کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیو هوایی از سریلانکا

در این مطلب می خواهیم یک ویدیو هوایی از سریلانکا را با شما به اشتراک بگذاریم؛ کشوری جزیره ای در جنوب آسیا و در میان آب های اقیانوس هند. بر فراز طبیعت سریلانکا به پرواز در می آییم و از چشم انداز سرسبز پیش رو لذت می بریم. همچنین برخی مناطق دیدنی سریلانکا را با یکدیگر مرور می کنیم و به تحسین زیبایی های این سرزمین می پردازیم. البته پیش از تماشای ویدیو، مختصری درباره این کشور می گوییم تا با اطلاعات بیشتری، این سفر مجازی را آغاز کنید. برای شناخت بیشتر سریلانکا با ما همراه شوید و تماشای این ویدیو را از دست ندهید.

سریلانکا کشوری با دو پایتخت است؛ یکی از آن ها سری جایاواردنپورا کوته (Sri Jayawardenepura Kotte) نام دارد که به عنوان پایتخت سیاسی شناخته می شود و دیگری شهر کلمبو (Colombo) است که پایتخت تجاری این سرزمین به حساب می آید.

قدمت سکونت در این سرزمین به 3000 سال پیش باز می گردد و حتی مدارکی از حضور انسان ها در دوران پیش از تاریخ نیز در این منطقه یافت شده است. همین سبب شده تا این کشور از فرهنگ و تاریخچه ای پربار برخوردار باشد. سریلانکا برای مدت ها تحت استعمار انگلیس قرار داشت و با نام سیلان (Ceylon) خوانده می شد تا اینکه در سال 1948 اعلام استقلال کرد و در نهایت، از سال 1972 نام کنونی اش را به دست آورد. بد نیست بدانید در فراز و نشیب تاریخ سریلانکا، رد پای جنگ داخلی هم به چشم می خورد. این سرزمین برای 26 سال درگیر این جنگ بود؛ جنگی که در نهایت در سال 2009، با پیروزی نیروهای نظامی سریلانکا بر مخالفان پایان یافت. 

کشور سریلانکا ۶۵٬۶۱۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و بیشتر این مساحت را دشت های تپه ماهوری ساحلی تشکیل داده اند؛ البته در قسمت های مرکزی و جنوبی این سرزمین، مناطق کوهستانی هم دیده می شود. سریلانکا ۱۰۳ رودخانه دارد که طولانی‌ترین آن‌ها رود مَهاولی با طول ۳۳۵ کیلومتر است. در مسیر بسیاری از رودخانه های سریلانکا، آبشارهایی وجود دارند بر زیبایی طبیعت این منطقه افزوده اند. از دیگر جلوه های طبیعت در این سرزمین هم می توان به جنگل های حرا اشاره کرد. این جنگل ها بیش از هفت هزار هکتار از مساحت کشور را پوشانده اند و شاید برای تان جالب باشد که در جریان سونامی 2004، آن ها مانع از آسیب جدی تر به کشور شدند. 

کمی از سریلانکا و طبیعت تماشایی اش گفتیم و شما را با این سرزمین آشنا کردیم؛ حال، وقت آن رسیده که همراه کارناوال از بالا نگاهی به این کشور بیندازید و گشتی تماشایی داشته باشید.


:Video Details

Produced By: Earth By Drone

Music Rise - by Tony Anderson

Photo Of Cover: Jerome Courtial

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست