ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 اسفند 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

Photo by : Hadi Ansari

در تصویر پیش رو شاهد یک تعقیب و گریزِ به تمام معنا در حیات وحش هستید و روباهی را می بینید که به دنبال یک کرکس مصری است تا شاید دلی از عزا دربیاورد. این عکس خارق العاده را «هادی انصاری» عکاس جوانِ فعال در حوزه عکاسی حیات حش به ثبت رسانده است. وقتی از هادی می خواهیم تا قدری درباره این عکس جالب توجه توضیح دهد، می گوید:

کرکس مصری کوچکترین کرکس ساکن ایران است که بهترین زیستگاه آن جزیره قشم محسوب می شود. از همان ابتدای شروع عکاسی، کرکس مصری یکی از سوژه‌های اصلی من بود. این پرنده در حال حاضر ۸۰ درصد از جمعیتش را در دنیا از دست داده و در لیست پرندگان در خطر انقراض قرار دارد. 

در این صحنه طعمه ای برای جذب کرکس مصری قرار داده بودم و طبق پیش بینی ام پرنده به طرف طعمه جذب شد ولی بصورت غیرمنتظره ای ناگهان یک روباه در فیلد پیدا شد و به سمت طعمه کرکس حرکت کرد. کرکس باهوش بادیدن این وضعیت طعمه اش را به دهان گرفت و با توجه به حرکات روباه از او دور شد. این تصویر حاصل این لحظه به خصوص است.

خوب است بدانید هادی انصاری عکاسی حرفه ای را از سال 1389 شروع کرده و از همان ابتدا، راهش را به سمت طبیعت کج کرده و مشغول عکاسی از ساکنان کره زمین و حیوانات شده است. هادی در معرفی خودش توضیح می دهد که بیشتر سوژه هایش را طبیعت و اهالی آن تشکیل می دهند و به همین روی، رفته رفته در طی زمان، با تهیه تجهیزات حرفه ای تر عکاسی حیات وحش را بصورت جدی تر دنبال می کند. او پس از مدتی در پروژه های مختلف حیات وحش حضور یافت که از آن جمله اطلس ملی پرندگان ایران و پرندگان کنارآبزی استان قم هستند. جالب آن که بدانید در حال حاضر هادی انصاری نزدیک 14 سال است که در جزیره زیبای قشم زندگی می کند. 

پیشنهاد می کنیم نتیجه تلاش های پیگیرانه و حرفه ای هادی انصاری را در صفحه [email protected] در اینستاگرام تماشا کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET