کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

خورشید نیمه شب در ایسلند | تماشای شگفتی طبیعت

در ویدیو پیش رو به تماشای پدیده خورشید نیمه شب در ایسلند می نشینیم؛ یکی از شگفتی های طبیعت که با نام آفتاب نیمه شب نیز خوانده می شود و چشم ها را به خود خیره می سازد. محو زیبایی های طبیعت ایسلند می شویم و چشم به شگفتی های این سرزمین می دوزیم؛ در حالی که خورشید خیال غروب ندارد و همچنان در آسمان خودنمایی می کند. در اینجا این شوال پیش می آید که خورشید نیمه شب چیست و چگونه شکل می گیرد؟ این پدیده طبیعی در ماه‌های تابستانی در عرض‌های جغرافیایی شمالی و در محدوده شمال مدار قطبی شمال دیده می شود و در زمستان ها در عرض‌های جغرافیای جنوبی و مدار قطب‌ جنوب به چشم می خورد. با رخ دادن این پدیده، خورشید به هنگام نیمه شب به وضوح در موقعیت مکانی خود در آسمان دیده می شود. اگر آب و هوا مساعد باشد، خورشید به مدت ۲۴ ساعت در شمال مدار قطب شمال و جنوب مدار قطب جنوب، آشکار است. سرزمین های نزدیک تر به قطب فرصت مشاهده این پدیده را دارند و هر چه به قطب نزدیک تر شویم، در روزهای بیشتری شاهد رخ نمایی خورشید نیمه شب خواهیم بود.

از آنجا که هیچ کس در جنوب مدار قطب جنوب زندگی نمی کند، فقط مردم نواحی شمالی و قطبی هستند که به تماشای این پدیده حیرت انگیز می نشینند. سرزمین هایی همچون نوناووت، یوکان و نورت وست تریتوریز در کانادا، گرینلند در دانمارک، سوالبارد در نروژ، آلاسکا در آمریکا و بخشی از کشورهای فنلاند، سوئد، ایسلند و روسیه از جمله مکان هایی هستند که گردشگران را برای دیدن خورشید نیمه شب به سوی خود می کشانند. 

ما برای دیدن خورشید نیمه شب راهی ایسلند می شویم و این پدیده را در این سرزمین زیبا به تماشا می نشینیم. با کارناوال همراه باشید و از دیدن این ویدیو لذت ببرید.

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
سایبان

ممنون مطلب خیلی خوبی بود

14 آذر 1395

سایبان

خیلی خوب بود

18 مهر 1395

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست