کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

دنیای شگفت انگیز گیاهان گوشتخوار

به طور معمول با شنیدن کلمه های "گل" و "گیاه" تصویری از لطافت، نرمی و زیبایی در ذهن ما نقش می بندد. همیشه گیاهان را جزو مهربان ترین و بی آزارترین موجودات زمین دانسته ایم؛ اما گیاهان گوشتخواری وجود دارند که چندان هم مهربان نیستند! این موجودات به طور معمول ظاهر عجیب و گاه گل های زیبا دارند. آن ها غذای خود را با به دام انداختن حیوانات کوچک مانند قورباغه، حشرات و بندپایان دیگر تامین می کنند. گیاهان گوشتخوار 5 نوع تله مختلف برای شکار کردن دارند: گیر انداختن طعمه با لعاب چسبنده خود، حرکت دادن سریع برگ ها و به دام انداختن شکار، مکِش طعمه به درون گیاه، حرکت کردن حیوان یا حشره به سمت اندام های گوارشی گیاه و شکار طعمه درون محلولی از آنزیم های گوارشی یا باکتری ها.

این مخلوقات عجیب، کم یاب هستند اما تقریبا در همه جای دنیا پیدا می شوند؛ از نواحی آفتابی و مرطوب گرفته تا حاشیه های بیابانی، صخره های سنگ آهکی و باتلاق ها. یعنی در جاهایی که خاک آن ها مواد مغذی کمی دارد و در نتیجه این گیاهان از حیوانات و حشرات به عنوان غذای کمکی بهره می برند. البته برای رویش، نیاز به نور خورشید و آب کافی هم دارند. شاید برای تان جالب باشد که بدانید مواد ترشح شده از این موجودات عجیب خاصیت ضد قارچی دارند و می توانند در توسعه داروهای ضد قارچی به کار روند. تا کنون بیش از 600 گونه از این گیاهان شناخته شده است و ما در این ویدیو چند نمونه از شناخته شده ترین آن ها را با هم خواهیم دید؛ گونه هایی مانند دروزرا (Drosera) یا شبنم خورشید (Sundew)، ساراسینا یا گیاه کوزه ای آمریکای شمالی (Sarracenia)، گیاه کوزه ای مناطق گرمسیری (Nepenthes) و ونوس حشره خوار (dionea).

با کارناوال همراه شوید تا با هم این شکارچیانِ ماهر اما ساکن و بی سر و صدا، و نحوه شکار کردن آن ها را تماشا کنیم. 

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
zahra

کاشکی نوع های بیشتری رو نشون می داد

24 فروردین 1398

تقی پور

بررسی گیاهانی که گوشتخوار هستند

دینا بی غم

خیلی خوب است

29 مهر 1397

21 شهریور 1397

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست