ویدیو HD

ویدیویی از طبیعت آسیای مرکزی

آیا تا به حال فکر سفر به آسیای مرکزی به ذهن تان خطور کرده است؟ شاید با خود فکر کنید که این سرزمین، چشم انداز زیبا و قابل توجهی ندارد؛ اما با تماشای ویدیویی از طبیعت آسیای مرکزی متوجه می شوید که این، فکر غلطی ست و زیبایی های آسیای مرکزی بیشتر از حد تصور ماست. کارناوال برای تان سفری مجازی را فراهم آورده است تا طبیعت این خطه را از نظر بگذرانید و برای سفر به این سرزمین وسوسه شوید. 

آسیای مرکزی سرزمین پهناوری در قاره آسیاست که با آب های آزاد جهان هیچ مرزی ندارد. اگرچه مرز دقیقی برای آسیای مرکزی یا میانه تعریف نکرده اند، اما این منطقه را شامل کشورهای ازبکستان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان می دانند. البته در این تقسیمات، گاها نام سرزمین های افغانستان، شمال شرق ایران، مغولستان، کشمیر، شمال و غرب پاکستان، و گاه منطقه سین‌کیانگ در غرب چین و جنوب سیبری در روسیه نیز به میان می آید و این ها نیز به عنوان بخشی از آسیای مرکزی ذکر می شوند. با این تفاسیر منطقه آسیای مرکزی از شمال به روسیه، از جنوب به ایران و افغانستان، از شرق به چین و از غرب به دریای خزر ختم می شود.

از آن جایی که آسیای مرکزی بسیار پهناور است، ویژگی های جغرافیایی متفاوتی را شامل شود. سلسله کوه های تیان شان (Tian Shan) گوشه ای از این سرزمین را در بر گرفته اند و بیابان های قزل‌قوم (Taklamakan Desert) و تَکله‌مکان (Kyzylkum Desert) هم نواحی دیگر آسیای مرکزی را پوشش می دهند. در این سرزمین استپ ها و دریاچه های قابل توجهی هم به چشم می خورد. همین موارد، تنوع جغرافیایی در این سرزمین را به خوبی نشان می دهند.

ما در ویدیوی پیش رو، به بسیاری از این موارد چشم می دوزیم و از تماشای طبیعت لذت می بریم. با کارناوال همراه باشید و این زیبایی ها را از دست ندهید. 

پاورقی


1- منطقه ای با درختان خاردار و بوته های کوتاه قد که با فاصله از هم روییده اند.


:Video Details

Produced By: TINA EN

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET