کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از دریاچه بلد اسلوونی

نظرتان درباره تماشای ویدیویی از دریاچه بلد اسلوونی چیست؟ طبیعت اسلوونی بسیار زیبا و تماشایی ست و دیدنی های بسیاری را در خود جای داده است؛ اما به جرات می توان دریاچه بلد را نگینی در میان تمام جاذبه های اسلوونی دانست.

این اثر طبیعی در فاصله 55 کیلومتری از شهر لیوبلیانا (Ljubljana)، پایتخت کشور اسلوونی، قرار گرفته و از سویی با شهر بلد و از سوی دیگر با درختان انبوه و کوه ها احاطه شده است. این دریاچه در میان رشته کوه های جولین (رشته کوه های جنوبی شرقی آلپ) قرار گرفته و وسعتی برابر با 1.45 کیلومترمربع دارد. فاصله کم دریاچه با خیابان های بلد (Bled) از جذابیت های آن است و باعث شده تا ساکنان شهر، به سادگی خود را به این بهشت تماشایی برسانند و کمی از دغدغه های شان فاصله بگیرند. در میان دریاچه، جزیره ای کوچک قرار دارد که عمده شهرت این خطه را رقم می زند. این جزیره تنها آن قدری مساحت دارد که کلیسای زیبایی را در خود جای دهد.

داستان شکل گیری دریاچه بلد به عصر یخبندان بر می گردد؛ زمانی که یخچال بوهینی (Bohinj glacier) به سمت شمال حرکت کرد و با سدی برخورد داشت و دریاچه کنونی شکل گرفت. البته در طی این برخورد، صخره مرتفع و سنگ آهکی که در شمال دریاچه قرار داشتند از بین نرفتند و بعدها قلعه‌ تاریخی بلد در این قسمت ساخته شد. با گذشت قرن ها، توجه مردم به این منطقه زیبا جلب شد و حال این اثر طبیعی به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور اسلوونی تبدیل شده است. 

در آخر بد نیست ذکر کنیم که در حال حاضر، حداکثر طول دریاچه بلد 2,120، حداکثر عرض آن 1,380 و حداکثر عمقش را 30.6 متر تخمین زده اند. 

با کارناوال همراه بمانید و تماشای این ویدیوی دیدنی را از دست ندهید. چشم اندازی فراموش نشدنی در انتظارتان است.


:Video Details

Produced By: Shane Mc Grath

Instagram Account: shanemcg14

Music: Ehrling - This is my passion

Photo Of Cover: Domen Blenkuš

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست