ویدیو HD

ویدیویی از دریاچه ناترون تانزانیا

با کارناوال همراه شوید تا به اتفاق یکدیگر به تماشای ویدیویی از دریاچه ناترون تانزانیا بنشینیم. طبیعت تانزانیا بسیار زیباست و جاذبه های متعددی در این سرزمین دیده می شود. یکی از زیبایی های تانزانیا، همین "دریاچه ناترون" است که امروز قصد بازدید از آن را داریم. بد نیست ذکر کنیم که در حین گشت و گذارمان، نگاهی هم به کوه آتشفشانی اُل دوینیو گای (Ol Doinyo Lengai) می اندازیم؛ این کوه در فاصله خیلی کمی از دریاچه قرار دارد و زیبایی این خطه را دوچندان می کند.

در ابتدای ویدیو، کوهنوردانی را می بینیم که مسیر اُل دوینیو گای را طی می کند و نگاهی هم به منظره چشم نواز اطراف می اندازیم. پس از آن، به سوی دریاچه رهسپار می شویم و طبیعت خیره کننده آن را از نظر می گذرانیم. اما پیش از تماشای دریاچه خوبست قدری بیشتر با آن آشنا شویم...

دریاچه ناترون در شمال کشور تانزانیا و منطقه آروشا (Arusha Region) قرار گرفته است. ناترون، یک دریاچه نمک است و بیشتر زمان های سال، رنگی سرخ دارد. یکی از اصلی ترین دلایل این سرخی وجود مقدار زیادی سدیم کربنات در آن و واکنشش با مواد دیگر است. رنگ این دریاچه، جلوه ای ویژه به آن می دهد، اما مساله دیگری که بر زیبایی این منطقه می افزاید حضور فلامینگوهاست. این پرندگان بین ماه های ژوئن تا نوامبر (خرداد تا آبان) به کنار دریاچه ناترون می آیند و هیاهویی در محیط به وجود می آورند. خوشبختانه، در این ویدیو نیز، فلامینگوها حضور دارند و ما را مسحور زیبایی خود می کنند.

دریاچه ناترون در عمیق ترین نقطه حدود 3 متر عمق دارد البته در فصل های مختلف، سطح آب این دریاچه کمی تغییر می کند؛ اما باز هم عمقش در همین حدود است. همچنین مساحت این مکان را، 1040 کیلومتر مربع و ارتفاعش از سطح دریا را 600 متر تخمین زده اند.

در این ویدیو، مناظری تماشایی از ناترون را می بینیم؛ اما نباید گول ظاهر زیبای این جا را بخورید، چرا که این دریاچه، بستر رویدادهای ترسناکی هم هست؛ مثلا بیشتر مواقع در سطح این دریاچه و اطرافش لاشه هایی از پرندگان و حتا دیگر حیوانات دیده می شود و همین سبب شده تا به آن، لقب "گورستان پرنده ها" را بدهند. در این جا ویدیویی از این دریاچه و زیبایی هایش می بینیم اما گر می خواهید بیشتر درباره ناترون بدانید شما را به مطلب مرتبط ارجاع می دهیم.


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Website: https://milosh9k.com

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET