزمره گوا، خبر ربودن و خوراندن دارو به افرادی بی گناه به چشم می خورد. به این منظور برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناخوشایند، فارغ از آن که خانم هستید یا آقا، از پیاده روی تنهایی در شب ها، خیابان های تاریک، محل های خلوت بپرهیزید و از قبول خوراکی و نوشیدنی از آدم های غریبه جدا خودداری کنید.

2- در صورتی که در هتل، مهمانخانه و به صورت کلی محل اقامت خود گاوصندوق و یا کمدهای قفل دار می بینید، حتما از آن ها استفاده کنید و اشیاء ارزشمند خود را مانند پول، دوربین، لپتاپ، پاسپورت و ... را در محل اقامت رها نکنید.

3- در صورتی که در طی سفر و گشت و گذار در گوا، وسایلی از شما دزدیده شد، حتما به پلیس محلی مراجعه کرده و درباره آن پیگیری نمایید. اغلب پلیس های محلی خوش برخورد و کار راه انداز هستند، اما سیستم کند و ناکارآمد اداری این کشور ممکن است شما را سردرگم و کلافه کند. بنابراین توصیه می شود خونسردی خود را حفظ کنید و به دنبال کارهای خود باشید. در صورتی که احساس کردید پلیس محلی از پیش بردن کارهای شما خودداری و یا کارشکنی می کند، از معاونت شرکت توسعه گردشگری گوا در شهر پانجی، درخواست کمک نمایید. 

4- در هنگام خواب و استراحت، درها و پنجره های محل اقامت خود را قفل کنید و در را به روی افرادی که نمی شناسید، باز نکنید.

5- شب هنگام، برای پیاده روی و گشت و گذار در شهر، حتی اگر راه شما دورتر می شود، از خیابان های شلوغ و روشن استفاده کنید. تا حد امکان نیز سعی کنید از تاکسی ها و ریکشا ها استفاده نمایید.

Photo by : Isaac Nathaniel

بهترین فصل سفر به گوا

گوا که در نزدیکی خط استوا قرار گرفته است، اقلیمی گرمسیری دارد و بنابراین در این ایالت هندی، عملا خبری از زمستان های سرد و یخبندان های طولانی نیست. در مجموع با آب و هوایی که در شهرهای گوا به چشم می خورد، سه فصل را برای گوا در نظر می گیرند:

تابستان های گوا: این فصل از حدود نیمه ماه مارس (اوایل فروردین) آغاز شده و تا ماه ژوئن (خرداد) ادامه دارد. در این بازه زمانی، آب و هوایی بسیار گرم و شرجی در گوا به چشم می خورد که در ماه اردیبهشت شدت می گیرد و برای سفر توصیه نمی شود. البته از آن جا که در این بازه، مسافران بسیار کمی به گوا می روند، هزینه های اقامت و تفریحات و ... بسیار پایین خواهند آمد.

فصل موسمی گوا: ماه های جولای تا اکتبر (تیر تا مهر) درست زمانی است که بارش باران های موسمی شدت می گیرند و همچنان مسافران کمتری عزم سفر به گوا می کنند. البته باید بدانید در ماه آخر فصل موسمی، یعنی در حدود مهر، شدت بارش ها کم تر شده؛ اما باران های گاه و بی گاه هنوز هم مردم را غافلگیر می کند. اگر در این زمان به گوا سفر کردید، بازدید از آبشار دودهساگار را از قلم نیندازید. چرا که در باشکوه ترین و خروشان ترین حالت خود قرار دارد.

زمستان گوا: از نوامبر تا فوریه، (آبان تا اوایل اسفند) بارش باران های موسمی به سر رسیده، دیگر از گرما و رطوبت نخستین ماه های سال خبری نیست و هوا خنکای دلپذیری دارد. دمای هوا در طی روزهای زمستانی گوا نهایتا بین 20 تا 22 درجه سانتیگراد می رسید.

بنابراین بهترین فصل سفر به گوا، در طی فصول زمستانی، یعنی از آبان تا اوایل اسفند است.

Photo by : Tatiana Abramova

دغدغه زبان نداشته باشید!

یکی از متداول ترین سوال های اخیر کاربران کارناوالی در کامنت ها، مسئله زبان و چگونگی برقرار کردن ارتباط در کشوری خارجی بوده است. از همین رو مقاله ای کامل درباره انواع و اقسام راه های برقراری ارتباط را برای شما تهیه کردیم و نشان دادیم چگونه می توان زبان کشوری را بلد نبود، به آن کشور سفر کرد و از سفر خود هم لذت برد.

اگر به غیر از فارسی، به زبان دیگری تسلط ندارید و یا انگلیسی تنها زبانی است که شما بلدید، خواندن این مقاله کاربردی را از دست ندهید:

Photo by : Unknown

سخن آخر

همان طور که گفتیم تمام هزینه های ذکر شده در این مقاله، جدید و به روز بوده و از منابع معتبر استخراج شده اند، با این حال تفاوت جزئی در اعداد و ارقام در گذر زمان طبیعی است. کارناوال در زمان های معین و در آینده نسبت به بروز رسانی هزینه ها اقدام خواهد کرد. 

این مقاله را چگونه ارزیابی می کنید؟

خواندن این مقاله آموزشی برای تصمیم گیری شما در سفر به گوا موثر بود؟

تجربه ای از سفر به کشور هند و یا ایالت گوا دارید؟ 

هزینه های سفر شما به چه شکل بود؟

دیدگاه ها، خاطرات و عکس های خود را با ما در میان بگذارید و به ما بگویید این بار مقاله هزینه سفر به چه شهر و کشوری را برای شما تدارک ببینیم.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.