ویدیو HD

سفر به گرانادا | گشتی متفاوت در اسپانیا

آنچه در پیش رو می بینید گوشه ای از تجربه سفر به گراناداست و می تواند تا حدی زیبایی های این شهر زیبای اسپانیا را برای تان به تصویر بکشد. در این ویدیو می توانید معروف ترین دیدنی های گرانادا را تماشا کنید و با فضای شهری این خطه آشنا شوید.

از جاذبه های گرانادا که در این ویدیو می بینید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاخ الحمرا | مهم ترین جاذبه شهر: به جرات می توان گفت که نام گرانادا به نام این کاخ گره خورده و شهر، بخش زیادی از شهرتش را به همین کاخ مدیون است. نام این کاخ به معنای سرخگون یا به رنگ سرخ است و بسیاری، رنگ غالب بر بنا را دلیل این نامگذاری می دانند. الحمرا مجموعه‌ای از کاخ و استحکامات نظامی را در بر می گیرد و از آن با عنوان یکی از معروف ترین نمونه های هنر اسلامی یاد می کنند.

گفته می شود اولین بار پایه های این کاخ در سال 889 میلادی ریخته شد، اما پیشینه اصلی آن به سده 13 برمی گردد؛ زمانی که نصیر امیر محمد ابن الاحمر (Nasrid emir Mohammed ben Al-Ahmar) کارهایی در راستای بازسازی این بنا انجام داد و در سال 1333، یوسف اول، سلطان گرانادا این کاخ را به قصری سلطنتی بدل کرد. باید بدانید که این کاخ باشکوه در حال حاضر یکی از میراث جهانی یونسکو به حساب می آید. 

ژنرالیف یا جنرالیف (Generalife): این بنا، کاخ تابستانه دودمان نصریان بود و امروزه از میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. نام این کاخ با تلفظ اصلی‌اش، جنت‌العریف است که بهشت هنرمندان معنا می دهد. ژنرالیف در نزدیکی الحمرا قرار دارد و از تعدادی باغ زیبا تشکیل شده است. جالب آنکه در ساخت این جا از معماری باغ های ایرانی بهره گرفته اند. 

کلیسای جامع گرانادا (Granada Cathedral): این کلیسای زیبا بین سال های 1526 تا 1561 به سبک معماری باروک - رنسانس ساخته شد.

عبادتگاه سلطنتی گرانادا (Royal Chapel of Granada): این بنا که بین سال های 1505 تا 1517 ساخته شده است آرامگاه چندی از افراد سلطنتی گرانادا مانند فردیناند دوم و ایزابلای یکم به حساب می آید. 

در آخر اگر مایلید ویدیوهای بیشتری از اسپانیا تماشا کنید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به مطالب مرتبط بیندازید. 


:Video details

Produced By: Miguel Vidal

Music: Crystal Echoes

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET