کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیوی دریاچه های آتشفشانی کلیموتو در اندونزی

در کره زمین شگفتی های بسیاری وجود دارند که این روزها، از طریق فضای مجازی شهرت پیدا کرده اند و افراد متعددی به سوی شان رهسپار می شوند. یکی از این شگفتی ها، دریاچه های آتشفشانی کلیموتو (Mt. Kelimutu) در کشور اندونزی هستند. در جزیره فلورس (Flores) و در نزدیکی شهر کوچکی با نام مونی (Moni)، کوهی آتشفشانی به نام کلیموتو وجود دارد که بر فرازش و در ارتفاع ۱۶۳۱ متری سه دریاچه زیبا با رنگ های آبی، قرمز تیره و سبز شکل گرفته است. جالب آن که، رنگ دریاچه ها در فواصل زمانی مختلف تغییر می کند و با هر بار بازدید از این منطقه، امکان دارد با چهره ای جدید مواجه شوید. شگفتی این دریاچه ها به حدی ست که آن ها را در فهرست عجایب هفتگانه طبیعی قاره آسیا نیز قرار داده اند. 

درون آب این سه دریاچه املاح معدنی زیادی وجود دارد و در نزدیکی شان، بوی گوگرد به مشام می رسد. همین ترشح گازهای گوگردی سبب شده تا گل ها در اطراف دریاچه به خوبی رشد نکنند و در نتیجه، تا فاصله چند متری از دهانه دریاچه ها گیاهی به چشم نمی خورد. با همه این ها، چشم انداز اطراف دریاچه ها و به ویژه درون آن ها چنان زیبا و رویایی ست که موجب رضایت خاطر مسافران می شود.

مردم بومیِ شهر مونی این سه دریاچه را مرموز و دارای نیروهای افسانه ای می دانند و ارزش خاصی برای دریاچه های کلیموتو قایل هستند. شاید نیروی افسانه ای این دریاچه ها را بتوان در جذب گردشگر زیاد و رونق بخشیدن به شهر مونی دانست. با وجود آن که دریاچه های مذکور مساحت زیادی ندارند اما از معروف ترین مقاصد توریستی در اندونزی شمرده می شوند و سالانه میزبان گردشگران بسیاری هستند.

با کارناوال به اندونزی بیایید و نگاهی به این دریاچه ها داشته باشید و باری دیگر، شگفتی خلقت را لمس کنید. 


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: Mystic Crock - Reef - 03 - Ship to Nowhere

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست