کارناوال - راهنمای سفر

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

ساعت دسترسی:
امروز یکشنبه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
3 تا 6 ساعت
آدرس:
استان مازندران، سد لفور، به سمت امامزاده سه بزرگوار گزو

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

آبشار گزو، یکی از جلوه های طبیعی استان مازندران به حساب می آید که با آبی خروشان و چشم اندازی تماشایی میزبان گردشگران است. این آبشار زیبا در منطقه‌ جنگلی و سرسبز لفورِ مازندران واقع شده است و حدود 40 کیلومتر از شهر زیرآب سوادکوه فاصله دارد. ارتفاع این آبشار بین 60 تا 70 متر است؛ اما درباره عدد دقیق آن اختلاف نظر وجود دارد. در پایین آبشار حوضچه ای وجود دارد که در فصل تابستان می تواند محل خوبی برای آبتنی باشد.

در حدود 700 متریِ آبشار هم، امامزاده ای معروف به نام سه بزرگوار گزو قرار گرفته است و در کنار بازدید از آبشار می توان به زیارت این امامزاده رفت.

برای رسیدن به آبشار از زیرآب دو راه در پیش دارید؛ یکی از جاده خاکی جمشیدآباد و دیگری از شیرگاه، جاده‌ سد لفور. در هر دوی این مسیر چیزی در حدود 40 کیلومتر خاکی در پیش دارید. در نهایت به امامزاده می رسید و باید اتومبیل را پارک و باقی راه را ادامه طی کنید. این مسیر پیاده در برخی نقاط شیبدار است و چیزی در حدود 1 تا 1.5 ساعت زمان می برد. 

در کل بهتر است که به همراه یک راهنما به بازدید از این آبشار بروید.

انتشار

17 مهر 1398

به روز رسانی

25 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.