هزینه های سفر به دبی

دبی شهر مدرن و پرآوازه ای است که به شهری جهانی و مرکز تجاری غرب آسیا بدل شده و از همین روی سالانه بسیاری از نقاط مختلف دنیا به آن سفر می کنند. این کلان شهر مدرن، پرجمعیت ترین شهر امارت است و درست در جنوب غربی خلیج همیشه فارس قرار دارد. وقتی پا در دبی می گذاری، چکیده ای از تمام ملل دنیا را در آن می بینی و ساختمان های مرتفع، مراکز خرید مجلل و تفریحات هیجان انگیز و با کیفیت، همگی با رویی خوش به استقبال شما می آیند. 

پیش تر در مطلب راهنمای سفر به دبی، اطلاعات بسیاری را برای شما و مسافران دبی منتشر کردیم که در آن از موارد ابتدایی مانند آب و هوا، بهترین فصل سفر و دانستنی های دبی بگیرید تا معرفی طیفی از بهترین هتل های این شهر، بهترین رستوران های دبی و پارک های آبی شهر دبی به چشم می خورد.

حالا در ادامه سِری پست های هزینه سفر به شهرهای مختلف دنیا، بنا به درخواست کاربران عزیز آمده ایم سراغ هزینه های سفر به دبی. در این پست تمامی هزینه هایی که شما از بدو سفر باید برای آن برنامه ریزی کنید، به طور کامل گفته شده اند که برای هر مورد، میانگین و طیف معمول در نظر گرفته است. با خواندن این مطلب، خواهید توانست یک شَمای کلی از بازه قیمت سفرتان به دبی به دست آورید.

توجه داشته باشید که هزینه های ذکر شده در این مقاله، همگی جدید و به روز بوده و از منابع معتبر استخراج شده اند، با این حال تفاوت جزئی در اعداد و ارقام در گذر زمان طبیعی است. کارناوال  در آینده و در زمان های معین نسبت به بروز رسانی هزینه ها اقدام خواهد کرد. 

 آخرین بروز رسانی هزینه ها و اطلاعات در پایان شهریور 1396 انجام شده است.

همراه کارناوال باشید، کاغذ و قلم و ماشین حساب بردارید و این بار با برنامه ریزی به دبی سفر کنید.

ورود به صفحه راهنمای جامع سفر به دبی

هزینه های سفر به دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
هزینه های سفر به دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

آشنایی با شهر دبی

 دبی کلان شهری مشهور، گردگشرپذیر و مدرن است که سالانه بسیاری از گردشگران جهان را به سوی خودش می خواند. این شهر که روزگاری دهکده ای بیش نبود، امروزه به یکی از قابل توجه ترین شهرهای بزرگ دنیا بدل شده است. جاذبه های گردشگری بسیار متنوع است و از سافاری در کویر گرفته تا مراکز خرید مجلل و مدرن و البته پارک های آبی و شهربازی های استاندارد را شامل می شود. در ادامه به صورت مختصر با دبی و دانستنی های مهمش آشنا می شویم.

 1- زبان رسمی دبی عربی است اما زبان انگلیسی هم در این شهر رواج دارد. در واقع به دلیل مهاجرت زیاد از کشورهای آسیایی به دبی، زبان های هندی، فارسی، بنگالی و چینی هم در میان مردمان دبی استفاده می شود.

2- اختلاف ساعت شهر دبی با تهران: دبی نیم ساعت عقب تر است.

3- دین رسمی این کشور اسلام است و اقلیت های هندو، بهائی، مسیحی و بودایی هم در این شهر زندگی می کنند.

4- زندگی و سفر به دبی گران است زیرا این شهر در حال حاضر اولین شهر گران‌قیمت در منطقه و بیستمین شهر گران‌ جهان می‌باشد. اما با این حال باز هم گردشگران زیادی دبی را برای سفر انتخاب می کنند، چرا که امکانات رفاهی خوبی در این شهر به چشم می خورد که از آن جمله می توان به هتل های فوق العاده، پارک های آبی منحصر به فرد و مراکز خرید متعدد اشاره کرد.

5- دبی توانسته در بهداشت غذایی و آب به مرحله ی قابل قبولی دست یابد و از لحاظ پزشکی هم در سطح بالایی قرار دارد، دبی می تواند برای توریستان میزبان خوبی از لحاظ بهداشتی و درمانی باشد.

6- ۵۰ درصد دانش آموزان این شهر از اتباع خارجی هستند، آموزش و پرورش این شهر در سطوح ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و دانشگاه پذیرای دانشجویان از ملل مختلف است.

7- میزان سفر سالانه گردشگران به دبی در سال 2015، ۱۴٫۲ میلیون نفر بود و دبی در این سال به رتبه چهارمین شهر پر بازدید جهان دست یافت.

8- خدمات پزشکی خوبی در دبی وجود دارد اما به دلیل بالا بودن هزینه های درمانی سعی کنید دارو های ضروریتان را خود ببرید.

آشنایی با شهر دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

واحد پول امارات، سطح قیمت شهر دبی

واحد پول کشور امارات متحده عربی، درهم بوده که در حال حاضر هر 1 درهم امارات (معادل 3,620 تومان) است.

از جمله اسکانس های رایج امارات می توان به 5 درهمی ( قهوه ای )، 10 درهمی ( سبز )، 20 درهمی ( آبی )، 50 درهمی ( بنفش )، 100 درهمی ( قرمز )، 200 درهمی (نارنجی)، 500 درهمی (آبی) و 1000 درهمی (قهوه ای ارغوانی) و همچنین سکه های 1، 50 و 25 فلسی اشاره کرد. هر درهم برابر با 100 فلس است. 

ارزیابی هزینه 

دبی از شهرهای نسبتا گران است و اغلب هزینه ها 60 تا 90% بیش تر از هزینه های شهر تهران هستند و تفاوت قابل توجهی دارند.

اسکناس های درهم | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
واحد پول امارات | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

مدارک و هزینه های قبل سفر 

پیش از شروع سفر باید برای گرفتن پاسپورت و یا گذرنامه اقدام کنید که طبیعتا در حین گرفتن این مدرک هزینه هایی در پیش روی شما قرار دارد.

++ هزینه های گذرنامه عبارت اند از:

1- هزینه 1,000 تومان بابت شناسه

2- هزینه 3,750 تومان به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری

3- هزینه 100,000 تومان برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه

4- هزینه 36,980 تومان بابت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست

+ دیگر مدرک مورد نیاز برای سفر به شهر دبی ویزا یا روادید است که در ادامه نحوه گرفتن و هزینه های آن را به طور کامل برای شما شرح داده ایم. 

ورود به صفحه اختصاصی مراحل و مدارک لازم جهت دریافت گذرنامه

مدارک سفر خارجی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

ویزای امارات

گرفتن ویزا برای سفر به دبی با دیگر شهرهای خارجی متفاوت است. تنها راه دریافت ویزا مراجعه به آژانس های مسافرتی و از طریق کارگزاران می باشد. شرایط و هزینه های دریافت ویزای دبی را در زیر آورده ایم:

ویزای عادی 14 روزه (تحویل 7-5 روز کاری) : حدود 320 درهم امارات (معادل 1,158,670 تومان)

ویزای فوری 14 روزه (تحویل 24 تا 48 ساعت): حدود 370 درهم امارات (معادل 1,339,720 تومان)

ویزای عادی 1 ماهه: حدود 360 درهم امارات (معادل 1,303,510 تومان)

ویزای فوری 1 ماهه: حدود 420 درهم امارات (معادل 1,520,760 تومان)

ویزا عادی سه ماهه : حدود 1,000 درهم امارات (معادل 3,620,870 تومان)

ویزای فوری سه ماهه: حدود 1,100 درهم امارات (معادل 3,982,950 تومان)

+ برای دریافت ویزا دبی نیازی به رزرونامه هتل ندارید، اما باید چک ضمانت 10 میلیون تومانی بگذارید. 

+ از آن جا که قوانین سفارت دبی در مرور زمان تغییر می کند، حتما پیش از اقدام برای ویزا از قوانین جدید اطلاع یابید.

ویزا دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
ویزا دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

روش‌ های سفر به دبی و هزینه ها

این که برای سفر به دبی چه راه و روشی را انتخاب کنید، کاملا به روحیه و میزان هزینه مد نظر شما بستگی دارد. می‌توانید همه چیز را بسپرید به تورگردانان و فقط هزینه را پرداخت کنید و یا به دلایل اقتصادی و یا ماجراجویی بیش تر همه چیز را خودتان برنامه ریزی کنید و به روش خودتان به دبی سفر کنید. با این حال، هر راهی هزینه های متفاوتی در پیش روی شما می‌گذارد که بررسی کردنش ذهن شما را برای انتخاب بهتر روشن می‌کند. راه‌های مختلف سفر به دبی عبارت اند از:

1- تورهای دبی: 1) هوایی

                       2) دریایی

2- شخصی :  1) هواپیما

                   2) کشتی 

عوارض خروج از کشور

خوب است بدانید که عوارض خروج از کشور برای بار اول 220 هزار تومان، بار دوم 330 هزار تومان و بار سوم به بعد 440 هزار تومان است که می توانید آن را به صورت اینترنتی در این جا و یا حضوری در فرودگاه و یا پایانه های مرزی آبی پرداخت کنید. 

روش های سفر به دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

1- تورهای دبی

معمولا مدت زمان تورهای هوایی دبی چندین نوع دارد که رایج ترین آن، تورهای 3 شب و 4 روز است و ما در اینجا متوسط قیمت معمول ترین تور را برای هر کدام ذکر کرده ایم.

مسیر هوایی: بسته به آژانس هواپیمایی، کلاس هتل، اتاق مورد نظر و البته زمان سفر قیمت‌های متفاوتی انتظار شما را می‌کشند.

برای 3 شب و 4 روز هزینه ها بین 1,600,000 تومان تا 17,000,000 تومان

مسیر دریایی: بسته به آژانس مسافرتی، هتل و اتاق مورد نظر قیمت‌های متفاوتی پیش روی شما قرار دارند.

با مراجعه به آژانس های مسارفتی تور سفر دریایی به دبی را تهیه کنید و اگر در شهر شما چنین توری یافت نمی شود، ابتدا خود را به شهرهای جنوبی برسانید و در آن جا تور های کشتی دبی را تهیه کنید. البته پی از حرکت، با تماس تلفنی از وجود چنین تورهایی  در زمان مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید. 

فرودگاه دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- شخصی 

برای رفتن به دبی به صورت شخصی تنها دو را پیش روی شما قرار دارد : هواپیما و کشتی که هر کدام از این موارد مزایا و معایب خاص خود را دارند.

پر واضح است که انتخاب هواپیما بدان معنی است که سریع تر و راحت تر به مقصد می رسید. البته انتخاب سفر دریایی نیز خالی از لطف نیست. انتخاب کشتی برای رسیدن به دبی این امکان را مهیا می کند تا تجربه متفاوتی را در طی مسیر برای خود رقم بزنید و البته به نسبت هواپیما، هزینه کم تری نیز پرداخت کنید. توجه داشته باشید که در حال حاضر در تمام مسیرها برای بار اول، 220 هزار تومان است. 

1) هواپیما

در زیر برخی از پروازهای دبی به همراه هزینه گفته شده که هر کدام طیف هزینه بلیط رفت و برگشت می باشد: 

تهران-دبی: بین 300 هزار تومان تا 1 میلیون تومان 

مشهد-دبی: بین 600 تا 800 هزار تومان 

کیش-دبی: بین 600 تا 1 میلیون هزار تومان

اهواز-دبی: حدود 600 هزار تا 1 میلیون تومان 

اصفهان-دبی: بین 800 تا 1 میلیون و 200 هزار تومان 

شیراز-دبی: بین 600 هزار تومان تا 1 میلیون

بندرعباس-دبی: بین 600 تا 900 هزار تومان

2) کشتی

برای آن که با کشتی به دبی بروید، ابتدا باید خودتان را به شهر بندر لنگه برسانید. در صورت مساعد بودن هوا و بسته به شرکت کشتی رانی شما، روزهای حرکت و ساعات رفت و برگشت متفاوت است. اغلب در ساعات 10 و 11 صبح از بندرلنگه و دبی حرکت می کنند. همچنین خوب است بدانید از بندرلنگه تا شهر دبی 5 ساعت در راه خواهید بود. 

هزینه بلیت کشتی درجه دو از بندر لنگه تا دبی:

یکسره: حدود 520 هزار تومان

دوسره: حدود 860 هزار تومان 

نکته قابل توجه این است که تنها تا 50 کیلوگرم بار می توانید همراه داشته باشید و در ازای هر کیلوگرم بار اضافه، 5 هزار تومان جریمه خواهید شد.

راه های سفر شخصی دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
راه های سفر شخصی دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

هزینه‌ ها در طول سفر به دبی

 در طول سفر به دبی هزینه های متفاوتی پیش روی شماست که افزایش و کاهش آن کاملا به نحوه برنامه ریزی شما بستگی دارد. دانستن متوسط قیمت این اقلام کمک بزرگی در طی سفر شما خواهد بود. کارناوال برای راهنمایی بهتر شما در هنگام سفر به دبی به صورت جزئی درباره هزینه‌های زیر به شما اطلاعات می‌دهد.

1- هزینه‌های حمل و نقل در دبی

2- هزینه های اقامت در دبی

3- هزینه‌های خوراک در دبی

4- هزینه های تفریح در دبی

5- هزینه‌های سوغاتی و پوشاک در دبی

6- هزینه سرویس موبایل در دبی

هزینه‌ ها در طول سفر به دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

 1- هزینه‌ های حمل و نقل درون شهری دبی

 حمل و نقل عمومی در شهر دبی شامل گزینه هایی چون مترو، اتوبوس، اتوبوس آبی و ابرس (تاکسی آبی) می شود. پیش از استفاده از مترو و یا اتوبوس های دبی لازم است تا بلیت الکترونیک دبی را با نام نول کارت (Nol Card) را از مراکز فروش بلیت مترو و برخی از پایانه های اتوبوس تهیه کنید. همچنین دستگاه های شارژ الکترونیک در تمام ایستگاه های مترو و پایانه های اتوبوس، برخی از ایستگاه های اتوبوس های و جاهایی مانند مراکز خرید و فرودگاه ها وجود دارد.

به طور کلی 4 نوع نول کارت وجود دارد که عبارت اند از : نول کارت قرمز، نول کارت طلایی، نول کارت نقره ای و نول کارت آبی

نول کارت قرمز:  اگر چندین روز مسافر هستید و قرار است تنها چند بار از نول کارت خود استفاده کنید، نول کارت قرمز بهترین گزینه برای شما خواهد بود. هزینه خرید این نول کارت 2 درهم امارات (معادل 7,240 تومان)  بوده، تا 90 روز اعتبار داشته و تا حداکثر 10 بار می توانید از آن استفاده کنید. البته باید بدانید که نول کارت های قرمز دارای محدودیت بوده و فقط برای یک نوع وسیله حمل و نقل عمومی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. یعنی به طور مثال اگر یک نول کارت قرمز دارید، فقط در اتوبوس ها و یا فقط در متروی دبی قابلیت استفاده از آن را خواهید داشت و در صورتی که بخواهید در طول سفر خود هم از مترو و هم از اتوبوس های دبی استفاده کنید، باید دو نول کارت جداگانه تهیه نمایید. نول کارت های قرمز کاغذی اند و می توانید آن ها را از هر دستگاه فروش بلیت تهیه کنید. نول کارت های قرمز برای پرداخت هزینه مترو، اتوبوس و یا اتوبوس آبی قابل استفاده هستند. 

نحوه محاسبه هزینه ها: باید مناطق شهر دبی به 7 منطقه تقسیم می شوند و نرخ سفرهای درون شهری مترو، اتوبوس و تراموای دبی، بسته به مسافتی که درون این 7 منطقه طی می کنید و البته نوع نول کارت شما متفاوت خواهد بود. این هزینه به صورت خودکار محسابه شده و از کارت شما کسر می شود. به این ترتیب لازم است که هم در ابتدای ورود به وسیله نقلیه و هم در هنگام خروج از مترو، اتوبوس یا تراموا از کارت خود استفاده کنید.

هزینه / نوع کارت   نول کارت قرمز
در یک منطقه 4 درهم امارات (معادل 14,480 تومان)
در دو منطقه همجوار 6 درهم امارات (معادل 21,720 تومان)
بیش از دو منطقه 8.5 درهم امارات (معادل 30,770 تومان)

خلاصه هزینه های حمل و نقل عمومی دبی عبارت اند از:

بلیت الکترونیک: نول کارت: 2 درهم امارات (معادل 7,240 تومان) تا 70 درهم امارات (معادل 253,460 تومان)

مترو: بسته به مسافت و نول کارت بین 3 درهم امارات (معادل 10,860 تومان) تا 15 درهم امارات (معادل 54,310 تومان)

تاکسی: از 12 درهم امارات (معادل 43,450 تومان) به بالا 

اتوبوس: بسته به مسافت و نول کارت بین 3 درهم امارات (معادل 10,860 تومان) تا 15 درهم امارات (معادل 54,310 تومان)

تراموا: بسته به مسافت و نول کارت بین 3 درهم امارات (معادل 10,860 تومان) تا 15 درهم امارات (معادل 54,310 تومان)

قایق ها: از 1 درهم امارات (معادل 3,620 تومان) به بالا

اتوبوس آبی: بین 3 درهم امارات (معادل 10,860 تومان) تا 5 درهم امارات (معادل 18,100 تومان)

مونوریل: یک طرفه: 15 درهم امارات (معادل 54,310 تومان)، دو طرفه: 25 درهم امارات (معادل 90,520 تومان)

برای آشنایی کامل با هزینه ها و انواع وسایل حمل و نقل دبی، بر روی نوار سبز زیر کلیک کنید.

ورود به صفحه راهنمای حمل و نقل عمومی دبی

هزینه های حمل و نقل درون شهری | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

حمل و نقل عمومی دبی

1- مترو: متروی شهر دبی در مجموع ۲ خط قرمز و سبز دارد. این دو خط در دو ایستگاه یونین (Union Station) و ایستگاه برجومان (BurJuman Station) یا مرکز خالد ابن ولید با هم تقاطع دارند. خط قرمز مترو از نزدیک فرودگاه بین المللی دبی شروع شده و با طول 52.1 کیلومتری تا ساحل جبل علی پیش می رود. در هر ایستگاه مترو، تاکسی و اتوبوس هایی برای رساندن شما به مقصد وجود دارد. 

+ پرداخت هزینه: برای پرداخت هزینه متروی دبی باید از نول کارت استفاده کنید و هزینه آن بسته به مسافتی که طی می کنید بین 3 درهم امارات (معادل 10,860 تومان) تا 15 درهم امارات (معادل 54,310 تومان) متفاوت است.


2- تاکسی: اغلب تاکسی ها در دبی از برند فولکس واگن و دیگر برندهای برتر دنیا هستند. شما می توانید برای گرفتن تاکسی از شماره تلفن ۲۰۸۰۸۰۸ و یا این وبسایت استفاده نمایید و یا سوار تاکسی های گذری شوید. از طریق این وبسایت نیز می توانید نرخ هزینه ی تاکسی را بر حسب کیلومتر محاسبه نمایید، ورودی تاکسی در دبی حدود 12 درهم امارات (معادل 43,450 تومان) و تعرفه هر کیلومتر نیز 2 درهم امارات (معادل 7,240 تومان) است.


3- اتوبوس: در دبی دو نوع اتوبوس خارج شهری و درون شهری وجود دارد؛ اتوبوس های درون شهری با شماره هایی که در قسمت جلوی آن ها نمایش داده می شوند مقصد خود را نشان می دهند و اتوبوس های خارج شهری با مقاصد مشخص می شوند. این اتوبوس ها تمیز، راحت، ارزان و با تهویه مناسب اند.

+ پرداخت هزینه: برای پرداخت هزینه اتوبوس باید از نول کارت استفاده کنید و هزینه آن بسته به مسافتی که طی می کنید بین 3 درهم امارات (معادل 10,860 تومان) تا 15 درهم امارات (معادل 54,310 تومان) متفاوت است.


4- مونوریل: مونوریل های بدون راننده جزیره نخل جمیرا را به دبی مارینا متصل می کنند. این مونوریل ها تنها دو ایستگاه دارند و کل مسیر را در طی 5 دقیقه طی می کنند.  

+ هزینه: هزینه سفر یک طرفه مونوریل 15 درهم امارات (معادل 54,310 تومان) و دو طرفه 25 درهم امارات (معادل 90,520 تومان) است. 


5- تراموا: یکی دیگر از وسایل حمل و نقل شهر دبی، ترامواها هستند که دبی مارینا را به برج العرب و جزیره نخل جمیرا متصل می کند.

هزینه: هزینه سواری تراموا بسته به مسافتی که طی می کنید بین 3 درهم امارات (معادل 10,860 تومان) تا 15 درهم امارات (معادل 54,310 تومان) متفاوت است. 


6- قایق: قایق های چوبی و سنتی در دو مسیر دیرا را به منطقه بور دبی متصل می کنند.

هزینه: هزینه قایق ها 1 درهم امارات (معادل 3,620 تومان) بوده و هزینه قایق دربستی نیز برای هر ساعت 100 درهم امارات (معادل 362,080 تومان) است. همچنین قایق های مدرنی وجود دارد که هزینه آن ها از حداقل 50 درهم شروع می شود. این قایق ها در ساعات 10 تا 22 فعالیت دارند. 


7- اتوبوس آبی: اتوبوس های آبی در 5 مسیر و روزانه بین ساعات 6 تا 23 فعالیت دارند.

مسیر بی1: ایستگاه بور دبی تا السخبا، بی2: الد سعود دبی تا بانیاس، بی3: ایستگاه السیف تا السخبا؛ بی4: ایستگاه بور دبی تا پارک آبی کرید؛ بی5: بین ایستگاه شن داغ و پارک آبی کرید : حرکت هر نیم ساعت

فواصل حرکت در مسیرهای بی1 و بی4: هر نیم ساعت و در مسیرهای بی2 و بی3: هر 15 دقیقه 

+ هزینه ها: می توانید برای پرداخت هزینه از نول کارت استفاده کنید.

هزینه در مسیرهای بی 1،2،3 و 4 : 2 درهم امارات (معادل 7,240 تومان)

در مسیر بی5: بزرگسالان 50 درهم امارات (معادل 181,040 تومان) و 25 درهم امارات (معادل 90,520 تومان) کودکان تا 6 سال

مترو دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
اتوبوس دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
تاکسی دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
مونوریل دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- هزینه های اقامت در دبی

در شهر دبی گزینه های اقامتی متفاوتی با هزینه های مختلف پیش روی شماست:

هتل ها: در دبی طیفی از هتل های لوکس ۵ ستاره تا هتل های ارزان 1 ستاره وجود دارد. در زیر میانگین قیمت هر نوع هتل در هر شب ارائه شده است.

هتل های ۲ ستاره: حدود 140 درهم امارات (معادل 506,920 تومان) تا 515 درهم امارات (معادل 1,864,740 تومان)

هتل های ۳ ستاره: حدود 175 درهم امارات (معادل 633,650 تومان) تا 635 درهم امارات (معادل 2,299,250 تومان)

هتل های ۴ ستاره: حدود 195 درهم امارات (معادل 706,060 تومان) تا 1,550 درهم امارات (معادل 5,612,340 تومان)

هتل های ۵ ستاره: حدود 260 درهم امارات (معادل 941,420 تومان) تا 5,700 درهم امارات (معادل 20,638,960 تومان)

مهمان خانه و هاستل: در شهر دبی چندین هاستل و مهمان خانه وجود دارد که طیف قیمت آنها در حدود شبی 48 درهم امارات (معادل 173,800 تومان) تا 100 درهم امارات (معادل 362,080 تومان) است. 

هتل های دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
هتل های دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3- هزینه‌ های خوراک در دبی

رستوران و فست فود: طیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها در شهر دبی پیش روی شماست. در زیر متوسط هزینه برای هر مکان ذکر شده است.

رستوران ارزان: بین 15 درهم امارات (معادل 54,310 تومان) تا 50 درهم امارات (معادل 181,040 تومان)

رستوران متوسط قیمت: حدود 50 درهم امارات (معادل 181,040 تومان) تا 150 درهم امارات (معادل 543,130 تومان)

رستوران گران قیمت: بین 150 درهم امارات (معادل 543,130 تومان) تا 550 درهم امارات (معادل 1,991,470 تومان)

فست فودهای زنجیره ای مانند مک دونالد: حدود  18 درهم امارات (معادل 65,170 تومان) تا 30 درهم امارات (معادل 108,620 تومان)

وعده ها و میان وعده های غذایی در طی سفر از جمله نکات مهم و قابل توجهی اند که نباید از آن غفلت کرد. اگر نخواهید در هتل اقامت کنید، لازم است تا از هزینه محصولات و محل تهیه آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید. 

خوراکی های لازم: 

نان (500 گرمی): 5 درهم امارات (معادل 18,100 تومان)

شیر: هر لیتر 6 درهم امارات (معادل 21,720 تومان)

برنج سفید (کیلویی): 9 درهم امارات (معادل 32,580 تومان)

تخم مرغ 12 عددی : حدود 9 درهم امارات (معادل 32,580 تومان)

یک بطری آب 1.5 لیتری: 2 درهم امارات (معادل 7,240 تومان)

میوه و سبزیجات (1 کیلوگرم): 

گوجه فرنگی: حدود 7 درهم امارات (معادل 25,340 تومان)

پیاز: حدود 3 درهم امارات (معادل 10,860 تومان)

سیب زمینی: حدود 4 درهم امارات (معادل 14,480 تومان)

کاهو: حدود 6 درهم امارات (معادل 21,720 تومان)

سیب: حدود 8 درهم امارات (معادل 28,960 تومان)

موز: حدود 6 درهم امارات (معادل 21,720 تومان)

پرتقال: حدود 7 درهم امارات (معادل 25,340 تومان)

غذای دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

4- هزینه های تفریح در دبی

یکی از بیش ترین مواردی که در سفر به دبی برای شما خرج بر می دارد، تفریحات متنوع و هیجان انگیزی در این شهر مانند پارک های آبی مدرن و مجهز و تورهایی چون تور کویر گردی و سافاری و ... پیش روی شما قرار دارد. در ادامه میانگینی از هزینه معروف ترین تفریحات دبی را برای شما آورده ایم که البته هر کدام بسته به ساعت و امکانات قیمت متفاوتی خواهند داشت.

هزینه تورهای سافاری و صحراگردی: بین 150 درهم امارات (معادل 543,130 تومان) تا 310 درهم امارات (معادل 1,122,460 تومان)

هزینه تورهای هلی کوپتر سواری: از 670 درهم امارات (معادل 2,425,980 تومان) به بالا

هزینه جت اسکی بسته به زمان: از 370 درهم امارات (معادل 1,339,720 تومان) به بالا

هزینه فلای بورد بسته به زمان: از 370 درهم امارات (معادل 1,339,720 تومان) به بالا

هزینه های ورودی پارک های آبی دبی:

۱) پارک آبی وایلد وادی : 270 درهم امارات (معادل 977,630 تومان)

۲) پارک آبی آتلانتیس: 275 درهم امارات (معادل 995,730 تومان)

۳) پارک آبی آیس لند: 90 درهم امارات (معادل 325,870 تومان)

۴) پارک آبی واندر لند: 125 درهم امارات (معادل 452,600 تومان)

۵) پارک آبی دریم لند: 160 درهم امارات (معادل 579,330 تومان)

۶) پارک آبی اسپلش ان پارتی (مخصوص کودکان): بین 100 درهم امارات (معادل 362,080 تومان) تا 140 درهم امارات (معادل 506,920 تومان)

۷) پارک آبی اسپلش پد : بین  65 درهم امارات (معادل 235,350 تومان) تا 99 درهم امارات (معادل 358,460 تومان)

۸) پارک آبی لگولند: بین 234 درهم امارات (معادل 847,280 تومان) تا 260 درهم امارات (معادل 941,420 تومان)

تفریحات دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
تفریحات دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

5- هزینه‌های سوغاتی و پوشاک در دبی

سوغاتی: از جمله سوغاتی های شهر دبی و امارات می توان به  مجسمه برج خلیفه، خرما، بخور، شکلات شتری، عطر عربی، خنجر، شال ابریشمی و ... اشاره کرد. برای خرید سوغاتی می توانید به مراکز خرید مشهور دبی چون برج خلیفه، ابن بطوطه و مارینا مال بروید.

معمولا برای صنایع دستی نمی توان هزینه مشخصی را ارایه داد و تنها حرفه ای ها می توانند قیمت واقعی و یا منصفانه تر آن را تشخیص دهند. برای آن که بتوانید در خرید سوغاتی خود در بازارهای محلی موفق تر عمل کنید، پیشنهاد می شود این مقاله آموزشی را بخوانید:

 ورود به صفحه اختصاصی روش های چانه زنی برای خرید سوغاتی در سفر

پوشاک: قیمت پوشاکِ برند و غیر برند در دبی در برخی موراد بیش تر و گاهی نیز کم تر از پوشاک در ایران است، اما به طور کلی هزینه پوشاک در دبی 15 تا 50 درصد بیش تر از تهران است.

  • هزینه یک شلوار جین برند حدود 230 درهم امارات (معادل 832,800 تومان)
  • یک پیراهن زنانه با برند زارا یا اچ اند ام حدود 190 درهم امارات (معادل 687,960 تومان)
  • یک جفت کفش نایک حدود 314 درهم امارات (معادل 1,136,950 تومان)
  • یک جفت کفش چرم مردانه حدود 316 درهم امارات (معادل 1,144,190 تومان)
سوغات دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

6- هزینه سرویس موبایل در دبی

در کل در امارات دو اپراتور تلفن همراه وجود دارد که با نام های دو (Du) و اتصالات (Etisalat) فعالیت می کنند. 

هزینه هر دقیقه مکالمه با اپراتور اتصالات برابر با 30 فلس و با سیم کارت های دو 25 فلس می باشد که البته به نظر می رسد پوشش و آنتن دهی اتصالات بهتر است.

اگر به هنگام اقامت در کشور امارات و شهر دبی نمی‌خواهید از خدمات رومینگ استفاده کنید، می‌توانید سیم کارت های مخصوص مسافران اپراتور اتصالات و دو را در فرودگاه دبی و یا هتل خود تهیه کنید. هزینه سیمکارت دو 35 درهم (نزدیک 35 هزار تومان) است. البته سیمکارت دو همراه خدمات رایگانی چون 20 دقیقه مکالمه رایگان، 20 پیام رایگان و 200 مگابایت اینترنت همراه می باشد که به مدت 7 روز اعتبار دارند. همچنین امکان آن را دارید که سیم کارت های دو را در ایران و در شهرهایی مانند تهران، شیراز، مشهد و اصفهان خریداری کنید. هزینه سیم کارت های یک ساله دو با قابلیت شارژ مجدد 81 هزار تومان می باشد.

در جدول زیر لیست هزینه های رومینگ دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در کشور امارات متحده عربی آمده است.

++ هزینه ها برای هر یک دقیقه و به تومان هستند.

نوع ارتباط همراه اول با اتصالات همراه اول با دو ایرانسل با دو رایتل با دو رایتل با اتصالات
مکالمه داخلی 1,400 13,200 3,500 1,400 13,000
مکالمه با ایران 1,700 17,300 3,500 2,800 17,000
دریافت مکالمه 1,000 8,200  2,000 1,500 6,230
ارسال پیامک 400 2,900 1,000 550 2,770
اینترنت (هر مگابایت) 400 51,400  1,500 538 57,300
سرویس موبایل در دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

امنیت در طی سفر به دبی

با آن که دبی شهر بسیار گردشگرپذیری است، اما نرخ جرم و جنایت در این شهر بسیار پایین است و طبق آمار و شاخص های جهانی امنیت، کشور امارات متحده عربی در رده 61 دنیا قرار دارد. این بدان معناست که رنک امنیت امارات از کشورهایی چون آرژانتین، عمان، قزاقستان، گرجستان، آمریکا و ایران بهتر است. یکی از دلایل امنیت بالای دبی، شهروندان چند ملیتی این شهر است که در نتیجه اگر مرتکب جرم و جنایتی شوند، بلافاصله از کشور امارات اخراج می شوند. 

بنابراین با خیال راحت می توانید برای سفر به شهر دبی برنامه ریزی کنید.

امنیت دبی | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

بهترین فصل سفر به دبی

از آن جا که دبی در شمال کمربند کویری قرار گرفته است، آب و هوایی کویری دارد. این بدان معناست که در تمام طول سال شاهد آب و هوای گرم و خشکی در شهر دبی هستیم. اگر بخواهیم این شهر را از لحاظ آب و هوایی بررسی کنیم، می توان به طور کلی آن را به دو بازه شش ماه اول و شش ماه دوم سال تقسیم کرد.

شش ماه اول (بهار و تابستان): در مجموع شش ماه اول سال در دبی بسیار گرم، خشک و شرجی است و سفر به این شهر در این زمان اصلا توصیه نمی شود. بالاترین دمای ثبت شده تابستان های دبی ۵۲ درجه سانتیگراد بوده و متوسط دما در حدود ۳۵ درجه سانتیگراد خواهد بود. البته باید بدانید که می توان ماه اول سال را به نحوی از سایر اوقات بهار و تابستان دبی متمایز کرد. در این ماه که شهر تازه از آب و هوای زمستانی اش فاصله می گیرد، هوا هنوز هم مناسب بوده و گرمای هوا غیرقابل تحمل نیست.

شش ماه دوم (پاییز و زمستان): آب و هوای دبی در شش ماهه دوم سال، شکل متفاوتی به خودش می گیرد و حال که اغلب کشورهای شمالی و منطقه استوا، از سرمای هوا رنج می برند، به یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری بدل می شود. در این شش ماه، گرمای هوا در طی روز به طرز قابل توجهی کاهش می یابد. متوسط دما در زمستان های این شهر حدود ۲۵ درجه سانتیگراد و دمای شب در بخش ساحلی شهر نیز به حدود ۱۲-۱۵ درجه سانتیگراد می رسد.

بارندگی: بارش باران در دبی بسیار نادر است و اگر بارشی باشد در طی ماه های آذر تا اسفند رخ می دهد. به طور کلی می توان گفت مجموع بارش باران در دبی ۵ روز در سال خواهد بود!

با این وجود می  توان گفت شش ماهه دوم سال، بهترین زمان سفر به دبی محسوب می شود.

بهترین فصل سفر | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

دغدغه زبان نداشته باشید!

یکی از متداول ترین سوال های اخیر کاربران کارناوالی در کامنت ها، مسئله زبان و چگونگی برقرار کردن ارتباط در کشوری خارجی بوده است. از همین رو مقاله ای کامل درباره انواع و اقسام راه های برقراری ارتباط را برای شما تهیه کردیم و نشان دادیم چگونه می توان زبان کشوری را بلد نبود، به آن کشور سفر کرد و  از سفر خود هم لذت برد.

همان طور که گفته شد، زبان رسمی دبی عربی است اما زبان انگلیسی هم رواج زیادی دارد. به دلیل مهاجرت زیاد از کشورهای آسیایی به دبی، زبان های هندی، فارسی، بنگالی و چینی هم در میان مردمان دبی استفاده می شود. 

بنابراین خواندن این مقاله کاربردی را از دست ندهید:

راه های برقراری ارتباط در کشورهای خارجی

راهکارهای برقراری ارتباط | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

سخن آخر

همان طور که گفتیم تمام هزینه های ذکر شده در این مقاله، جدید و به روز بوده و از منابع معتبر استخراج شده اند، با این حال تفاوت جزئی در اعداد و ارقام در گذر زمان طبیعی است. کارناوال در زمان های معین و در آینده نسبت به بروز رسانی هزینه ها اقدام خواهد کرد. 

این مقاله را چگونه ارزیابی می کنید؟

خواندن این مقاله آموزشی برای تصمیم گیری شما در سفر به دبی موثر بود؟

تجربه ای از سفر به شهر دبی دارید؟ 

هزینه های سفر شما به چه شکل بود؟

دیدگاه ها، خاطرات و عکس های خود را با ما در میان بگذارید و به ما بگویید این بار مقاله هزینه سفر به چه شهر و کشوری را برای شما تدارک ببینیم.

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به دبی
دیدگاه ها : 86
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X