کارناوال - راهنمای سفر

زیباترین جنگل های ایران

برترین جنگل های ایران کدامند؟

جنگل های سرسبز ایران بهترین مکان برای لذت بردن از طبیعت چشم‌نواز کشورمان است. فهرستی از زیباترین جنگل های ایران و عکس جنگل های ایران راهنمایی خوبی برای شناختن هر چه بیشتر و بهتر این مناطق بکر و زیبا خواهد بود. با گشت‌وگذار در این جنگل‌ها حال‌وهوای متفاوتی را تجربه کنید؛ سرسبزی این مناطق خوش‌منظر چشمانتان را خیره می‌کند و آواهایی که از رودهای جاری و پرندگان آن به گوش می‌رسد حس و حال متفاوتی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. در ادامه با کارناوال همراه باشید تا سری به این جنگل‌ها بزنیم.

امتیاز کارناوال

4.1

استان مازندران، 30 كيلومتری جاده نوشهر به نور، پارک جنگلی سی سنگان

امتیاز کاربران: 3.4 از 15 رای


مدت بازدید: 

1 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

هزینه: 

10,000 تومان

پارک جنگلی سی سنگان که در 35 کیلومتری نوشهر قرار دارد، در سال 1344 و با پیشنهاد و طراحی مهندس آشتیانی ایجاد شد و نامش از آن زمان بر سر زبان ها افتاد. پارک جنگلی که از شمال به دریای خزر، از جنوب به کوه های البرز، از غرب به روستای توسکاتک و از شرق به روستای صلاح الدین کلا منتهی می شود و مساحت کلی آن ۶۰۲ کیلومترمربع است. از گونه های مشهور موجود در پارک جنگلی سی سنگان به غیر از شمشاد می توان به بلوط هایی اشاره کرد که گاه ارتفاع آنها به 10 متر نیز می رسد؛ بلوط هایی که سایه‌سار خود را بر کرانه دریای خزر پهن کرده و نقش و نگار خاصی به طبیعت ساحلی پارک می دهند. در کنار اینها، این پارک محلی برای نگهداری از گونه های متنوع درختچه خشبی، علفی و جانوری نیز هست.

امتیاز کارناوال

5

استان مازندران، 52 کیلومتری شهرستان آمل

امتیاز کاربران: 4.2 از 21 رای


مدت بازدید: 

5 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

برای رسیدن به جنگل الیمستان باید دل به جاده‌ای سپرد که همه کم‌و‌بیش آن را می‌شناسیم؛ جاده پر پیچ‌وخم هراز که به شمال ایران ختم می‌شود و در هر تکه از مسیر با جاذبه‌ای زیبا به استقبال ما می‌آید. برای رسیدن به الیمستان در قسمتی از جاده باید با آن خداحافظی کنیم و مسیری فرعی را با زیبایی‌هایی چشم‌نوازتر از پیش ادامه دهیم تا اینکه در نهایت به نزدیکی روستایی به‌نام الیمستان برسیم. الیمستان، نام جنگلی رویایی و مه‌آلود است که در کنار روستایی به همین نام قرار دارد که طبیعت بکر و زیبایی درختان و مراتع آن زبانزد خاص و عام است. با ورود به این جنگل با منظره زیبای قله دماوند، انبوه درختان سبز و دشت‌های پر گل، جادو می‌شوید و لحظه‌ای دست از تماشای این نقاشی بی‌نظیرِ طبیعت بر نمی‌دارید. این جنگل محل رویش گیاهی به نام الیما است که در اردیبهشت ماه بساطش را در میان طبیعت پهن می‌کند و به‌ همین دلیل نام الیمستان را برای آن برگزیده‌اند.

امتیاز کارناوال

4.8

استان مازندران، سوادکوه، شیرگاه، دهستان لفور

امتیاز کاربران: 4.7 از 5 رای


مدت بازدید: 

10 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

در شهرستان سوادکوه استان مازندران، دهستانی سرسبز، وسیع و جنگلی به‌نام لفور وجود دارد که از چندین روستا مثل درازکلا، کالیکلاه، امیرکلا، شیردارکلا، سیدکلا و غیره تشکیل شده است. وسعت دهستان و جنگل لفور در مجموع به چیزی در حدود 8 هکتار می‌رسد. این پهنه وسیع میزبان چندی از مهمترین و معروفترین جاذبه‌های استان مازندران است که به شما فرصت می‌دهند به دل جنگل بروید و یک طبیعت‌گردی متفاوت را تجربه کنید. از دیدنی‌های این منطقه سرسبز هیرکانی می‌توان به هفت آبشار، پلنگ‌دره، آبشار آهکی اسکلیم، آبشار گزو اشاره کرد که هر کدام به‌صورت پراکنده در این منطقه جنگلی قرار گرفته‌اند.

امتیاز کارناوال

4

استان مازندران، جاده نور - محمودآباد

امتیاز کاربران: 3.5 از 16 رای


مدت بازدید: 

1 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

هزینه: 

5,000 تومان

در میانه جاده نور به محمود آباد تابلویی وجود دارد که رهگذران را به درون پارک جنگلی نور هدایت می‌کند؛ جاذبه‌ای که با عنوان پارک سعیدی آشتیانی نیز شناخته می‌شود و از نظر کارشناسان با مساحت ۳۶۰۰ هکتار، عنوان بزرگترین پارک جنگلی طبیعی در خاورمیانه را به‌خود اختصاص داده است. ورودی غربی این پارک در کیلومتر 5 جاده اصلی نور به محمودآباد قرار دارد؛ سردری سنگی با پوشش چوبی که شما را به دنیای دیگری فرا می‌خواند. به‌دلیل دسترسی مناسب این پارک به جاده ساحلی نور و نزدیکی آن به شهرهای رستم رود، محمودآباد، نور و آمل پذیرای جمعیت زیادی است و در ایام پیک سفر بسیار شلوغ می‌شود.

پارک جنگلی نور در سال ۱۳۵۱ با همت حسین سعیدی آشتیانی، بنیان‌گذار پارک‌های جنگلی در ایران، طراحی و ساخته شد. به‌دلیل نزدیکی این پارک به رستم رود تا چند سال همین نام را بر آن گذاشته بودند؛ اما بعدها عنوان پارک جنگلی نور را بر آن نهادند و امروزه این پارک به‌نام موسسش نیز خوانده می‌شود. این پارک جزو آخرین باقیمانده جنگل‌های جلگه‌ای در ایران محسوب می‌شود و نزدیکی به دریا و چشم‌اندازهای زیبا از ویژگی‌های آن به شمار می‌رود.

امتیاز کارناوال

4.7

استان مازندران، شهرستان تنکابن، جاده جنگلی دو هزار

امتیاز کاربران: 4.6 از 6 رای


مدت بازدید: 

2 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

دوهزار نام یک منطقه توریستی، وسیع و فوق‌العاده سرسبز در بخش خرم‌آباد از توابع شهرستان تنکابن است که به شما فرصت می‌دهد به دل جنگل‌ های شمال بروید و طبیعت‌گردی منحصربه‌فردی را تجربه کنید. زمانی که از سمت تنکابن به‌سمت این پهنه سرسبز حرکت می‌کنید، تقریبا در تمام طول مسیر رودخانه دوهزار (که از ارتفاعات الموت سرچشمه می‌گیرد) و درختان هیرکانی، راش و چنار شما را همراهی می‌کنند. پیاده‌روی در دل طبیعت، آب‌وهوای دل‌پذیر، شکم‌گردی تجربه‌های دل‌چسبی‌اند که دوهزار برای شما رقم خواهد زد. در سال 72 معاونت سیاسی استان مازندران، ایجاد دهستان دوهزار به محوریت روستای امام‌زاده قاسم را تصویب کرد. از آن موقع بود که نام این منطقه بیش از پیش بر سر زبان‌ها افتاد و طبیعت‌گردان و مسافران راه دوهزار را یاد گرفتند.

امتیاز کارناوال

4.5

استان گیلان، کیلومتر ۱۷ جاده رشت - تهران، سمت غرب جاده

امتیاز کاربران: 3.7 از 29 رای


مدت بازدید: 

1 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 08:00 صبح تا 21:00

هزینه: 

8,000 تومان

با خروج از شهر رشت و طی کردن حدود 17 کیلومتر در جاده رشت - تهران، یکی از جاذبه‌های دیدنی استان گیلان خودش را به ما می‌نمایاند. پارک جنگلی سراوان، از ﻗﺪﯾﻤﯽ‌ﺗﺮﯾﻦ ﻋﺮﺻﻪ‌ﻫﺎی ﺟﻨﮕﻠﯽ ﮔﯿﻼن است که مجموعه‌ای کم‌نظیر از ﮔﻮﻧﻪ‌ﻫﺎی ﻣﺘﻨﻮع و نادر ﮔﯿﺎﻫﯽ، ذﺧﺎﯾﺮ ژﻧﺘﯿﮑﯽ و ﭼﺸﻢ‌اﻧﺪازﻫﺎی بی‌نظیری را در خود دارد. نزدیکی پارک جنگلی سراوان به مرکز استان و مجاورت با جاده سراسری که دسترسی آسان را فراهم می‌کند، باعث شده تا این پارک در زمره پارک‌های جنگلی مهم قرار گیرد و یکی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری برای شهر رشت محسوب شود. سالانه این پارک از گردشگران زیادی میزبانی می‌کند و خاطره‌ای خوش برای آن‌ها رقم می‌زند. در ادامه با هم می‌بینیم که در این پارک چه خبر است و چرا این همه دوستش دارند.

امتیاز کارناوال

4.5

استان مازندران، شهرستان رامسر، جاده ییلاق جنت رودبار

امتیاز کاربران: 4.3 از 35 رای


مدت بازدید: 

2 تا 12 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

یکی از زیباترین جنگل های ایران، جنگل سحرانگیز دالخانی‌ است که در فاصله 30 کیلومتری جنوب‌شرقی رامسر دلبری می‌کند. جنگلی نیمه کوهستانی که در ارتفاعات کوهستان البرز و در مسیر جاده ییلاقِ جنت رودبار واقع شده است و گردشگران را به‌سوی خود می‌خواند. جنگل دالخانی در ارتفاع 800 متری از سطح دریا قرار دارد و با 600 هزار متر مربع مساحت، یکی از جاذبه‌های نسبتا بکر شهر رامسر به شمار می‌آید. دالانی بهشتی با پوشش متراکم جنگلی و مه‌های غلیظ که در انتهای مسیر شما را به ییلاق‌های تماشایی اکراسر،‌ گرسماسر و جنت رودبار می‌رساند. داستان جنگل دالخانی، داستان مسیری بهشتی‌ است که شما را از دل روزمرگی‌ها بیرون می‌کشد و طبیعت بکر و مه‌آلود شمال ایران را پیش پایتان می‌گستراند. جایی که مه در بیشتر مسیر به مانند حریری سپید شما را در بر می‌گیرد و پیچ‌های تودرتوی جاده، رویای بهشت را برایتان تعبیر می‌کند.

امتیاز کارناوال

4.5

استان مازندران، شمال شرقی شهر شیرگاه

امتیاز کاربران: 4.5 از 5 رای


مدت بازدید: 

5 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

پلنگ دره نام منطقه‌ای جنگلی و دیدنی در نزدیکی شهر شیرگاه استان مازندران است که مجموعه‌ای بی‌نظیر را پیش رویتان می‌گذارد. در اینجا می‌توانید از تماشای سرسبزی جنگل لذت ببرید، قدم در آب خنک رودخانه بگذارید و فرصت بازدید از چشمه‌ها و آبشاری تماشایی را به دست آورید. اینجا جزو مقاصدی است که گرمای تابستان را از یادتان می‌برد و خنکی و سرزندگی را برایتان به ارمغان می‌آورد. برای رسیدن به پلنگ دره از جاده‌ای خاکی در میان جنگل عبور می‌کنید که با درختان زیبا احاطه می‌شوید. پس از آن نیز ماشین را پارک کرده و با پای پیاده به کشف سایر زیبایی‌های منطقه می‌پردازید.

امتیاز کارناوال

4.5

استان گلستان، شهر گرگان، ۸ کیلومتری مرکز شهر گرگان

امتیاز کاربران: 3.5 از 10 رای


مدت بازدید: 

2 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

ناهارخوران نام جنگلی در جنوب شهر گرگان با حدود 300 هکتار وسعت است که به‌عنوان تفرجگاه اصلی شهر شناخته می‌شود و با طبیعت دلنشین و زیبای خود دل از هر گردشگری می‌برد. البته اهمیت جنگل ناهارخوران تنها در طبیعت تماشایی آن خلاصه نمی‌شود؛ این جنگل قدمتی 40 میلیون ساله دارد و بخشی از جنگل‌های با ارزش هیرکانی به حساب می‌آید. این منطقه که با نام پارک جنگلی ناهارخوران هم شناخته می‌شود، جذابیت‌های بسیاری را در خود جای داده است. شما در این پارک جنگلی زیبا گزینه‌های دیگری نیز برای گشت‌و‌گذار و تفریح دارید؛ تنها کافی‌ است وقت بیشتری برای گردش در این پارک کنار بگذارید.

امتیاز کارناوال

4.7

ایران، گیلان، ۱۷ کیلومتری تالش

امتیاز کاربران: 3.5 از 43 رای


مدت بازدید: 

1 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز جمعه 24 ساعته

هزینه: 

8,000 تومان

برای رسیدن به یکی از زیباترین پارک‌های جنگلی ایران کافی است از رشت به سمت آستارا حرکت و از منطقه پره سر عبور کنیم. کم‌کم به پارک جنگلی گیسوم می‌رسیم که وسعت آن به 80 هکتار می‌رسد؛ جایی که دریا و جنگل در فاصله کمی از هم قرار دارند. نام این پارک جنگلی از روستایی به همین نام در منطقه می‌آید. گیسوم، روستایی از توابع بخش اسالم شهرستان تالش در استان گیلان است که در 18 کیلومتری جاده تالش به انزلی قرار دارد. منطقه‌ای که امروزه با عنوان پارک جنگلی گیسوم شناخته می‌شود در حدود پانزده سال پیش با سرمایه‌گذاری شهرداری تالش به یک مقصد جذاب تبدیل شد و امروزه به‌عنوان یکی از قطب‌های گردشگری استان گیلان از آن یاد می‌شود.

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست