کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیو روستای تاریخی قارنه در اصفهان

روستای تاریخی قارنه، در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرقی شهر اصفهان در پناهگاه حیات وحش، پارک ملی کلاه قاضی، واقع شده است. روستای قارنه اصفهان در بخش مرکزی شهرستان جرقویه قرار دارد و به نام قارن، پسر کاوه آهنگر، بنا شده است. اگرچه هنوز تحقیقات دقیقی در مورد تاریخ این روستا انجام نشده، اما با توجه به گورستان باستانی در نزدیکی یک آتشکده روی کوه و سایر شواهد باستان‌شناسی و معماری، می‌توان قدمت آن را حدود ۳۵۰۰ تا ۷۰۰۰ سال قبل از میلاد دانست.

روستای تاریخی و قلعه قارنه به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی کوه، آب‌و‌هوایی خنک‌ و مرطوب‌ دارند. در اطراف روستا و به سمت کوه قارنه، قبرستان‌های باستانی به چشم می‌خورند؛ در دوران باستان، این منطقه یکی از لنگرگاه‌های دریایی مهم ایران محسوب می‌شد. در گذشته قارنه دارای چندین قنات بود و مزارع حاصلخیزی در آن وجود داشت؛ پنبه، شبدر، چغندر، گندم و جو از جمله محصولات این منطقه بودند.

با تحول در دریای مرکزی ایران و خشک شدن آن، این منطقه از پوشش گیاهی خالی شده و در دوره ساسانی به نام گرکویه یا کوه لخت معروف شد. در ادامه همراه ما باشید تا ویدیو روستای قارنه اصفهان را با هم ببینیم؛ هرچند که امروزه بخش کوچکی از آن برایمان باقی‌مانده است.


Video Detail

Produced By: History Of iran

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست