ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

Photo by : Saeed Ahmadzade

همراه کارناوال باشید تا طبیعت ارومیه را در یک قاب تماشایی با هم به نظاره بنشینیم. این عکس چشمنواز که گوشه ای از مناظر ایران و دیدنی های آذربایجان غربی را به نمایش گذاشته، اثری از سعید احمدزاده است. احمدزاده، عکاس جوان متولد جلفاست که در زمینه عکاسی طبیعت و منظره فعالیت دارد. وقتی از سعید می خواهیم درباره این عکسش توضیحی دهد، می نویسد:

خرداد ماه 1397 بود که برای عکاسی به ارتفاعات ارومیه به نام «بزسینا» رفتم. پس از ساعتی کوه‌پیمایی به برکه ای کوچک که از آب شدن برف های این منطقه به وجود آمده رسیدم. انعکاس کوه ها در آب برکه توجهم را جلب کرد. با توجه به صاف بودن آسمان کادری که بستم جذابیت خاصی نداشت. دوربین رو به روی سه پایه گذاشتم و منتظر زمان طلایی ماندم. حرکت ابرها در لحظات قبل از غروب نوید بخش صحنه ای زیبا بود. یکی از انتخاب هایی که داشتم اجرای تکنیک نوردهی بلند مدت با فیلتر 10 استاب کاهنده نور بود. قبل از بستن فیلتر شاتی با فکوس بر روی پیش زمینه زدم و سپس با فیلتر،‌ شاتی با نوردهی بلند مدت انجام دادم. رقص ابرها به قدری زیبا بود که مرا مجاب می‌کرد چندین بار این تکنیک را اجرا کنم تا به چیزی که مد نظرم بود برسم. شانس یار بود و تقریبا به چیزی که می‌خواستم رسیدم. ثبتی با اجرای دو تکنیک لانگ اکسپوزر و انباشت فکوس.

احمدزاده عکاسی حرفه ای را از سال 94 آغاز کرده و در چند سال اخیر نیز به عکاسی آسمان شب روی آورده است. جالب آن که آثار سعید احمدزاده در همین زمینه افتخاراتی را برایش به ارمغان آورده که از آن جمله کسب مقام اول در جشنواره 35آواردز روسیه در بخش منظره شب و برنده نشان طلای نجوم در هفتمین دوره جشنواره خیام است. این عکاس جوان همچنین در جشنواره های تاجیک فوتو و نوروز تاجیکستان نیز برنده دیپلم افتخار شده است. 

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با آثار سعید احمدزاده، سری به صفحه اش در اینستاگرام بزنید. 

 

5 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

ارومیه قلب آذربایجان یاشاسین آذربایجان یاشاسین اورمیه به دیار آذربایجان شهر زیبای اورمیه قلب آذربایجان تشریف بیارین یاشاسین آذربایجان یاشاسین اورمیه یاشاسین ترک یاشاسین آذربایجان : تبریز، اورمیه ، زنجان ، اردییل ارومیه قلب آذربایجان ارومیه قلب آذربایجان ارومیه قلب آذربایجان ارومیه قلب آذربایجان ارومیه قلب آذربایجان تراختور قلب اورمیه

28 تیر 1399

کاربر مهمان

بنده اصالتاً قره آغاجی هستم و والده عزیزم هم از اهالی گلدانلو بوده. اگه جسارت نباشه می خواستم نکته ای رو اضافه کنم : در ارومیه خیابان امام خیابانی هست به نام خیام که پایین تر از تقاطعش با خ امام میشه خ خیام جنوبی و چند سالیه که عبور وسایل نقلیه در اون ممنوع شده و صرفاً محلی شده برای پیاده روی و مملو هست از مراکز خرید ، حتماً سری بزنید ضرر نخواهید کرد. باز هم از شما سپاسگزارم بابت این مطالب. مؤید باشید

12 فروردین 1399

حلما

مثل همیشه تصاویر عالی و بینظیر . ممنون از سایتتون .

17 اسفند 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET