کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به لیل فرانسه

با تماشای این ویدیو می‌توانید تجربه‌ای مجازی از سفر به لیل فرانسه داشته باشید و نگاهی به زیبایی‌های این شهر بیندازید. شهر لیل در شمال کشور فرانسه و نزدیک به مرز فرانسه - بلژیک واقع شده است و بخشی از ناحیه نور-پا-دو-کاله (Nord-Pas-de-Calais) به شمار می‌رود. بیشتر جاهای دیدنی لیل فرانسه ساختمان‌های مدرن و قدیمی هستند که به زیبایی در کنار هم چیده شده‌ و هویت شهر را شکل داده‌اند؛ البته باید ذکر کنیم که علاوه بر این بناهای تماشایی، در میان جاذبه های لیل، نام رودخانه دول (Deûle) هم به چشم می‌خورد؛ این رودخانه در برخی نقاط شهر به دو شاخابه تقسیم می‌شود و این شاخابه‌ها مجدا در مرزهای شمالی شهر به یکدیگر می‌پیوندند.

کمی از شهر لیل گفتیم اما بد نیست در ادامه معرفی کوتاهی هم از اصلی‌ترین جاذبه‌های شهر داشته باشیم:

کاخ هنرهای زیبای لیل | Palais des Beaux-Arts de Lille: کاخ هنرهای زیبا یکی از موزه‌های شهری لیل است و از قدیمی‌ترین و بزرگترین موزه‌های کشور فرانسه به شمار می‌رود. بنای این موزه در سال 1809 پایه‌گذاری شده است و در آن آثار مدرن، نمونه‌هایی از هنرهای زیبا و همچنین آثار قدیمی و ارزشمند نگهداری می‌شوند. 

کلیسای جامع لیل | Lille Cathedral: این مکان متعلق به کلیسای کاتولیک روم است و هویت یک بازیلیکا را دارد؛ نامی که به کلیساهای مهم و بزرگ، با بنایی شبیه به صلیب اطلاق می‌شود. بنای کلیسای جامع لیل یک سازه ملی به حساب می‌آید و با معماری نئوگوتیک خود درون شهر لیل می‌درخشد. 

دروازه پاریس | Porte de Paris: با وجود آن که این دروازه نام پاریس را در ادامه خود دارد، در شهر لیل بنا شده و یادبودی‌ست از تصرف این شهر به دست لویی شانزدهم. این دروازه یا طاق پیروزی را در قرن هفده میلادی ساخته‌اند.

اگر مایلید ویدیوهای بیشتری از کشور فرانسه ببینید، پیشنهاد می‌کنیم به صفحه عکس و فیلم فرانسه در کارناوال سری بزنید و دیدنی‌های بیشتری را از این کشور از نظر بگذرانید. 


:Video Details

Produced By: Mathieu Stanić

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست