کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از رقص بومی آمریکا

در این مطلب ویدیویی از رقص بومی آمریکا را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم که هنوز توسط مردمان زیادی در مراسم‌های بزرگ و باشکوه اجرا می‌شود. این مدل از رقص بومی آمریکا که با نام هوپ (Hoop Dance) شناخته می‌شود با تعدادی حلقه انجام می‌شود و چالشی بزرگ است برای کسانی که این حلقه‌ها را در اطراف خود می‌‌چرخانند و آن‌ها را از تن خود رد می‌کنند. 

این رقص در واقع نمایشی تک نفره به شمار می‌رود و در بسیاری از قبایل این سرزمین صورت می‌گیرد. برای این نمایش تماشایی رقصنده 12 حلقه یا حتا بیشتر را در دست خود دارد و باید رقصی درخور انجام دهد که هم حرکات استاتیک و هم حرکات داینامیک را شامل می‌شود. 

جالب است بدانید که رقص هوپ یا حلقه که این روزها در قبایل آمریکا برگزار می‌شود، نوعی مدرن از رقصی است که در سال 1930 میلادی ابداع شد. رقص هوپ مانند دیگر رقص‌های بومی است و به شیوه‌ای آکروباتیک برگزار نمی‌شود، پس رقصنده تنها در حین آن قدم‌های کوچکی بر می‌دارد. رقاصان هوپ در حین آن حرکاتی به سمت عقربه‌های ساعت یا برخلاف آن انجام می‌دهد که این مساله به جهان‌بینی و مسائل کیهان شناسی‌شان بستگی دارد. رقص هوپ که سرچشمه‌اش به سرخپوستان تائوس - پوئبلو می‌رسد مانند بسیاری از حرکات سرخپوستان داستان‌هایی در پس خود دارد. 

رقاصان در طول این رقص داستان یک عقاب کوچک را روایت می‌کنند که به عقاب بزرگ و کامل تبدیل می‌شود. در این رقص حیوانات و گیاهانی هم که عقاب مشاهده می‌کند به تصویر کشیده می‌شوند. در رقص هوپ، حلقه به دایره زندگی اشاره دارد و از سفر مداوم این زندگی و فراتر از آن خبر می‌دهد.

در این رقص، حلقه‌ها نمادی از زندگی بی‌پایان هستند و تعدادشان به صورت مرسوم باید 28 عدد باشد. البته از آنجایی که در رقص هوپ حرکات با سرعت زیادی انجام می‌شود ترجیح بسیاری از رقصنده‌ها بر آن است که از تعداد حلقه کمتری استفاده کنند؛ در عوض بسیاری از رقصنده‌ها هم ترجیح می‌دهند که از حلقه‌های بیشتری استفاده کنند و سرعت رقص را پایین بیاورند. جالب آنکه بسیاری از رقاصان هوپ حلقه‌های‌شان را به صورت دستی درست می‌کنند و طیف وسیعی از مواد را برای ساخت حلقه‌ها به کار می‌برند؛ اما رایج‌ترین جنس حلقه‌ها از درخت بید است. همچنین باید بدانید امروزه تعداد زیادی از رقصندگان معاصر، حلقه‌های خود را به چهار رنگ نمایش می‌دهند تا نمایانگر چهار جهت باشد.

برای تماشای دیگر ویدیوهای HD کارناوال به روی لینک کلیک کنید. 

 


:Video Details

Produced By: devinsupertramp

Music is called ‘Electric Pow Wow Drum’ by A Tribe Called Red

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست