karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 اسفند 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

حیات وحش عکس کارناوال

Hadi Ansari

در تصویر پیش رو شاهد یک تعقیب و گریزِ به تمام معنا در حیات وحش هستید و روباهی را می بینید که به دنبال یک کرکس مصری است تا شاید دلی از عزا دربیاورد. این عکس خارق العاده را «هادی انصاری» عکاس جوانِ فعال در حوزه عکاسی حیات حش به ثبت رسانده است. وقتی از هادی می خواهیم تا قدری درباره این عکس جالب توجه توضیح دهد، می گوید:

کرکس مصری کوچکترین کرکس ساکن ایران است که بهترین زیستگاه آن جزیره قشم محسوب می شود. از همان ابتدای شروع عکاسی، کرکس مصری یکی از سوژه‌های اصلی من بود. این پرنده در حال حاضر ۸۰ درصد از جمعیتش را در دنیا از دست داده و در لیست پرندگان در خطر انقراض قرار دارد. 

در این صحنه طعمه ای برای جذب کرکس مصری قرار داده بودم و طبق پیش بینی ام پرنده به طرف طعمه جذب شد ولی بصورت غیرمنتظره ای ناگهان یک روباه در فیلد پیدا شد و به سمت طعمه کرکس حرکت کرد. کرکس باهوش بادیدن این وضعیت طعمه اش را به دهان گرفت و با توجه به حرکات روباه از او دور شد. این تصویر حاصل این لحظه به خصوص است.

خوب است بدانید هادی انصاری عکاسی حرفه ای را از سال 1389 شروع کرده و از همان ابتدا، راهش را به سمت طبیعت کج کرده و مشغول عکاسی از ساکنان کره زمین و حیوانات شده است. هادی در معرفی خودش توضیح می دهد که بیشتر سوژه هایش را طبیعت و اهالی آن تشکیل می دهند و به همین روی، رفته رفته در طی زمان، با تهیه تجهیزات حرفه ای تر عکاسی حیات وحش را بصورت جدی تر دنبال می کند. او پس از مدتی در پروژه های مختلف حیات وحش حضور یافت که از آن جمله اطلس ملی پرندگان ایران و پرندگان کنارآبزی استان قم هستند. جالب آن که بدانید در حال حاضر هادی انصاری نزدیک 14 سال است که در جزیره زیبای قشم زندگی می کند. 

پیشنهاد می کنیم نتیجه تلاش های پیگیرانه و حرفه ای هادی انصاری را در صفحه hadii_ansarii@ در اینستاگرام تماشا کنید.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.