ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 تیر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری مهر، هفت فروردین امسال (1397) نمایشگاهی از آثار دوره قاجار با حضور مقام های ایرانی و فرانسوی در شهر لانس فرانسه کار خود را آغاز کرد. در این نمایشگاه شاهکارهایی از هنر ایرانی قرن 19 در شعبه ای از موزه لوور در شهر لانس به نمایش درآمده است. 19 اثر این نمایشگاه مربوط به دوره قاجار است و شامل آثاری از کاخ گلستان مانند تابلوی بزرگ "صف سلام فتحعلی شاه" می شود. سه تابلوی روی بوم از آثار کمال الملک، مصور الممالک و دو تابلو از طراحی های ناصرالدین شاه از دیگر آثار این نمایشگاه هستند. 

اما چیزی که این نمایشگاه را متمایز می کند به نمایش درآمدن تعدادی از اشیا، آثار هنری و صنایع دستی ست که از ایران به اینجا نرفته اند بلکه توسط موزه داران، مجموعه داران و بخش خصوصی ساکن فرانسه یا کشورهای دیگر به این نمایشگاه هدیه داده شده و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته اند. آثاری که در نوع خود بسیار جالب و جذاب هستند و برخی از آنها در ایران نمونه ای ندارند. به عقیده برخی کارشناسان و موزه داران برگزاری این نمایشگاه باعث شده است تا ایران بتواند فهرستی از اشیا و آثاری که حتی بخش خصوصی در کشورهای دیگر دارد را تهیه کند.  

از جمله آثار قابل توجه این مجموعه لباس شهرزاد است. یک خیاط و طراح لباس فرانسوی این طرح لباس را با توجه به تاریخ و فرهنگ ایران در دوره صفوی به اسم لباس باله شهرزاد طراحی کرده و به نمایش گذاشته است. 

هزینه برپایی این نمایشگاه و بیمه آن به طور کلی برعهده موزه لوور بوده است و آثار ایرانی از لحظه جابه‌جایی از ویترین ها در ایران تا پایان نمایشگاه و برگشت آنها به ایران تحت بیمه شرکت های فرانسوی هستند. 

نمایشگاه تا اول مرداد برپا خواهد بود و هزینه بازدید از آن 10 یورو (280,000 تومان) است. البته افراد 18 تا 25 سال می توانند با پرداخت 5 یورو (140,000 تومان) از این نمایشگاه بازدید کنند. شهر لانس در شمال کشور فرانسه قرار دارد و گردشگران می توانند با استفاده از قطار سریع السیر از پاریس خود را به این شهر برسانند.  

 
ُShida Alamai 
ُShida Alamai 
ُShida Alamai 
ُShida Alamai 
ُShida Alamai 
ُShida Alamai 
ُShida Alamai 
ُShida Alamai 
ُShida Alamai 

#اخبار رو گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET