کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از شهر سمرقند | دومین شهر بزرگ ازبکستان

به کمک این مطلب می‌توانید با یکی از شهرهای مهم ازبکستان، یعنی سمرقند آشنا شوید و به تماشای ویدیویی از شهر سمرقند نیز بنشینید. سمرقند، دومین شهر بزرگ ازبکستان و مرکز استان سمرقند محسوب می شود و در سال ۲۰۰۱، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. می توان معماری خاص و زیبای ساختمان‌ها را از جاذبه های سمرقند دانست که این روزها زبانزد خاص و عام شده است. گردشگران از نقاط مختلف جهان، برای بازدید از دیدنی های سمرقند و گرفتن عکس یادگاری با ساختمان‌های پر نقش و نگار آن، راه این خطه را در پیش می‌گیرند و سفری به یادماندنی را تجربه می‌کنند. در ادامه تعدادی از جاذبه‌های این شهر را به شما معرفی می‌کنیم تا بیشتر با آنها آشنا شوید:

ریگستان | Registan: ریگستان در زمان امپراتوری تیموری به عنوان قلب تاریخی شهر سمرقند شناخته می‌شد. این مکان میدانی بود برای جمع شدن عوام و شنیدن دستورات پادشاه؛ همین‌طور در این مکان، مجازات‌های عمومی همچون به دار آویختن مجرمان هم صورت می‌گرفت. مدرسه الغ‌بیگ، مدرسه شیر دار، مسجد-مدرسه طلاکاری سه بنای مهمِ میدان ریگستان هستند که در طول سده‌های مختلف، آسیب‌های زیادی را متحمل شده بودند تا اینکه در زمان شوروی سابق، بازسازی شده و به حالت نخستین خود بازگشتند. 

گور امیر | Gur-e-Amir: گور امیر، آرامگاه تیمور، نخستین پادشاه گورکانی‌ست و یکی از تاثیرگذارترین سازه‌ها، در معماری مغولی-فارسی به حساب می‌آید. به طوری‌که پس از ساخت این بنا، دیگر بناهای مغولی با پیروی از معماری این سازه ساخته شدند. قدمت گور امیر به سال ۸۰۷ هجری باز می‌گردد و بارگاه آن به کاشی‌کاری های ایرانی مزین است. خوبست اشاره کنیم گور امیر نوعی مقبره خانوادگی به شمار می‌رود و تعداد زیادی از سلاطین تیموری در این مکان دفن شده‌اند.

مسجد بی‌بی خانم | Bibi-Khanym Mosque: این سازه که با نام مسجد بی‌بی خاتون هم شناخته می‌شود به یاد همسر تیمور، ساخته شده است. این بنا از ارزش بالایی برخوردار است و در قرن 15 میلادی، به عنوان یکی از بزرگترین بناهای جهان اسلام شناخته می‌شد. بد نیست بدانید در نیمه قرن بیست میلادی، این بنا تقریبا نابود شده بود و به خرابه‌ای می‌ماند؛ اما در دوره جماهیر شوروی، بازسازی‌های قابل توجهی به روی مسجد صورت گرفت و امروزه با شرایطی کاملا مطلوب پذیرای گردشگران است. 

اگر دوست دارید ویدیوهای بیشتر از ازبکستان ببینید بر روی لینک‌های ویدیویی از دیدنی های ازبکستان و سفر به شهر خیوه کلیک کنید. 


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: Olexa Kabanov - Wind from the orient - 3 - Town in a Desert

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
كتايون مهرجو

بقول حافظ: آن ترک شیرازی بدست آرد دل ما را / بخال هندویش بخشم سمرقند و بخارا را

سيده زهرا

یعنی آن ترک شیرازی چی بوده که بخاطرخال هندویش سمرقندوبخارارومیبخشیده شاعر.؟

09 اردیبهشت 1399

03 فروردین 1399

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست