کارناوالِ جدیدی در راه است
خبرم کن arrow_back

در جزیره سد دز | عکس روز کارناوال

عکس روز کارناوال خوزستان | Photo by : Aref Zivdar
Photo by : Aref Zivdar

همراه کارناوال باشید و نگاهتان را برای چند دقیقه ای به ما بدهید تا با هم در جزیره سد دز، گردشی بکنیم. در این جزیره شما با طبیعت اعجاب انگیزی رو به رو می شوید که به راحتی شما را انگشت به دهان نگه می دارد. جزیره سد دز، جزو جاذبه های شهر اندیمشک و دیدنی های خوزستان است که در میان دریاچه ای به همین نام قرار دارد. از جذابیت های این جزیره همان بس که اگر در فصل سرد و سخت زمستان خودتان را به این نقطه برسانید، می توانید بهار را تمام قد به تماشا بایستید. این عکس جذاب و متفاوت را آقای عارف زیودار، عکاس و مستندساز حرفه ای به ثبت رسانده است. وقتی از عارف درباره حس و حال روز عکاسی می پرسیم، می گوید:

برای عکاسی و تصویربرداری خودمان را به منطقه محافظت شده چهل پا رساندیم. در این منطقه هم دست گذاشتیم روی جزیره سد دریاچه دز. در این جزیره طبیعت هوش از سرت می برد و گاه فراموش می کنی که درست روزهای زمستانی را پشت سر می گذاری؛ چرا که این بهار است که تماما دلبری می کند. نزدیک غروب، کنار درخت بزرگی جاگیر شدم و توانستم انوار نارنجی و طلایی خورشید را از این زاویه ثبت کنم.

هنگامی که نگاهی به رزومه و آثار عارف زیودار، این عکاس جوان و خوش آتیه لرستانی می اندازیم، می بینیم که زیودار افتخار آن را داشته تا ده ها جاذبه گردشگری ملی را برای نخستین بار به ثبت برساند و آن ها را به عموم مردم معرفی کند. عارف زیودار به حدی در این کار موفق ظاهر شده است که توانسته افتخاراتی چون دریافت جایزه بین المللی عکس دویچه ووله آلمان، جایزه فاین آرت از جشنواره عکس ویرا، جایزه نفر اول و دوم جشنواره ملی ابوذر، جایزه جشنواره عکس پرومکس و جایزه جشنواره بین المللی عکس خیام را از آن خودش کند. البته باید بدانید افتخارات زیودار در همین جا خلاصه نمی شود و او تا به حال نمایشگاه های متعددی را برگزار کرده است. همچنین این روزها، عارف زیودار سرپرست تصویربرداری هوایی مجموعه مستند ایرانگرد را به عهده دارد.

توصیه می کنیم برای تماشای آثار این هنرمند جوان، دیدن صفحه [email protected] در اینستاگرام را از دست ندهید. 

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به اندیمشک
دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X