ویدیو HD

سفر به مجمع الجزایر سقطرا | از شگفتی های کشور یمن

جزیره های شگفت انگیز تنها در داستان ها و افسانه ها نیستند؛ شاید یادتان بیاید که در کودکی به تماشای کارتون های دزدان دریایی می نشستیم و جزایر خاص و عجیبی که به آن ها سفر می کردند را می دیدیم. این جزیره ها آنقدر جذاب و متفاوت به نظر می رسیدند که ساعت ها فکرمان را به خود مشغول می کردند و بی صبرانه منتظر بودیم تا روزی به رمز و راز آن ها پی ببریم. حالا می خواهیم یکی از این جزایر حیرت انگیز را در دنیای واقعی نشانتان دهیم و با هم به جایی در میان آب های اقیانوس هند برویم که با چهره ی جذابش ما را متحیر می کند. مقصدمان مجمع الجزایر سُقُطرا (Socotra Islands) است که در کشور یمن قرار دارد و در دهانه ی خلیج عدن و میان دو قاره ی آسیا و آفریقا جا خوش کرده است. با کارناوال به سفری متفاوت بیایید و با جزیره ای که در دنیا مانندی ندارد آشنا شوید...

آنچه که در ابتدای گشت و گذار در جزیره هر نگاهی را مبهوت خود می کند، درختان خاص آن هستند که ما را به یاد چترهای باز شده می اندازند. این درختان خون اژدها نام دارند و به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. علت این نام گذاری این است که اگر آن ها را ببریم مایعی قرمز رنگ به بیرون جاری می شود و خون را در ذهن تداعی می کند. از دیرباز این درختان سوژه روایت های محلی و افسانه ها بوده اند و گفته می شود که در قرون وسطی از آن ها در جادوگری و کیمیاگری استفاده می شده است.

جالب است بدانید که یک سوم گیاهان و جانوران این جزایر در هیچ کجای دیگر از کره ی زمین یافت نمی شوند و کاملا منحصر به فرد هستند که تعدادی از آن ها عبارتند از: سار سقطرایی، شهد خواران سقطرایی، پرنده سبد نشین سقطرایی، سینه سرخ بال طلایی، چکاوک سقطرایی، کرکس مصری و گنجشک سقطرایی.

در گشت و گذار امروزمان به شهر کالانسیا (Qalansiyah) در مرکز سقطرا می رویم که 4000 نفر جمعیت دارد و مردم آن به ماهیگیری مشغولند. از فلات دیکسام (Diksam Plateau) نیز بازدید می کنیم که یکی از بهترین مکان ها برای تماشای درختان قطور خون اژدها به شمار می رود و در کنار دره های باریک و سنگ های آهکی واقع شده است. پارک حفاظت شده دریایی دای هَمری (Dihamri Marine Protected Area) در شمال شرقی سقطرا نیز فراموشمان نمی شود و غار داگاب (Dagub Cave) در نواحی جنوبی جزیره را نیز از نظر می گذرانیم. در ادامه سری هم به دشت ناگِد (Naged) و شگفتی های بی نظیرش می زنیم و در نهایت زیباترین ساحل جزیره، ساحل تالاب دِتواه (Detwah Lagoon) را می بینیم که با چشم اندازی بی نظیر و جانوران خاص خود مثل خرچنگ ها چشمانمان را به خود خیره می کند.

برای دقایقی با ما همراه شوید و در کارناوال به تماشای منحصر به فرد ترین جزیره دنیا بنشینید...

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
سینا

باید برای بهتر زیستن همه جای جهان را ببینیم

20 آذر 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET