ویدیو HD

سفر به آمازون و مغولستان | همنشینی با سفیران زمین

بر روی این کره ی خاکی به تعداد انسان هایی که در حال زندگی هستند، شیوه های متفاوتی برای ادامه ی حیات وجود دارد. قوم و قبیله های بسیاری در جای جای این سیاره، هنوز تن به زندگی مدرن و شهری نداده و شیوه های سنتی خود را در پیش گرفته اند. در پی جستجوی همیشگی‌مان، این بار به سمت مردمانی می رویم که راه و روشی جالب برای زندگی دارند و هر آنچه که از اجدادشان به آن ها رسیده را به کار می گیرند تا به زندگی ادامه دهند و سنت های خود را حفظ کنند. 

در ویدیوی امروز می خواهیم با بوتِی (Butei) و کوجا (Kuja) همراه شویم که سفیران زمین لقب گرفته اند و از دو جامعه ی متفاوت و در فاصله ی هزاران کیلومتر از یکدیگر، حرف های جالبی برای گفتن دارند. آن ها برای اولین بار از سوی جامعه ی سنتی خودشان، وارد فضای مجازی شده و لحظات زندگی خود را با افراد زیادی در سراسر دنیا به اشتراک می گذارند. 

بوتی یک شکارچی عقاب مغولی است که در سرزمین پهناور مغولستان و در میان کوه های یخ زده به دنبال شکار می گردد و کوجا مردی از طایفه آچوار است که در قلب جنگل های آمازون زندگی می کند و روزهای بسیار متفاوتی را در این انبوه سبز می گذراند. طایفه آچوار، جامعه ای متشکل از 18500 نفر است که در آمازون و در مرز پرو و اکوادور ساکن هستند و نسبت به سایر طوایف، تماس کمتری با دنیای خارج دارند.

امروز تصاویری متفاوت را از نظر می گذرانیم؛ لحظاتی را در آمازون خواهیم بود و از میان درختانی عبور خواهیم کرد که در هم تنیده اند و لحظاتی دیگر خود را در کنار رودخانه ای یخ زده در مغولستان خواهیم یافت. کوجا و بوتی می خواهند شیوه ی متفاوت زندگی خود را به ما نشان دهند؛ زندگی خاصی که در هماهنگی کامل با طبیعت می گذرد.

اما دست و پنجه نرم کردن با چنین طبیعت وسیعی برای انسان چالشی بزرگ است؛ چالشی که این مردان به خوبی از پسش برآمده اند...

در این سفر شگفت انگیز با کارناوال همراه شوید و لذت ببرید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET