ویدیو HD

طبیعت گردی در قرقیزستان

از میان سرزمین های کمتر دیده شده، این بار قرقیزستان را برای سفر برگزیده ایم؛ کشوری بسیار زیبا با طبیعتی چشم نواز در آسیای مرکزی. شاید کمتر نام این سرزمین به گوش تان خورده باشد، پس ابتدا توضیحی مختصر درباره این جا می دهیم و سپس راهی می شویم تا طبیعت بکر آن را از نظر بگذرانیم. این کشور از همه سو محصور در خشکی ست و با سرزمین های ازبکستان، تاجیکستان، قزاقستان و چین مرز دارد؛ پایتخت و بزرگترین شهر آن بیشکک (Bishkek) نام دارد که در مرزهای شمالی این سرزمین جای خوش کرده است. مردم قرقیزستان به دو زبان قرقیزی و روسی سخن می گویند. 

سرزمین قرقیزستان، آب و هوایی معتدل و کوهستانی دارد و در نتیجه، بهار و تابستان هایش معتدل است؛ اما زمستان های سردی دارد. درون مرزهای این کشور، دره ها و دریاچه های متعددی قرار گرفته که مناظری بسیار تماشایی به وجود آورده اند. در ادامه می خواهیم چندی از این مناطق طبیعی قرقیزستان را از نظر بگذرانیم و سفری دلپذیر برای خود رقم بزنیم. با ما همراه بمانید. 

در آغاز سفرمان، بازی نور و ابرها را در دره تاش رباط (tash rabat) می بینیم که در جنوب قزقیزستان و استان نارین قرار گرفته است. به رودی فیروزه ای و درخشان نظر می اندازیم که از میان این دره زیبا می گذرد. پس از اندکی، به دره ساری‌جاز (Sary Jaz) می رویم؛ این دره در جنوب شهر قراکول جای دارد. گفتیم دریاچه های متعددی هم در سرزمین قرقیزستان به چشم می خورند، در ادامه یکی از آن ها به پیش روی مان می آید و منظره ای شگفت از آب تمیز و زلالش را به رخ مان می کشد. این دریاچه آلا کول (Ala-Kul) نام دارد و در بخشی از کوه های تیان شیان قرار گرفته است. بد نیست در این جا توضیح دهیم که تیان شیان یکی از سلسله کوه های بزرگ آسیای میانه به شمار می رود و در چندین کشور از جمله هند، چین و قرقیزستان کشیده شده است. 

مناطق دیدنی سرزمین قرقیزستان بی شمار هستند، با کارناوال همراه باشید و از این مناظر زیبا لذت ببرید. 


:Video Details

Movie By Travelkgz

Visuals credits: http://travel-kyrgyzstan.com

Music: "Crystalline-16346" Lights & Motion

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET